ریزش موی زمستانی و تابستانی
23 آذر

ریزش موی زمستانی و تابستانی

آشنایی با ریزش موی زمستانی و تابستانی

همانطور که میدانید وجود مو بر روی سر علاوه بر زیبایی معیارهای دیگری را نیز به دنبال دارد از جمله اینکه در برابر نور خورشید از پوست سر محافظت میکند از همین رو هنگامی که افراد دچار ریزش موی زمستانی می شوند نگرانی و دلهره ای شدید آنها را در برمیگیرد از همین رو باید به سراغ روش های درمانی برای برطرف کردن این مشکل باشند تا با فرا رسیدن فصل گرما این مشکل برطرف شده باشند و هیچ مشکلی گریبانگیر آنها نباشد. در ادامه این مقاله از سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس به بررسی ریزش موی زمستانی و تابستانی میپردازیم.

برای رفع مشکل راه های زیادی پیش روی شما وجود دارد از جمله اینکه میتوانید از روش های پزشکی همچون خرید محصولات محافظت از مو بپردازند و یا به سراغ روش های درمانی و جراحی همچون تقویت مو بپردازند و یا به طور کلی روش های خانگی را انتخاب نمایند. انتخاب این مسئله با توجه به بودجه ای که در نظر میگیرد بر عهده بیمار می باشد.

پیشنهاد مطالعه
فواید تزریق بوتاکس به گونه

مطالعه بیشتر : دلایل کرکی شدن مو جلوی سر

ریزش موی زمستانی و تابستانی

در واقع مشاهده می شود که بسیاری از افراد به دلیل بسیاری از مشکلات دچار ریزش مو می شوند. اما برخی دیگر ریزش مو در زمستان به سراغ آنها می آید. در واقع پزشکان بر این عقیده هستند که تغییرات آب و هوایی تاثیر بسیار زیادی در ریزش موی افراد دارد.

علل اصلی آسیب های مو | متخصص پوست اصفهان

به خصوص زمانی که موی سر مشاهده می کند که نیاز افراد با کاهش نور خورشید به موی سر دچار کاهش قابل ملاحظه ای شده است. از همین رو با ریزش مو این مسئله را به افراد نشان می دهند. دقت داشته باشید در صورت بروز این مسئله حتما روش های درمانی را در پیش بگیرید زیرا در دراز مدت می تواند باعث خالی شدن قسمتی از سر افراد شود.

پیشنهاد مطالعه
تاثیر هورمون ها بر روی پوست

دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا استرس در ریزش مو موثر است؟

علاوه بر اینکه افراد دچار ریزش موی زمستانی و به نوعی ریزش موی فصلی می شوند. عوامل دیگری نیز وجود دارد که باعث بروز این مشکل در افراد است. در واقع استرس یکی از اصلی ترین دلیل ریزش مو می باشد. استرس میتواند گردش خون در ناحیه سر را کاهش دهد. و در نتیجه سیستم کلاژن سازی در قسمت زیر پوست را دچار اختلال کرده و افراد را گرفتار مشکلاتی سخت نماید. از همین رو اگر با این مسئله روبرو شدید توصیه می شود که حتما به پزشکی متخصص و باتجربه مراجعه کنید زیرا در کمترین زمان ممکن می تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند.

پیشنهاد مطالعه
بلفاروپلاستی و تخلیه چربی پشت پلک

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

درمان انواع ضایعات عروقی با لیزر

معایب درمان های خانگی قارچ پوستی

رفع ضایعات گوشتی پوست با لیزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *