چند ماه بعد از جراحی بلفاروپلاستی چه می شود ؟
21 بهمن

چند ماه بعد از جراحی بلفاروپلاستی چه می شود ؟

دوره نقاهت بعد از زیبایی پلک چشم

نوع بخیه های به کار رفته در بلفاروپلاستی پلک ، از نوع جذبی بوده و نیازی به کشیدن ندارند ، تنها تورم حاصل از عمل ممکن است تا 3 ماه در ناحیه ی پلک و صورت همچنان مشاهده گرد و گرنه کبودی حداکثر تا 3 هفته اول پس از جراحی برطرف خواهد شد .

اینکه دوره ی نقاهت و ماندگاری برخی عوارض جراحی بلفاروپلاستی دقیقا چقدر می باشد بستگی به شرایط جسمی و میزان دقت و مهارت دکتر بلفاروپلاستی دارد ، از این رو دوره ی نقاهت و ماندگاری عوارض در افراد مختلف ، متفاوت می باشد .

چند ماه بعد از جراحی بلفاروپلاستی …

بیماران معمولا حداقل یک یا دو هفته را از کار مرخصی می گیرند. اگر می توانید مدت زمان بیشتری را مرخصی بگیرید، توصیه می شود که از آن استفاده کنید، اما استراحت حداقل دو هفته ای ایده آل است. اینکار به شما فرصت می دهد تا به سرعت به حالت عادی خود بازگردید و از استرس های غیر ضروری اجتناب کنید.

پیشنهاد مطالعه
ضایعه ی اپیدرمی چیست؟

در طول چند هفته اول توصیه می شود که زیاد به صفحه های نمایشگر مثل موبایل هوشمند یا رایانه نگاه نکنید چرا که باعث خشکی چشم شما می شوند.

حداقل ۲ هفته اول از دویدن، رفتن به باشگاه، شنایا ورزش های شدید اجتناب کنید. همچنین از خم شدن یا بلند کردن اجسام خودداری نمایید، هر دوی این حرکات جریان خون چشمان شما را افزایش می دهند. انجام حرکات کششی سبک ممکن است مشکلی نداشته باشد، اما از قرار دادن سر در موقعیتی پایین تر از سطح قلب خوداری کنید.

در دوره بهبود بعد از بلفاروپلاستی لازم است که از اعمال فشار بیش از حد به چشم ها جلوگیری کرده و از تماشای بیش از حد تلویزیون، استفاده از لپ تاپ و گوشی و یا خواندن کتاب خودداری نمود.

پیشنهاد مطالعه
مصرف کرم بروملین پس از تزریق چربی

سیگار کشیدن می تواند بر فرایند بهبود تاثیر منفی گذاشته و روند بهبود را آهسته نماید. سیگار کشیدن همچنین احتمال بروز عفونت پس از عمل را بالا می برد. پس ضروری است که دو هفته قبل از عمل و در دوره بهبود از سیگار کشیدن اجتناب نمایید.

پس از دو هفته میتوانید شروع به استفاده از آرایش سبک و لنزهای تماسی کنید. عینک های آفتابی باید همچنان در خارج از منزل استفاده شوند تا از چشم شما در مقابل نور خورشید یا باد محافظت کند.

بعد از حدود شش هفته شما نتیجه نهایی عمل جراحی پلک خود را خواهید دید. در این مرحله تورم باقی مانده بسیار خفیف بوده اما ممکن است با هماهنگ شدن بافت ها و عضلات حساس  اطراف چشم  هنوز هم قابل مشاهده باشد. در این زمان نور تازه ای در چشمان خود خواهید دید. چشم ها جوانتر و شاداب تر به نظر می رسند و پاداش صبر و شکیبایی شما با نتایج مثبت جراحی داده خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه
مزایا و معایب تزریق بوتاکس

فیلم جراحی بلفاروپلاستی و تخلیه چربی پشت پلک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *