آشنایی با عوارض جراحی بلفاروپلاستی
12 بهمن

آشنایی با عوارض جراحی بلفاروپلاستی

آیا جراحی پلک عوارضی نیز دارد ؟

هر عمل جراحی می تواند عوارضی داشته باشد . خصوصاً که عمل جراحی بلفاروپلاستی در ارتباط با بینایی فرد می باشد ، لذا توصیه می شود این گونه عمل جراحی توسط متخصص پوست و جراح زیبایی دکتر ابوالفضل جویا انجام شود که آشنایی کامل با آناتومی دقیق این ناحیه حیاتی دارند تا عارضه ای در ارتباط با بینایی فرد ایجاد نشود . مسلماً در دست جراح با تجربه ، عوارض این جراحی به مراتب کمتر است .

عوارض خفیف پس از عمل بلفاروپلاستی عبارتند از :
دوبینی یا تاری دید گذرا ، تورم و کبودی پلک ، عدم تقارن محل برش در دو طرف ، جوش های سفید کوچک در محل بخیه ها .

پیشنهاد مطالعه
مزایای انواع جراحی زیبایی پلک

این عوارض گذرا هستند و پس از چند هفته کم کم بر طرف می شوند . پس از جراحی در برخی از افراد به خصوص در موقع خواب پلک ها کاملاً بسته نمی شوند .

این حالت معمولاً خفیف است و پس از چند هفته به تدریج بهتر می شود . استفاده ار قطره اشک مصنوعی و پماد های مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می کند ، اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به بازماندن پلک به مدت زیاد شود ، می تواند باعث ایجاد خشکی و زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد و باید با جراحی مجدد اصلاح شود .

پیشنهاد مطالعه
علل بروز انواع درماتیت تماسی

در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل بلفاروپلاستی ، خونریزی شدید اتفاق بیافتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دائمی شود .

برای پیشگیری ار این عارضه فرد باید در ساعت های اولیه پس از عمل بلفاروپلاستی ، از زخم کردن سر و فعالیت های سنگین پرهیز کند و در صورت بروز هرگونه درد شدید یا کاهش دید به سرعت توسط پزشک معاینه شود .

جراح پلک سعی می کند که پس از جراحی بلفاروپلاستی ، دو طرف کاملاً مشابه باشند ، اما گاه اوقات و ندرتاً به علت اختلاف روند ترمیم در دو طرف ، این قرنیگی کامل ایجاد نخواهد شد .

پیشنهاد مطالعه
رفع چین و چروک پوست با لیزر فرکسل

بیشتر بدانید : زمان مناسب انجام فعالیت های روز مره بعد از بلفاروپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *