پانچ موثر در درمان جای جوش
16 تیر

پانچ موثر در درمان جای جوش

درمان جای جوش با پانچ

پانچ در واقع یکی از روش های درمانی موثر در درمان جای جوش ها متخصص پوست اصفهان می باشد، بخصوص که در جای جوش هایی مانند جای جوش آیس پیک و بعضی مواقع باکس کار بهترین نتیجه درمانی را دارد. این روش درمانی توسط یک ابزاری به اسم ابزار پانچ با سایز ها و قطرهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد، کاری که در این روش درمانی انجام می شود این است که جای اسکار یا جای جوش های با عمق زیاد کم می شود و جای جوش های فرورفته از دور توسط این ابزار آزاد می شود و اسکار می آید بالاتر و هم سطح پوست قرار می گیرد در نتیجه به درمان جای جوشهای با عمق زیاد بسیار کمک می کند.

نکات مهم در درمان جای جوش با پانچ

یکی از بهترین مزایای این روش درمانی این است که نتیجه و بهبود جای اسکار و جوش های عمیق در همان ساعات اولیه قابل مشاهده می باشد و تا ۲ هفته هم زمان نیاز دارد تا بیشتر در صورت و پوست جا بیافتد و بهترین حالت خود را نشان دهد. التهاب و قرمزی، تورم و مقداری تغییر رنگ در آن ناحیه امری طبیعی است که بطورعمده تا ۲ هفته زمان لازم است که از بین برود و کمرنگ شود، حدودا ۱۰ روز زمان نیاز است تا دلمه یا جای زخمی اگر موجود است رفع شود و تغییر رنگ به همان میزان کم رنگ و بسیار محو تا ۲ تا ۳ ماه زمان نیاز دارد که از بین برود، در نتیجه ظاهر اسکارها بسیار بهتر می شود و به همان میزان نتیجه دائمی در پی دارد که ماندگاری کامل دارد.

پیشنهاد مطالعه
مزایای بوتاکس زیر بغل

معمولا پس از درمان جای جوش و اسکارها از طریق پانچ مجددا برای گرفتن نتیجه ایی بهتر درمان را با میکرونیدلینگ، لیزرco2 و اربیوم و سابسیژن شروع می کنند، بطورکلی این روش درمانی در هر فردی نتیجه متفاوتی دارد و بسته به نوع تیپ پوستی در هرشخصی تجویز پزشک فرق می کند، بعد از انجام پانچ و تا حدودی جواب گرفتن اولیه از این روش درمانی ما به سراغ رفع اشکالات بعدی بنا به نیاز پوستی شما انجام می دهیم.

| برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست و مو اصفهان کلیک کنید |

پانچ موثر در درمان جای جوش | متخصص پوست اصفهان

نتیجه پانچ چگونه است؟

طبق تجربه و مهارت پزشک مورد نظر بخصوص بیمارانی که این روش درمانی را تجربه کرده اند رضایتمندی و بخصوص حس خوب بعد از انجام این روش درمانی داشته اند بسیار زیاد بوده است ولی با این حال نتیجه به ذات اسکار، مکانیسم ترمیم پوست هر شخصی و سایز و عمق اسکار، ضخامت پوست فرد، رنگ پوست فرد و … بستگی دارد.هرچه تایپ پوستی فرد تیره تر باشد احتمال لک بالاتر می رود اما اصلا نگران نباشید چرا که بوجود آمدن لک و از بین بردن آن ها اصلا ترسناک نیست

درمان جای جوش با پانچ

پانچ یک روش موثر در درمان جای جوش می باشد، به ویژه در درمان جای جوشهای بخصوصی مانند جای جوش ایس پیک ) Ice Pick Scar ( و همچنین جای جوش جوش باکس کار (Boxcar) بهترین نتیجه حاصل می شود.
توسط یک ابزاری انجام می شود که پانچ نام دارد . این ابزار در سایز و قطر های متفاوت وجود دارد.

پیشنهاد مطالعه
ریزش موی سکه‌ای چگونه درمان می‌شود؟

نحوه کار با پانچ

در واقع با روش پانچ می توان بیش اسکار و عمق جای جوش را کم کرده. و باعث می شوند دور جای جوش هایی که بسیار فرو رفته اند آزاد شوند. و اسکار در بالاتر قرار می گیرد و در واقع هم سطح با پوست می شوند. نتیجه آن همان لحظه قابل مشاهده می باشد. بهبودی تا دو هفته بعد از انجام این کار ادامه دارد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

دوره نقاهت بعد از استفاده از پانچ

بعد از آنکه از این روش استفاده کرده ایم، ممکن است قرمزی، تورم داشته باشیم . این موارد به طور عمده تا دو هفته بعد از انجام می ماند. و بعد از آن بهبود کامل پیدا می کند. تغییر رنگ در این ناحیه وجود دارد که بعد از استفاده این روش به مرور بهبود پیدا می کند . اصولا تغییر رنگ بین دو تا سه ماه بهبود می یابد.
نکته قابل توجه آن است که ظاهر اسکار بسیار بهتر می شود و نتیجه این کار دائمی است و هر میزان تغییراتی که در ان رخ می دهد به طور دائم باقی می ماند.

آیا تنها باید از روش درمان جای جوش با پانچ استفاده نمود؟

خیر، بعد از بهبود نسبی با این روش باید از روش هایی همچون میکرونید جای جوش و یا لیزر CO2 استفاده می شود. و گاهی حتی نیاز به سابسیژن صورت نیز می باشد. اما تمامی این موارد در هر فردی متفاوت بوده و بعد از انجام روش پانچ با گذشت ۲ الی سه ماه یکی از این موارد انتخاب می گردد.

پیشنهاد مطالعه
تاثیرات مزونیدلینگ مو در درمان ریزش مو

میزان موفقیت روش پانچ به چه صورت است ؟

این روش طبق تجربه کاری بسیار موثر می باشد. و با توجه به برخی از عوامل همچون ذات اسکار، مکانیسم ترمیم اسکار در فرد، سایز و عمق اسکار، ضخامت پوست فرد، به رنگ پوست ( هرچه رنگ پوست تیره تر احتمال ایجاد لک نیز افزایش می یابد.) و … در هرد متفاوت است.

مراقبت های بعد از پانچ صورت

– برای جلوگیری از کاهش التهابات و کاهش خطر خونریزی از کمپرس آب یخ استفاده نمائید.
– کبودی و تورم از احتمالات عادی در این روش درمانی می باشد. که پزشک متخصص در این جهت نیز داروهایی تجویز می نماید.
– بعد از ۷ روز مجددا به پزشکتان مراجعه کنید تا هم پروسه درمان بررسی شود و هم توصیه های لازم داده شود.
– ۲ الی ۳ ماه زمان نیاز دارید برای از بین رفتن لک ها و جای زخم ها و برطرف شدن تغییر رنگ ها.
– ۱۰ روز زمان نیاز است تا جای زخم یا دلمه های موجود در این روش بریزد و از بین برود.


بیشتر بدانیم:

هیدروفیشیال چیست؟

پیلینگ شیمیایی چیست؟

درمان منافذ باز پوست

فرق بین پروفایلو و جالپرو چیست؟

سابسیژن همراه با فیلر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *