مراحل انجام عمل تزریق بوتاکس معده
11 شهریور

مراحل انجام عمل تزریق بوتاکس معده

بررسی مراحل انجام عمل تزریق بوتاکس معده

در این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص ژل و بوتاکس مراحل انجام عمل تزریق بوتاکس معده را مورد بررسی قرار می دهیم.

انجام آزمایشات

در این روش، بعد از معاینه بالینی توسط پزشک که آیا فرد برای این عمل مناسب است یا خیر، برای انجام یک سری آزمایشات به آزمایشگاه ارجاع داده می‌شود. بعد از دریافت جواب، سوابق پزشکی او از قبیل عمل‌های جراحی، آندوسکوپی قبلی، سابقه مصرف دارو، بستری شدن و این قبیل موارد از بیمار پرسیده می‌شود. یک سری پرهیزات دارویی و غذایی برای بیمار توضیح داده می‌شود. از جمله اینکه شب قبل از عمل، ناشتا باشد، یک روز قبل از انجام عمل از داروهای رقیق کننده خون مثل آسپرین و آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده نکند و سر ساعت در مرکز حضور داشته باشد.

اسپری گلو و دهان

قبل از انجام عمل، به منظور راحتی بیمار یک اسپری داخل گلو و دهان وی زده می‌شود. این اسپری باعث راحت وارد شدن دستگاه آندوسکوپ به گلو و گیر نکردن آن می‌باشد. یک بیهوشی خفیف از طریق تزریق وریدی برای بیمار صورت می‌گیرد که در صورت عدم همکاری دوز آن بیشتر خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه
ویژگی کرم ضد آفتاب برای انواع پوست

ورود دستگاه آندوسکوپ

که یک لوله باریک و منعطف است و نوک آن سوزن بوتاکس قرار دارد وارد گلو می‌شود. بالواقع، این دستگاه یک دوربین بسیار کوچک است که پزشک از طریق آن می‌تواند فضای داخل معده را از طریق مانیتوری که مقابلش گذاشته شده است، رویت کند.

تزریق بوتاکس

بعد از وارد شدن دستگاه، پزشک سم بوتولینوم نوع A که یک ماده تزریق بوتاکس است توسط پزشک به نواحی خاصی از معده تزریق می‌شود. این عمل 20 الی 30 دقیقه به صورت سرپایی طول می‌کشد و بعد از آن در صورت نداشتن عوارض خاص بیمار می‌تواند به خانه برگردد و به امور روزمره بپردازد. البته اگر بیهوشی برای شما کامل انجام گرفته باشد، بایستی تا به دست آوردن هوشیاری کامل خود در بیمارستان باشید.

پیشنهاد مطالعه
ترکیبات طبیعی روشن کننده پوست

سوالاتی درمورد بوتاکس معده برای لاغری | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

مراقبت های بعد از عمل

بعد از عمل به دلیل وارد شدن یک لوله سخت ممکن است تا چند روز در گلوی خود احساس ناراحتی و خستگی داشته باشید. اما در بسیاری موارد بعد از چند روز همه چیز به روال قبل باز خواهد گشت. در صورتی که 4 روز از انجام عمل بوتاکس معده برای لاغری گذشت و همچنان عوارض در بیمار پایدار بودند، بهتر است سریعا به جراح خود مراجعه کند تا ایشان وضعیت را بررسی نماید.

دکتر ابوالفضل جویا ، بهترین متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

افراد کاندیدا انجام عمل بوتاکس

افرادی که به دنبال یک روش سریع و کوتاه مدت می‌گردند و برایشان مهم نیست که بعد از چند ماه بازگشت وزنی داشته باشند. افرادی که شاخص توده بدنی آن‌ها بین 27 تا 35 است و با رژیم و ورزش نتوانسته‌اند وزن خود را پایین بیاورند. به بیان ساده‌تر، کسانی که حدود 10 تا 20 کیلوگرم اضافه وزن دارند، برای بوتاکس معده کاندید ایده‌آلی محسوب می‌شوند. زیرا آن‌قدر چاق نیستند که به عمل احتیاج داشته باشند. افرادی که بیماری‌ آن‌ها به چاقی‌شان مرتبط است؛ مانند دیابت نوع 2 و فشار خون بیماران دارای مشکل ورم معده و زخم معده نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند. مشروط به اینکه یک سری اقدامات و درمان‌های لازم را قبل از عمل پزشک برای آن‌ها انجام دهد.

پیشنهاد مطالعه
عواملی که باعث سیاه شدن ناخن پا می شوند

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا 


مطالعه بیشتر:

مزایای مصرف ویتامین E برای موها

دلایل بروز ضایعات پوستی بر روی کمر

عوامل ایجاد ضایعات پوستی بر روی کمر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *