مزایا و عوارض بوتاکس چانه چیست؟
12 فروردین

مزایا و عوارض بوتاکس چانه چیست؟

بررسی مزایا و عوارض بوتاکس چانه

قصد داریم تا در این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر به صورت خلاصه مزایا و عوارض بوتاکس چانه را بررسی نماییم.

بوتاکس چانه چیست؟

دهان پویاترین ناحیه صورت است. دائماً در حین صحبت، غذا خوردن، بوسه یا حتی نفس کشیدن حرکت می‌کند. حرکات غیرطبیعی یا بیش از حد این عضلات منجر به چروک شدن پوست اطراف دهان و ناحیه چانه خواهد شد که باعث نگرانی افراد می‌شود. همچنین ممکن است این حرکات منجر به حالات غیر طبیعی روی پوست در بالای چانه شود. در مدت زمان طولانی، بیش فعالی ماهیچه‌ها می‌تواند منجر به ایجاد خطوط عمیق و چین و چروک در گوشه دهان و بین لب تحتانی و چانه نیز گردد.

بوتاکس معمولاً به عضلات بیش از حد فعال صورت تزریق می‌شود تا به کاهش خطوط ریز و چین و چروک‌هایی که به دلیل حرکات تکراری ایجاد می‌گردند، کمک کند. بوتاکس را می‌توان برای جلوگیری از حرکات پیشانی و خطوط این ناحیه، خطوط بین ابرو‌ها و چین و چروک‌های ریز استفاده کرد. هنگامی که از بوتاکس در ناحیه چانه استفاده می‌شود، به افتادگی ناخوشایند پوست این ناحیه کمک می‌کند.

پیشنهاد مطالعه
بررسی انواع اسکراب خانگی برای پا | بخش دوم

فواید تزریق بوتاکس به چانه

تزریق بوتاکس به چانه به دلیل فواید و مزایای قابل توجهی که دارد توانسته است به یکی از محبوب‌ترین روش‌های زیبایی و جوان‌سازی پوست در دنیا تبدیل شود. از جمله مهم‌ترین فواید این تکنیک زیبایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • غیر تهاجمی بودن تزریق بوتاکس چانه
  • مراحل درمانی بدون درد و خونریزی
  • عدم نیاز به بیهوشی و بستری شدن در کلینیک
  • هزینه پایین آن در مقایسه با سایر روش‌های جوان‌سازی مشابه
  • عدم مشاهده عوارض جانبی شدید و خطرناک
  • ماندگاری بالای نتایج مثبت حاصل از آن

مزایا و عوارض بوتاکس چانه چیست؟ | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

توجه داشته باشید که برخورداری از تمامی فواید تزریق بوتاکس به چانه و جلوگیری از بروز عوارض جانبی شدید مستلزم انتخاب یک پزشک متخصص تزریق ژل و بوتاکس در این زمینه است.

پیشنهاد مطالعه
نکات مراقبتی قبل و بعد از تزریق بوتاکس کف دست و پا

عوارض جانبی تزریق بوتاکس چانه

عوارض جانبی تزریق بوتاکس به چانه که جدی و پرخطر باشد، بسیار نادر است به ویژه هنگامی که تزریق در دوز‌های کوچک انجام می‌شود. اگر تزریق به رگ‌های خونی کوچک آسیب وارد کند، ممکن است کبودی ایجاد شود. چنین کبودی معمولاً کوتاه مدت است و خیلی آشکار نیست. متداول‌ترین عارضه جانبی این نوع درمان مرتبط با مکانیسم عملکرد خود دارو است. ماهیچه‌ها بسیار کوچک و کاملاً نزدیک به هم هستند.

این بدان معناست که گاهی اوقات درمان بر روی عضلات اشتباه تأثیر می‌گذارد و ظاهری نامتقارن به لب پایین می‌بخشد. در صورت بروز چنین اتفاقی، معمولاً با تزریق بیشتر تعادل برقرار می‌گردد. فردی که این کار را انجام می‌دهد باید مراقب باشد تزریق بوتاکس بیش از حد انجام نشود تا از تضعیف ناخواسته عضله labii inferioris که به پایین آمدن لب زیرین کمک می‌کند، جلوگیری نماید. بنابراین اگر به فکر درمان بیش فعالی عضلات در چانه و اطراف دهان به کمک تزریق بوتاکس هستید، باید مطمئن شوید که درمان شما توسط شخصی ماهر و آموزش دیده در این زمینه انجام می‌شود تا از عوارض جانبی و خطرات این روش تا حد زیادی کاسته شود.

پیشنهاد مطالعه
علل و علائم بروز انوع مختلف تاول دست

 

دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

راه های ارتباط با متخصص ژل و بوتاکس


مطالب پیشنهادی:

عوارض آرایش کردن بعد از تزریق بوتاکس چیست؟

زمان بندی ریکاوری پس از تزریق چربی

مزایای انتقال چربی به خط اخم چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *