مقایسه پسوریازیس پوست سر با شوره سر
28 آذر

مقایسه پسوریازیس پوست سر با شوره سر

مقایسه پسوریازیس پوست سر با شوره سر

اگر پوست سر شما خارش دارد و پوسته پوسته می شود. پزشک می تواند تشخیص دهد که آیا این فقط شوره سر است یا یک مشکل جدی تری مانند پسوریازیس، بیماری که باعث ایجاد لکه های قرمز و پوسته پوسته روی پوست شما می شود. پس از تشخیص درست، می توانید علت را درمان کنید و کمی تسکین پیدا کنید. در ادامه این مقاله از سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس به مقایسه پسوریازیس پوست سر با شوره سر خواهیم پرداخت.

تعریف شوره سر

شوره سر یک مشکل رایج پوستی است. ممکن است متوجه پوسته هایی شوید که از پوست سرتان می ریزند و به موهایتان می چسبند یا روی لباستان می نشینند. ممکن است پوست سر شما نیز خارش کند.

مطالعه بیشتر : نتایج عمل سابسیژن اسکار

عوامل ایجاد شوره سر :

هورمون های مردانه:

مردان بیشتر از زنان به شوره سر مبتلا می شوند. قارچی به نام مالاسزیا مخمری است. که با روغن روی پوست سر شما رشد می کند.
اگر موهایتان را به اندازه کافی شامپو نکنید، پوست چرب ممکن است پوسته پوسته شود. پوست خشک می تواند منجر به پوسته های کوچک روی پوست سر شما شود. احتمالا پوست خشکی در تمام بدنتان خواهید داشت. افرادی که سیستم ایمنی آنها نمی تواند با بیماری ها مبارزه کند. به عنوان مثال افرادی که HIV دارند، ممکن است بیشتر به شوره سر مبتلا شوند.

پیشنهاد مطالعه
دلایل ایجاد جوش و آکنه در بارداری
درماتیت سبورئیک:

این پوست چرب، خارش دار و تحریک شده است که روی پوست سر شما پوسته پوسته می شود. همچنین ممکن است برای ابروها، کشاله ران یا موهای سینه شما اتفاق بیفتد.

درماتیت تماسی:

محصولات مراقبت از مو مانند شامپو، ژل یا رنگ می توانند پوست سر شما را تحریک کرده و باعث قرمزی، خارش و پوسته پوسته شوند.

شوره سر معمولاً جدی نیست. شما نمی توانید آن را از شخص دیگری بگیرید یا آن را منتقل کنید. اگرچه ممکن است ناراحت کننده یا شرم آور باشد. شوره سر را می توان در خانه بدون نسخه درمان کرد.

راه های رفع شوره سر مرطوب | متخصص پوست اصفهان

پسوریازیس پوست سر

پسوریازیس می تواند روی پوست سر شما تأثیر بگذارد و لکه های قرمز و پوسته پوسته ای که ایجاد می کند می توانند مانند شوره سر پوسته پوسته شوند. اگرچه چند تفاوت وجود دارد:

مزمن تر است:

پسوریازیس طولانی مدت است در حالی که شوره سر ممکن است بیاید و برود.

زیاد پوسته پوسته می شود:

اگر خفیف باشد، پسوریازیس پوست سر مانند لکه های فلس مانند، نقره ای یا پودری به نظر می رسد که ممکن است به صورت تکه های ریز جدا شوند. شیوع جدی تر می تواند قرمز و دردناک باشد.

پیشنهاد مطالعه
نکات مراقبتی قبل و بعد از مزونیدلینگ مو
ممکن است انتسار یابد:

لکه های پسوریازیس می توانند از خط موی شما تا پیشانی، پشت گردن یا پوست اطراف گوش عبور کنند. ممکن است لکه های پسوریازیس در سایر قسمت های بدنتان نیز مانند آرنج، پاها، پاها، کف دست ها یا پشتتان وجود داشته باشد.

این یک بیماری خود ایمنی است

پسوریازیس توسط سیستم ایمنی بدن شما ایجاد می شود. گلبول های سفید خون که باید با بیماری ها مبارزه کنند به جای آن به سلول های پوست شما حمله می کنند.

سوالات متداول شوره پوست زرد

آیا شوره مرطوب نشانه پسوریازیس است؟

اگرچه پسوریازیس یکی از علل شوره مرطوب است، اما بسیاری از بیماری های دیگر نیز می توانند منجر به شوره سر مرطوب شوند. به طور معمول، شوره سر ناشی از پسوریازیس بیشتر پوسته پوسته است تا پوسته پوسته شدن. به سایر قسمت های بدن مانند گردن گسترش می یابد.

دلیل ایجاد دلمه روی سر من چیست؟

خارش و خاراندن بیش از حد که با شوره مرطوب همراه است می تواند باعث ایجاد دلمه روی سر شما شود.

آیا شستن هر روز موهایتان با شوره سر خیس اشکالی ندارد؟

شستشوی روزانه مو به طور کلی می تواند باعث ایجاد شوره سر شود، به خصوص اگر پوست سر شما بیش از حد خشک باشد. نکته کلیدی این است که شامپو را در حد اعتدال هر دو یا سه روز یک بار انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه
اقدامات قبل و بعد از درمان با ترماژ

دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

بهترین درمان برای شوره سر مرطوب چیست؟

بهترین درمان برای شوره سر به علت آن بستگی دارد. با این حال، از آنجایی که این بیماری به دلیل تجمع چربی در پوست سر رخ می دهد، درمان به طور کلی شامل شستشوی مکرر موهای شما با شامپوهای ملایم و استراحت از محصولات حالت دهنده است. اگر شوره مرطوب شما به یک اختلال پوستی مرتبط است، باید به پزشک خود مراجعه کنید تا بهترین درمان را برای بیماری خود دریافت کنید.

آیا شوره مرطوب باعث ریزش مو می شود؟

خیر، شوره های چرب نباید به خودی خود باعث ریزش مو شوند. با این حال، اگر پوست سر شما ملتهب و خارش داشته باشد و با خارش ادامه دهید، ممکن است به فولیکول های مو آسیب برساند و روند رشد مو را کند کند.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

علل ریزش مو جلوی سر در مردان و زنان

شناسایی و درمان درماتوفیت

درمان علائم بیماری فلاشینگ صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *