روش های انجام مزوتراپی مو
25 اسفند

روش های انجام مزوتراپی مو

بررسی روش های انجام مزوتراپی مو

می توان گفت تعداد خانم هایی که از موهای خود رضایت کامل دارند کم هست. این روز ها، به خصوص به دلیل آلودگی محیط زیست، آب و هوا، موها نیز به شدت در معرض آلودگی هستند. همچنین همگی ما در معرض استرس زیاد، اتفاقات تنش زا و اختلالات خواب هستیم. همه این عوامل، مطمئنا بر زیبایی طبیعی ما اثرگذار است. در مطلب امروز سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس روش های انجام مزوتراپی مو را مورد بررسی قرار می دهیم.

در این میان، موها جز اولین بخش هایی است که با تغییرات ناشی از این اختلالات در بدن تحت تاثیر قرار می گیرد. همچنین آسان تر است که از مشکلات مربوط به مو پیشگیری شود تا با عواقب ناشی از این مشکلات دست و پنجه نرم کرد، با این حال افراد کمی به روش های حفاظتی متوسل می شوند. افراد تنها زمانی به وخامت وضعیت پی می برند که ریزش موهایشان شروع می شود. روش های مختلف زیبایی نظیر مزوتراپی برای حل این قبیل مشکلات استفاده می شود.

نحوه انجام مزوتراپی مو

مزوتراپی مو تزریق مستقیم ویتامین ها، مواد معدنی ( کلسیم، ید، منیزیم، مس، زینک، سلنیم، آهن و پتاسیم)، عوامل مرتبط با کراتین پوست، آمینو اسیدهای موردنیاز برای رشد مو در پوست سر، می باشد. مزوتراپی برای مو و کف سر بسیار مفید و موثر است. این روش، یکی از محبوب ترین روش های زیبایی مدرن در مواجه با مشکلات مختلف مربوط به مو محسوب می شود. همچنین این روش می تواند اثراتی مانند کاهش شوره سر و فراهم کردن مواد مغذی فولیکول های مو داشته باشد.

علاِئم نیاز به مزوتراپی سر

 • افزایش ریزش مو
 • سبوره شدن کف سر همراه با شکسته شدن غدد چربی
 • شوره سر
 • کف سر خشک و آسیب دیده
 • افزایش شکنندگی مو
 • کاهش حجم مو در ناحیه پایه
پیشنهاد مطالعه
آشنایی با ویژگی های فولیکول مو

ترکیبات مزوتراپی مو:

ترکیبات دارویی بسته به نوع مشکل، توسط پزشک متخصص به طور جداگانه متناسب با نیاز هر فرد انتخاب می شود. 2 تا 6 ماده فعال برای هر سرنگ قابل ترکیب می باشد.

ویتامین B

ویتامین های گروه B که سوخت و ساز طبیعی بدن را در کنترل دارند، در رشد و احیای مو بسیار موثر هستند. به علاوه، این مواد از جمله ترکیبات مورد استفاده در مزوتراپی می باشند.

مس وزینک

مس و زینک از دیستروفی (ضعف در ساختار مو) ممانعت می کند.

هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید رشد مو را تسریع می کند.

آمینو اسیدها

آمینو اسیدها پایه و اساس ساختار مو هستند و به تشکیل الیاف کراتین کمک می کنند. فاکتور های رشد ( نرمال کردن جریان خون در کف سر، مقاوم تر شدن فولیکول های مو و کوآنزیم تراکم مو را فراهم می کند)، ساختار مو را بهبود می بخشد.

تکنیک اسکالپ موی سر چیست؟ | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

استفاده از ماینوکسیدیل

ماده فعال ماینوکسیدیل نباید در ترکیبات دارو گنجانده شود. این ماده یکی از موثرترین وسایلی که می تواند با ریزش مو مقابله کند. از این ماده زمانی که از سایر روش ها نتیجه مطلوب اتخاذ نشود، استفاده می شود. اگرچه، این دارو سمی است و می تواند سبب واکنش های شدید متعددی شود. از این رو، کوکتل های آماده برای درمان مو در دسترس می باشد. متخصص مراقبت از مو حرفه ای مناسب ترین روش را برای شما انتخاب می کند. با این حال، چنین داروهایی، به عنوان یک قاعده، در فروش عمده یافت نمی شوند و شما نمی توانید آن ها را خودتان خریداری کنید.

روش های مختلف درمان موی بیماران

در حال حاضر، متخصصان روش های متنوعی برای درمان موی بیماران ارائه می دهند. علاوه بر شرایط مالی، انتخاب ها نیز تحت تاثیر درخواست نتیجه مورد انتظار قرار می گیرند. مزوتراپی آللوپاتی نوعی درمان است که در آن اثر مزوتراپی فورا مشخص می شود، اما آنقدر که دلخواه ما می باشد، دوام ندارد. مزوتراپی هموپاتیک (درمانی که در آن مو به درمان خودش کمک می کند)، دارای اثربخشی بلند مدت است، اما نتیجه فورا دیده نخواهد شد.

پیشنهاد مطالعه
انواع ژل روانس

تفنگ مزوتراپی مو (Gun Hair Mesotherapy)

استفاده از این دستگاه نیاز به نهایت دقت و توجه دارد، زیرا اقدامات نادرست می ­تواند باعث آسیب های جزئی در ناحیه سر شود. بنابراین، قبل از پذیرش چنین روشی، باید با دقت در مورد جوانب مثبت و منفی آن فکر کنید. هنگام انتخاب پزشک، باید مطمئن شوید که او تجربه عملی کافی دارد. یک سرنگ با عمق قابل تنظیم روی تفنگ نصب شده است. با کمک چنین تفنگی می توانید هر کوکتل درمانی را معرفی کنید که هدف آن مقابله با یک مشکل خاص مو می باشد.

کوکتل های آللوپاتیک مورد استفاده در مزوتراپی مو:

این کوکتل ها حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، الاستین، کلاژن، گشادکننده عروق و دیگر ترکیبات فعال می باشند. پزشک موقعیت صحیح و نتایج مورد نظر را بعد از تجزیه و تحلیل دقیق مو و کف سر و مشکلات مرتبط با بیمار را تعیین می کند. این کوکتل مشکل را به سرعت مرتفع می کند.

کوکتل های هموپاتیک مورد استفاده در مزوتراپی سر:

این کوکتل ها حاوی ترکیبات گیاهی محلول در آب و بدون استفاده از روغن ها و دیگر مواد شیمیایی هستند. این ترکیبات از پتانسیل خود بدن استفاده می­ کنند. این اثر مانند یک کره برفی تجمعی است، بنابراین نباید انتظار داشت تا نتایج قابل مشاهده پس از اولین روش را داشته باشد. چنین کوکتل هایی برای بیمارانی مناسب است که نگران زیبایی موهای خود و همچنین خود این مشکل هستند.

 

استفاده از مزورولر

مزورولر (Meso roller) وسیله ای ویژه برای درمان مو و پوست سر است. این ابزار دارای تعداد زیادی سوزن های کوچک است که در یک درام مشترک قرار گرفته اند و برای تسهیل در استفاده، درام به یک دسته متصل است. این روش ممکن است درد و ناراحتی کمی بیشتر از روش گان ایجاد کند.

پیشنهاد مطالعه
انواع rf کدام است؟ بهترین نوع اراف در ایران و اصفهان کدام است؟
معایب استفاده از مزورولر در منزل
 • عمق نفوذ ناکافی سوزن ها
 • هزینه بالای ترکیب
 • سوزن ها به سرعت غیر قابل استفاده می شوند.
 • شما نمی توانید تزریق مزوتراپی در منزل را به تنهایی انجام دهید. تزریق فقط در کلینیک، مراکز زیبایی و توسط متخصصین کاربرد دارد.

دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

میزان درد استفاده از مزوتراپی

تا حدودی ممکن است درد داشته باشد. اما این امر بسته به آستانه تحمل درد هر شخص متفاوت است. پشت سر و ناحیه گوش ها حساس ترین نقاط به تزریق می باشند. بعد از مزوتراپی برای پیشگیری از عوارض و ناراحتی شما نباید سر خود را بشویید و از رفتن به استخر و سونا به مدت 4 روز خودداری نمایید. همچنین بهتر است که از انجام این کار در دوران قاعدگی خودداری کنید زیرا در این دوران درد بسیار بیشتری احساس می­ شود.

عوارض و موارد منع مصرف مزوتراپی مو:

اگر فولیکول های مو حیات خود را از دست داده باشند اما هنوز زنده باشند، مزوتراپی می تواند با این مشکل مقابله کند. اما اگر مشکل ساقه مو به دلایل مهم تری نظیر ریزش ارثی مو و عدم تعادل هورمونی باشد، شما نباید بعد از تزریق منتظر معجزه باشید. تمام روش های زیبایی دارای موارد منع مصرفی می باشند. مزوتراپی مو در موارد زیر نباید انجام شود:

 • دوران بارداری و شیردهی
 • حساسیت فردی به ترکیبی از داروها
 • قاعدگی
 • اختلالات سیستم غدد درون ریز
 • تومور های خوش خیم و بدخیم
 • عفونت ها

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

عمل بوکال فت برای زاویه سازی گونه

کرایوتراپی یا سرما درمانی برای بیماری های پوستی

مراقبت های تزریق فیلر زیر چشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *