کاربردهای اندولیفت در درمانهای زیبایی
23 اسفند

کاربردهای اندولیفت در درمانهای زیبایی

بررسی کاربردهای اندولیفت در درمانهای زیبایی

اندولیفت متدی درمانی با کمک لیزر است که بدون برش، بدون بروز اسکار و بدون درد انجام می‌شود. پزشکان با استفاده از این متد پوست را به ساخت کلاژن به صورت عمیق وادار می‌کنند که درنتیجه ساختار آن تقویت می‌شود و شلی پوست هم کاهش می‌یابد. در مطلب امروز سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس کاربردهای اندولیفت در درمانهای زیبایی را مورد بررسی قرار می دهیم.

اندولیفت درنتیجه پیشرفته‌ترین تحقیقات تکنولوژیک و پزشکی ابداع شده است. این روش با تحریک کلاژن به صورت طبیعی پوست را وادار به جوانسازی می‌کند و به این ترتیب می‌تواند جایگزین مناسبی برای جراحی لیفت صورت در شرایط افتادگی متوسط آن باشد.

هدف اصلی در اندولیفت، سفت کردن پوست و جلوگیری از شلی آن است. این تکنیک توسط فیبرهای میکرونوری یک‌بار مصرف خاص انجام می‌شود که به نازک تار مو هستند و به سادگی و بدون درد وارد پوست می‌شوند و تا ناحیه هیپودرم پیش‌روی می‌کنند. پس از ورود این فیبرها به پوست، امواج لیزری توسط فیبر نوری دیگری وارد پوست و به ناحیه مورد نظر هدایت می‌شود. به این ترتیب فعالیت کلاژن‌سازی از عمیق‌ترین ناحیه پوست آغاز می‌شود و پوست وادار به جوانسازی خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه
کاربردهایی تزریق چربی

موثر در درمان های زیبایی

اندولیفت برای درمان‌های متعدد زیبایی استفاده می‌شود. ازجمله این درمان‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بازسازی لایه‌های عمقی و سطحی پوست
  • تنظیم و بهبود فوری بافت‌های پوست به شکل دائمی یا میان مدت
  • وادار ساختن پوست به بازسازی خود
  • جمع شدن بافت‌های همبند پوست
  • تحریک تولید کلاژن و درصورت لزوم کاهش چربی بیش از اندازه پوست

بهبود شلی پوست پلک

این درمان حتی برای بهبود شلی پوست پلک پایین هم مناسب است و آن را اصلاح خواهد کرد.

تاثیر گرمای ناشی از لیزر و تابش آن به پوست

نکته جالب درباره لیزر اندولیفت این است که گرمای ناشی از لیزر و تابش آن به پوست، چربی را در ناحیه سوراخ‌های ورودی میکروسکوپی ناحیه تحت درمان ذوب می‌کند که این مسئله باعث جمع شدن فوری پوست خواهد شد.

روش های مراقبت بعد از اندولیفت صورت | متخصص پوست اصفهان

درمان سایر نواحی

علاوه‌بر این، پزشکان با استفاده از اندولیفت قسمت‌ها گلوتئوس، زانوها، قسمت داخلی ران و مچ پا را هم درمان می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه
راهکارهای پیشگیری از راش پوستی

نواحی قابل درمان با اندولیفت

درمان اندولیفت می‌تواند در کل صورت کاربرد داشته باشد. این روش درمانی کل صورت را بازسازی می‌کند و می‌تواند درمان مناسبی برای افتادگی خفیف تا متوسط پوست و اصلاح و بازسازی افتادگی چربی پوست باشد.

مدت زمان انجام اندولیفت

مدت زمان پروسه اندولیفت به ناحیه تحت درمان و شدت درگیری بستگی دارد. به طور مثال اگر فقط یک ناحیه از صورت را تحت درمان قرار دهید، به حدود 5 دقیقه زمان نیاز است و برای کل صورت باید حدود نیم ساعت وقت صرف کرد.

به این دلیل که برای اندولیفت به هیچ‌گونه برش یا بیهوشی نیاز نیست و هیچ دردی ایجاد نمی‌کند، دوره نقاهت خاصی ندارد و شما می‌توانید پس از جلسه اندولیفت به زندگی عادی خود برگردید و کارتان را از سر بگیرید. اثرگذاری اندولیفت مانند هر خدمت پزشکی دیگر، به بدن شما و وضعیتتان بستگی دارد.

دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

نحوه انجام اندولیفت

در درمان اندولیفت از لیزر 1470 نانومتری استفاده می‌شود. پزشک ابتدای کار پوست شما را ضدعفونی می‌کند و نوعی فیبرمیکرو نوری بسیار نازک وارد پوستتان خواهد کرد. این فیبر به هیپودرم سطحی پوست می‌رسد و سپس انرژی لیزر از طریق یک فیبر نوری نازک دیگر به این ناحیه هدایت می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
زمان استفاده از داروی فیناسه

قدرت لیزر آب و چربی ناحیه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. چربی آن ناحیه ذوب خواهد شد و همزمان کلاژن هم به تولید تحریک می‌شود. اثر آنی این روش، جمع شدن فوری پوست و کاهش شلی آن است. معمولا این درمان درد به وجود نخواهد آورد؛ اما پزشک همچنان برای آنکه اذیت نشوید، از بی‌حسی موضعی در ناحیه درمان استفاده می‌کند.

پس از اتمام درمان، دستورالعمل‌های مراقبت بعد از کار به شما ارائه می‌شود و پزشک برای بررسی اولیه نتایج به شما وقت ملاقات خواهد داد و شما می‌توانید بعد از انتهای کار به خانه بروید.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

دلایل افتادگی پلک (پتوز)

عمل بوکال فت برای زاویه سازی گونه

کرایوتراپی یا سرما درمانی برای بیماری های پوستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *