برجسته کردن گونه (تزریق چربی یا تزریق ژل )
15 مهر

برجسته کردن گونه (تزریق چربی یا تزریق ژل )

برای برجسته کردن گونه کدام روش بهتر است ؟ 

مهم‌ترین تفاوت بین تزریق چربی و روش‌ تزریق ژل‌های پوستی برای برجسته کردن گونه در این است که با تزریق چربی، جسم خارجی وارد بدن بیمار نمی‌شود.

این ویژگی تزریق چربی یک مزیت عمده برای افرادی است که نسبت به محصولاتی مانند کلاژن یا هیلافورم آلرژی یا حساسیت دارند.

تزریق چربی ماندگاری بیشتری دارد و چون چربی از خود بیمار گرفته می‌شود، عوارض کمتری دارد. عامل دیگری که باعث تمایز تزریق چربی از روش‌های دیگر می‌شود دوام اثر ناشی از تزریق چربی است.

معمولاً اثرات تزریق چربی از چند ماه تا 2 سال یا بیشتر باقی می‌ماند. در بیشتر موارد، اثرات تزریق چربی مدت زمان نامحدودی باقی می‌ماند.

پیشنهاد مطالعه
لیزر چیست؟

در مقابل، ژل‌های پوستی حاوی اسید هیالورانیک مانند رستالین پس از چند ماه تجزیه شده و ناپدید می‌شوند که باعث نیاز با درمان مجدد می‌شود.

تزریق ژل
تزریق ژل

آیا احتمال نامتقارن شدن گونه‌ها در استفاده از این زوش ها وجود دارد؟

اگر تزریق ژل و چربی توسط یک پزشک ماهر صورت نگیرد احتمال نامتقارن شدن گونه‌ها وجود دارد. چون این ماده‌ها به صورت مایع و نرم بوده و مقداری از آنها هم ممکن است به صورت نامتقارن توسط بدن جذب می‌شود.


از تزریق چربی چه می دانید ؟ 


 افتادگی پوست به مرور زمان ایجاد می شود؟

اگر تزریق ژل و چربی به درستی صورت نگیرد به دلیل سنگین بودن ممکن است افتادگی پوست اتفاق بیافتد و مواد تزریق شده به پایین‌تر از صورت انتقال یابند.

پیشنهاد مطالعه
پوست خود را بشناسیم
تزریق ژل برای برجسته کردن گونه
تزریق ژل برای برجسته کردن گونه

آیا با تزریق فیلر به گونه‌ها احتمال عفونت وجود دارد؟

تزریق ژل‌های پوستی نسبت به روش‌های جراحی زیبایی یک روش کم تهاجمی و بی‌خطر محسوب می‌شود اما این روش‌ها هم ممکن است با برخی خطرات احتمالی همراه باشند. مهم‌ترین خطر احتمالی همراه با برجسته‌سازی گونه خونریزی و عفونت است.

تفاوت بین روش تزریق چربی اسکالپترا چیست؟

اسکالپترا نوع خاصی ژل است که برای برجسته‌سازی کل صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. به جای درمان برخی چین و چروک‌ها، اسکالپترا تمام گونه‌ها، زوایای صورت و شقیقه‌ها را برجسته می‌کند.

اسکالپترا یک روش برجسته‌سازی با اثر بلند مدت 3 ساله است. بسیاری از افراد باید برای دست‌یابی به نتایج مطلوب روش اسکالپترا را 4 تا 9 مرتبه با فواصل زمانی 4 تا 6 هفته‌ای انجام دهند.

پیشنهاد مطالعه
راهکارهای پیشگیری و درمان آکنه روی پوست سر

تزریق چربی نیز برای برجسته‌سازی کل صورت به کار برده می‌شود. لیپوترانسفر در گونه‌ها، زوایای صورت و شقیقه‌ها انجام می‌شود. لیپوترانسفر یک روش دائمی بوده و پس از یک جلسه درمانی، نتایج آن مشخص می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *