بررسی مزایا و کاربرد هایفوتراپی
15 دی

بررسی مزایا و کاربرد هایفوتراپی

بررسی مزایا و کاربرد هایفوتراپی

هایفوتراپی (HIFU)

هایفو (HIFU=High-intensity focused ultrasound) به معنای استفاده از امواج فراصوت با شدت بالا و به صورت متمرکز می باشد. هایفوتراپی روشی برای کشیدن پوست صورت (لیفت صورت) است که جایگزین روش های جراحی شده است و برای جوانسازی پوست به کار می رود. از امواج فراصوت برای افزایش تولید کلاژن و محکم تر شدن بافت پوست می شود. دستگاه هایفوتراپی لایه های زیرین پوست را هدف قرار می دهد. تاباندن امواج فراصوت (اولتراسونی) منجر به گرم شدن بافت پوست می شود. وقتی دمای بافت به میزان معینی بالا برود، به عنوان آسیب شناسایی می شود و سلول های پوست برای مقابله با این آسیب تولید کلاژن را افزایش می دهند. از آنجایی که هایفوتراپی بر بخش خاصی از بافت های زیرین متمرکز می شود، آسیبی به سطح پوست نمی رساند.

کاربردهای هایفوتراپی

  • کاهش چین و چروک.
  • امکان کشیدن پوست در گردن، گونه ها، ابروها، پلک ها و قفسه سینه.
پیشنهاد مطالعه
میزان درد مزوتراپی چقدر است؟

مزایای هایفوتراپی

هایفوتراپی برای بسیاری از علائم پیر پوستی همانند اکسیر جوانی عمل می‌کند. این روش در سال‌های اخیر به عنوان روشی سریع، ایمن و بدون نیاز به استراحت یا دوره‌ی ریکاوری طرفداران زیادی پیدا کرده است. همانطور که در بالا مفصل توضیح دادیم، عوارض هایفوتراپی بسیار محدود و خفیف هستند. علاوه بر این، هایفوتراپی سه مزیت بسیار مهم دیگر هم دارد:

بررسی مزایا و کاربرد هایفوتراپی | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

نتایج سریع و ماندگاری مناسب

بعد از جلسه‌ی درمانی، بسیاری از مراجعین شاهد نتایج اولیه هایفوتراپی مانند سفت شدن و رفع افتادگی پوست در ناحیه‌ی صورت و گردن خواهند بود. اما نتایج کامل هایفوتراپی بین ۶ تا ۱۲ هفته بعد از درمان پدیدار می‌شود. این وقفه به دلیل زمان‌بر بودن تولید و بازآرایی رشته‌های کلاژن در محل‌های تحت درمان است. هایفوتراپی همیشه باعث ایجاد رشته‌های کلاژن جدید می‌شود ولی این که تولید کلاژن‌های جدید چه تاثیری بر ظاهر پوست بگذارند و نتایج آن چقدر ماندگار باشد، به سرعت فرآیند پیری پوست در شما بستگی دارد.

پیشنهاد مطالعه
درمان کک و مک در صورت

نتایج هایفوتراپی ماندگاری نسبتاً مناسبی دارد و حدود یک سال پایدار خواهد بود. هرچند که این اثر دائمی نیست، پایداری تقریباً یکسانی در مقایسه با روش‌های تهاجمی مانند جراحی لیفت با نخ دارد. اگر بعد از هایفوتراپی به خوبی از پوست خود محافظت کنید، ممکن است ماندگاری نتایج از چیزی که گفتیم هم بیشتر شود.

تعداد جلسات کم

بسیاری از متقاضیان روش هایفوتراپی تنها به یک جلسه‌ی درمانی نیاز دارند. این که برای رسیدن به نتایج و اهداف دلخواه به چند جلسه‌ی درمانی نیاز دارید به میزان افتادگی پوست، واکنش بدن به امواج هایفو، شرایط فرآیند پیری پوست در شما و موارد این چنینی بستگی دارد. دو جلسه با فاصله‌ی ۶ ماه یا ترمیم سالانه‌ی هایفو از جمله برنامه‌های مناسب برای حفظ جوانی پوست هستند. برنامه‌ی مناسب درمانی در جلسه‌ی مشاوره و بعد از معاینات به شما اعلام خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه
مزایا و معایب تزریق ژل موقت

انعطاف پذیری بالا

به علت محدود بودن عوارض هایفوتراپی و ایمنی بالای این روش، می‌توان از آن برای جوانسازی تمام نقاط بدن، حتی مناطق حساسی مانند پلک‌ها، استفاده کرد. از جمله کاربردهای هایفوتراپی می‌توان به رفع ورم پلک‌ها، حذف نسوج بزرگ پوستی، لیفت صورت، شکستن چربی‌های بدن، بهبود خط فک، رفع غبغب و افتادگی گردن، بهبود شکل کلی صورت و بسیاری از موارد دیگر استفاده کرد. همه‌ی این‌ها با سرعت بالا و بدون دردسرهای عمل جراحی انجام می‌شوند.

بهترین متخصص ژل و بوتاکس | دکتر جویا را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

اثربخشی و عوارض لیفتینگ صورت

مزایا و عوارض تزریق ژل به ساق و مچ پا

بررسی علل افتادگی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *