تکنیک های رایج کاشت مو
12 آبان

تکنیک های رایج کاشت مو

بررسی تکنیک های رایج کاشت مو

این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص ژل و بوتاکس تکنیک های رایج کاشت مو را مورد بررسی قرار می دهیم.

روش SUT

تنها روش کاشت مو که بدون جراحی می باشد و به هیچ عنوان جراحی ندارد کاشت مو به روش SUT است. کاشت مو به روش SUT با دستگاه اتوماتیک انجام می‌شود یعنی برداشت گرفت‌ها از پشت سر توسط دستگاه اتومایک انجام می‌شود دلیل این موضوع این است که در برداشت توسط تکنسین ممکن است خطای انسانی رخ دهد که نتیجه این موضوع پرت شدن و از بین رفتن بانک موی فرد می‌باشد در این متد تا 14000 تار موی واقعی را در یک جلسه می‌توان برداشت کرد و کاشت و اینکه برداشت در این روش با دستگاه انجام می‌شود که بدون جراحی ، بدون درد ، بدون بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارند . یکی از رکورد‌هایی که کاشت مو به روش sut به جا گذاشته است کاشت 60 تار مو در 1 سانتی متر مربع است که این رکورد به خودی خود منحصر به فرد می‌باشد.

پیشنهاد مطالعه
راه های درمان پسوریازیس

کاشت به روش FUE

Follicular Unit Extraction یا FUE در واژه به معنای جداسازی به بخش‌های فولیکولی می‌باش.د که در واقع تمامی روش‌های موجود مانند: FIT, FUT , FUG , FUM, SUT, BUT و… را شامل می‌شود. یعنی برداشتن مو از ناحیه‌ای از بدن شخص و انتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و… می‌تواند صورت گیرد. شایان ذکر است کاشت مو با تکنیک FUE به نوعی مکمل کاشت مو به روش SUT می باشد.

فیلم جراحی کاشت مو

روش FIT

Follicular Isolation Techniqueیا FIT در واژه به معنای تکنیک جداسازی فولیکول‌ها. در این متد بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوش‌ها انتخاب می‌شود، فولیکول‌ها برداشت شده و در ناحیه‌ای که نیاز به کاشت مو احساس می‌شود، مجدداً بوسیله پانچ و یا SLIT این فولیکول‌ها کاشت یا پیوند داده می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه
بهبود مشکلات با ميکرودرم ابريژن

روش BHT

BHT یا Body Hair Transplant در روش کاشت مو به روشی گفته می‌شود. که بجای برداشت مو از ناحیه پشت سر از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد به روش پانچ مو را برداشت می‌کنند و در قسمت مورد نیاز موی برداشت شده را کاشت می‌کنند.

دکتر ابوالفضل جویا ، بهترین متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

روش FUT

Follicular Unit Transplant FUT به در واژه به معنای عملی بر اساس قسمت‌های فولیکولی می باشد و به نوعی دیگر نخستین روش کاشت مو محسوب می‌شود و در این روش نواری را از نزدیکی گوش سمت راست تا نزدیکی گوش سمت چپ برداشت کرده و گرفت‌ها را از آن ناحیه جدا می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه
عوارض و نکات مراقبتی بوتاکس گونه

امروزه با توجه به معایب‌های متعددی که کاشت مو با تکنیک FUT مانند جراحی، درد، خونریزی، بیهوشی، عوارض‌های جانبی و … داشت در سطح دنیا منسوخ شده و روش‌های جدیدی جایگزین روش فوق شده است.

روش FUG

پیوند واحد فولیکولی (FUG) یک روش جراحی برای درمان ریزش مو است. که بیشتر جهت روش مکمل برای انجام کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. زیرا در این روش به نوع ، اصول و قوانین کاشت مو بیش از پیش توجه شده است.

 

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا 


مطالعه بیشتر:

عوارض جراحی بلفاروپلاستی چشم

روش های مختلف تخلیه ژل پاژ

نکات مراقبتی بعد از اندولیفت صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *