آیا نتیجه تزریق بوتاکس دایمی است ؟
21 مهر

آیا نتیجه تزریق بوتاکس دایمی است ؟

آیا نتایج حاصل از تزریق بوتاکس همیشگی است؟

تزریق بوتاکس در عضلات باعث مسدود شدن پالس‌های عصبی به این بافت‌ها می‌شود. نورومدولاتورها در محل تزریق بوتاکس به طور موقتی عصب‌هایی که محرک انقباض این عضلات هستند را محدود می‌کند.

این عضلات به طور موقتی ضعیف شده و قادر به حرکت نخواهند بود و در نتیجه چین و چروک‌های پوست و خط اخم از بین می‌رود. شما همچنان می‌توانید حالات خود را با صورت ابراز کنید اما نمی‌توانید در این کار اغراق کنید.

پس از چند ماه، ضعف عضلات از بین رفته و دوباره فعال می‌شوند و همواری پوست شروع به از بین رفتن می‌کند و باید درمان تکرار شود.

پیشنهاد مطالعه
مزایای روغن ویتامین E برای زخم

 

بوتاکس
بوتاکس

چه کسانی می توانند تزریق بوتاکس انجام دهند ؟

بیشتر بزرگسالان می‌توانند تحت  این تزریق قرار گیرند (کارخانه‌های سازنده استفاده از این محصولات را برای افرادی که کمتر از 18 سال دارند توصیه نمی‌کنند). در موارد زیر نباید تحت تزریق بوتاکس قرار گیرید:

• در صورتی که نسبت به هر یک از مواد محتویات بوتاکس یا هر محصول حاوی سم بوتالینیوم (دیسپورت، زئومین و…) آلرژی داشته باشید.
• در ناحیه تزریق دچار عفونت هستید .
• به عفونت‌های مجرای ادرار مبتلا هستید .
• برای بی‌اختیاری ادرار تحت درمان هستید یا نمی‌توانید خودتان مثانه را تخلیه کنید و به طور معمول از سوند هم استفاده نمی‌کنید .
• باردار هستید یا به کودک شیر می‌دهید. این که تزریق بوتاکس ممکن است برای نوزادی که هنوز متولد نشده مضر باشد یا نه یا این که وارد شیر مادر می‌شود یا نه هنوز مشخص نیست.
اگر شما به بیماری‌های دیگری مبتلا هستید بهتر است قبل از تزریق بوتاکس با پزشک مشورت کنید.

پیشنهاد مطالعه
درمان ملاسما و درماتیت با فیناسه

فرآیند تزریق بوتاکس چگونه است ؟ 

نکته : 

پوست شما قبل از تزریق  با استفاده از الکل تمیز می‌شود. بهتر است تا چند ساعت پس از تزریق یا تا روز بعد از آن آرایش نکنید.

پوست شما پس از این که با استفاده از ویچ هازال و پنبه الکلی تمیز شد بسیار خشک می‌شود. از کرم‌های مرطوب‌کننده قبل از خواب و قبل از آرایش کردن استفاده کنید.

هیچ وقت پوستی که با الکل تمیز شده است را به طور مستقیم آرایش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *