درمان ریزش مو با مزوتراپی
1 آذر

درمان ریزش مو با مزوتراپی

مزوتراپی یک روش درمانی مکمل یا جایگزین کاشت مو نیست.
مزوتراپی روشی غیرتهاجمی برای درمان ریزش مو بر پایه تزریقات سطحی است.این تزریقات در زیر لایه اپیدرم پوست و درست در بافت هدف انجام می‌شود.لغت مزو به لایه مزودرم پوست که در عمق ۱ میلی‌متری پوست قرار دارد، اشاره می‌کند.مزوتراپی با تحریک لایه مزودرم به درمان ریزش مو می‌پردازد. در مزوتراپی داروها به صورت زیر پوستی یا داخل پوستی تزریق می‌شوند. هدف از این روش آن است که دارو درست در محل مورد نظر اثر بگذارد.

داروی تزریقی شامل مواد معدنی، ویتامین، آمینواسید، اسید نوکلئیک و کوآنزیم‌هاست. این ترکیب متناسب با نیاز هر بیمار تغییر می‌کند.
امروزه می‌دانیم تاثیر مزوتراپی در درمان ریزش مو با مصرف قرص ضد ریزش رقابت می‌کند. مزوتراپی کمک می‌کند تا مواد دقیقا در جایی که به آن‌ها نیاز است یعنی در اطراف فولیکول‌های مو جمع شوند. به این ترتیب:

  • فولیکول‌های مو رشد کرده و باقی می‌مانند.
  • از تولید بیش از حد (دی هیدرو تستوسترون) که عامل ریزش مو است جلوگیری می‌شود.
  • گردش خون به پوست سر تحریک می‌شود.
پیشنهاد مطالعه
علل تزریق چربی لب

مزوتراپی برای درمان ریزش مو چگونه انجام می‌شود؟

این روش برای درمان ریزش مو ، ارتقای کیفیت موهای موجود و تحریک رشد موهای جدید استفاده می‌شود.به این منظور با استفاده از سوزن‌های مخصوص، دوز کمی از دارو به پوست تزریق می‌شود. این درمان موضعی روی ناحیه درگیر تاثیر می‌گذارد.مزوتراپی از روش‌های سنتی درمان ریزش مو بهتر است. زیرا در این روش درمان‌های موثر و کارآمد با مقادیر بسیار کم دارو ارائه می‌شود. به این ترتیب عوارض جانبی به حداقل می‌رسد


دکتر ابوالفضل جویا

متخصص و جراح پوست و مو و زیبایی و لیزرهای تخصصی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *