تزریق ژل برای برجسته سازی گونه برای چه کسانی لازم است ؟
18 شهریور

تزریق ژل برای برجسته سازی گونه برای چه کسانی لازم است ؟

چه افرادی می توانند تزریق ژل برای برجسته کردن گونه ها انجام دهند ؟

تزریق ژل برای برجسته سازی گونه هم برای مردان و هم برای زنانی که احساس می‌کنند گونه‌های آنها به اندازه کافی برجسته نیست انجام می‌شود. برجسته‌ سازی گونه برای بیشتر بزرگسالان انجام می‌شود.

افرادی که از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده و وزن آنها نزدیک به وزن سالم است می‌توانند تحت این فرآیند قرار گیرند.

اگر چه این روش درمانی در وهله اول روی افراد بالغی که آثار پیری و افزایش سن روی چهره آنها پیدا شده است انجام می‌شود اما ممکن است افراد جوانی که گونه‌های آنها به اندازه کافی برجسته نیست نیز متقاضی انجام این فرآیند باشند.

برخی از بیماران از روش تزریق برای تست نتایج احتمالی قبل از قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی زیبایی تهاجمی‌تر استفاده می‌کنند. این یک روش متداول برای افرادی است که تمایل دارند ظاهر گونه‌های خود را بهبود داده و برجسته کنند.

پیشنهاد مطالعه
برجسته کردن گونه (تزریق چربی یا تزریق ژل )

ژل یا فیلر چیست ؟


برجسته سازی گونه با تزریق ژل
برجسته سازی گونه با تزریق ژل

دوره بهبود پس از برجسته‌ سازی گونه چقدر است؟

  • Voluma

دوره بهبودی پس از تزریق ژل Voluma معمولاً بسیار کوتاه است. Voluma یک نوع ژل حاوی اسید هیالورانیک است که چسبناک‌تر است و در برخی قسمت‌ها درست بالای استخوان تزریق می‌شود.

با این تزریق عمیق که تقریباً در استخوان انجام می‌شود به دلیل تورم عمیق که ممکن است آزاردهنده هم باشد باعث احساس سفت شدن در ناحیه تزریق می‌شود.

خبر خوب این که این تورم‌های سخت و عمیق در مدت 10 روز بهبود یافته و در بلند مدت اثری از آنها نخواهد ماند. کبودی‌های سطحی و عمقی نیز معمولاً به وجود می‌آید که این نیز به طور مشابه برطرف می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
تزریق ژل چگونه باعث جوانسازی می شود؟

اگر کبودی‌های سطحی آزاردهنده باشند، پزشک می‌تواند با استفاده از لیزر مناسب آنها را به سرعت و به راحتی برطرف کند.

  • Juvéderm Volbella XC

این ژل به منظور اضافه کردن حجم گونه‌ها یا لب‌ها به‌صورت نامحسوس و ظریف و برطرف کردن خطوط عمودی دور لب استفاده می‌شود.

  • Radiesse

این محصول از میکروسفرهای هیدروکسی‌آپاتیت کلسیمی زیست سازگار معلق در ژل تشکیل شده است. این ژل برای چین و چروک‌ها و خطوط عمیق مؤثر بوده و می‌تواند نواحی زیر چانه را لیفت کند. رادیس برای برجسته کردن گونه نیز قابل استفاده است.

  • Belotero Balance

این ژل یک فیلر اسید هیالورونیک است که گزینه‌ای مناسب برای برجسته‌سازی گونه بوده و برای خطوط و چین و چروک‌های سطحی صورت بهترین تأثیر را دارد.

پیشنهاد مطالعه
دیگه از عرق کردن خجالت نکش

این خطوط شامل گودی‌ زیر چشم‌ها، خطوط اخم، خطوط دور لب، خطوط نازولابیال، خطوط لبخند و خطوط ماریونت می‌باشند. ماندگاری این محصول بین ۴ تا ۹ ماه است.

بیشتر ژل‌های تزریقی همراه با لیدوکائین هستند تا در حین عمل راحتی بیمار فراهم شود. از بی‌حسی موضعی نیز می‌توان برای کاهش درد استفاده کرد. یک سوزن بسیار نازک برای تزریق ژل گونه به لایه‌های عمیق پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این روش معمولاً تنها چند دقیقه طول می‌کشد اما در صورت استفاده از بی‌حسی، باید برای اثر کردن ماده بی‌حس‌کننده برای مدت کوتاهی منتظر بمانید. واکنش‌های آلرژیک در اثر این محصولات بسیار نادر می‌باشند بنابراین نیازی به آزمایش پوست نیست.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *