مزایای روغن ویتامین E برای زخم
9 دی

مزایای روغن ویتامین E برای زخم

مزایای روغن ویتامین E برای زخم

روغن ویتامین E ممکن است فوایدی برای اسکار داشته باشد. اگرچه تحقیقات مختلط است، اما مهم است که بدانیم چگونه این روغن ممکن است به بهبود آن کمک کند.

خواص آنتی اکسیدانی

ویتامین E با عمل به عنوان یک پاک کننده رادیکال های آزاد و به تاخیر انداختن روند پیری از بدن در برابر اشعه UV و آلودگی هوا محافظت می کند. حتی می تواند رادیکال های آزاد را که در غیر این صورت باعث آسیب DNA می شوند، از بین ببرد. حتی می تواند پروتئین های پوست را کاهش دهد و بر بافت های همبند و غشای سلولی تأثیر منفی بگذارد. خواص آنتی اکسیدانی ویتامین E همچنین ممکن است باعث تولید کلاژن و حفظ استحکام و قابلیت ارتجاعی پوست شود.

پیشنهاد مطالعه
رفع پف زیر چشم با مزوتراپی

خواص ضد التهابی روغن ویتامین E برای زخم

روغن ویتامین E سرشار از خواص ضد التهابی است. ممکن است عملکرد مانع پوست را تقویت کرده و پوست را تسکین دهد. شواهد حکایتی نشان می دهد که این روغن ممکن است پوست تحریک شده را آرام کند و عمیقاً آن را تغذیه کند.

مزایای روغن ویتامین E برای زخم | متخصص پوست اصفهان

کمک به تغذیه پوست خشک

ویتامین E ممکن است باعث هیدراتاسیون پوست و تغذیه پوست خشک شود. همچنین می توانید از مرطوب کننده حاوی روغن ویتامین E برای درمان بالقوه جای زخم استفاده کنید. با این حال، برای بررسی اینکه آیا به ویتامین E حساسیت دارید یا خیر، یک آزمایش پچ انجام دهید. اطلاعات در مورد اثربخشی روغن ویتامین E در کاهش و بهبود بافت اسکار و جای زخم محدود است. اما مطمئناً روغن ممکن است فواید کلی برای پوست داشته باشد. در بخش بعدی، نحوه استفاده از روغن ویتامین E بر روی جای زخم را مورد بحث قرار خواهیم داد.

پیشنهاد مطالعه
کاربردهای تزریق بوتاکس معده

موارد غیر مجاز مصرف روغن ویتامین E برای پوست

به نظر می رسد روغن ویتامین E درمانی بی ضرر برای جای زخم است. در حالی که تضمینی برای درمان اسکارها وجود ندارد، مطمئناً ممکن است از راه های دیگر سلامت پوست را تقویت کند. اما آیا این بدان معناست که هر کسی می تواند از روغن ویتامین E استفاده کند؟ ویتامین E به طور کلی در صورت مصرف موضعی به طور موثر عمل می کند. با این حال، اگر پوست بسیار حساس، چرب یا مستعد آکنه دارید، بهتر است در مصرف آن احتیاط کنید. قبل از استفاده از ویتامین E با متخصص پوست خود صحبت کنید. زیرا ممکن است در برخی افراد باعث تحریک و قرمزی پوست شود.

پیشنهاد مطالعه
احتمال گرفتن ویروس کرونا از طریق زخم های بدن؟

متخصص پوست اصفهان | دکتر جویا را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

روش‌های زیبایی برای درمان اسکار

روش و مزایای محافظت پوست در برابر سرما

بررسی تأثیر آب در زیبایی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *