علل و پیشگیری از بروز ماسک حاملگی
27 تیر

علل و پیشگیری از بروز ماسک حاملگی

بررسی علل و پیشگیری از بروز ماسک حاملگی

با مطلب امروز سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان همراه باشید تا به بررسی علل و پیشگیری از بروز ماسک حاملگی بپردازیم.

ماسک حاملگی چیست؟

به «ماسک حاملگی» ملاسما و کلوآسما نیز گفته می‌شود. ملاسما باعث می‌شود روی پوست صورت لک‌های تیره ایجاد شود. این لک‌ها که درنتیجه افزایش تولید رنگدانه‌های پوستی ایجاد می‌شوند را بیشتر در نواحی پیشانی و گونه‌ها می‌توان دید.

در دوران بارداری، بدن شما هورمون‌های بیشتری تولید می‌کند که درنتیجه آن، تولید رنگدانه‌های پوستی افزایش می‌یابد. نزدیک به 50 درصد از زنان باردار برخی از علائم «ماسک حاملگی» را تجربه می‌کنند. ماسک حاملگی یکی از انواع مشکلات پوستی در بارداری است که معمولاً خودبخود و پس از تولد نوزاد محو می شود.

پیشنهاد مطالعه
علل بروز انواع درماتیت تماسی

مطلب پیشنهادی برای مطالعه : آشنایی با رگ‌های واریسی و رگ‌های عنکبوتی در بارداری

علل و پیشگیری از بروز ماسک حاملگی | بهترین متخصص پوست اصفهان

جلوگیری از بروز ماسک حاملگی

برای جلوگیری از ظهور «ماسک حاملگی»، هر زمان که قصد دارید از خانه بیرون بروید از ضد آفتاب خوب با حداقل SPF 30 استفاده کنید. همچنین برای محافظت از صورت خود در برابر پرتوهای آسیب‌رسان خورشید می‌توانید از کلاه نقاب‌دار کمک بگیرید. پوست شما در این دوران بسیار حساس است و قرارگرفتن در معرض نور خورشید احتمال بروز لک‌های تیره را افزایش می‌دهد.

دکتر ابوالفضل جویا را در اینستاگرام دنبال کنید

افزایش درخشندگی پوست در دوران بارداری

در دوران بارداری بدن شما 50 درصد خون بیشتری تولید می‌کند و درنتیجه گردش خون بیش‌تری در بدن ایجاد می‌شود. این افزایش گردش خون باعث می‌شود چهره‌تان روشن‌تر به‌نظر برسد.

پیشنهاد مطالعه
مقایسه کاربردهای بوتاکس و فیلر پوستی

از طرفی دیگر، افزایش ترشح هورمون‌ها، فعالیت غدد چربی را افزایش می‌دهد و به این ترتیب، درخشندگی و شفافیت پوست صورت‌تان بیش‌تر می‌شود. هر دو دلیل ذکرشده، در کنار هم می‌توانند به «درخشش پوست در دوران بارداری» که شاید تا به‌ حال درباره آن شنیده باشید کمک کنند. بیشتر خانم‌ها از این درخشندگی پوست لذت می‌برند. فقط اگر صورت شما بیش‌ از حد چرب شده است، برای پیشگیری از ایجاد آکنه، می‌توانید از پاک‌کننده‌های فاقد چربی برای تمیز کردن آن استفاده کنید. غیر از این، نیازی نیست کار دیگری انجام دهید، جز اینکه لبخند بزنید.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا

پیشنهاد مطالعه
علل تشکیل و تشدید زخم های مزمن

مطالعه بیشتر:

علائم سرطان پوست (ملانوما) در ناخن‌ها

علل و علائم آسیب ها و مشکلات ناخن ها

بررسی علل گودی زیر چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *