تزریق فیلر بینی
22 آذر

تزریق فیلر بینی

بررسی تزریق فیلر بینی

تزریق فیلر بینی در چه مواردی انجام میشود؟

فیلر بینی، یک روش غیر جراحی با هدف اصلاح فرم و زیباسازی بینی است. این روش شامل تزریق یک ماده پرکننده (فیلر) مانند اسید هیالورونیک در زیر پوست به منظور ایجاد تغییرات موقت در ساختار بینی است. یکی از اقداماتی که امروزه توسط پزشک پوست و مو انجام می‌شود، تزریق فیلر به بینی است. فیلرها از ماده‌های پرکننده می‌باشند که کاربردهای زیادی در جراحی زیبایی دارند. یکی از کاربردهای دیگر فیلر در زیبایی، استفاده از آن برای اصلاح کردن فرم بینی است، بدون اینکه به جراحی باز برای بینی نیاز باشد.

تزریق فیلر بینی هم یک نوع جراحی بدون بیهوشی محسوب می‌شود که در زیبایی بینی نقش بسزایی خواهد داشت. فیلر در قسمت‌هایی که نامنظمی و فرورفتگی دارد، تزریق می‌شود و باعث پر شدنشان می‌گردد. البته حتماً قبل از انجام تجویز پزشک پوست را باید داشته باشید تا هم از مزایا و هم از معایب فیلر بینی آگاهی داشته باشید. بیشترین کاربرد فیلر بینی در پشت و کناره‌های آن است و بعد ازاینکه تزریق انجام شد، توسط بدن مقداری بافت به وجود می‌آید که پر کردن نامنظمی‌ها را به دنبال دارد.

پیشنهاد مطالعه
نمونه کار تزریق فیلر خط خنده

علت محبوبیت روزافزون پروسه‌ی تزریق ژل به بینی، موفقیت در اصلاح عیوب بینی و فرم دهی به بینی در کم‌ترین زمان ممکن و با بی‌خطرترین روش ممکن می‌باشد. تا زمان‌های نه چندان دور تنها راه تغییر حالت و فرم بینی و از بین بردن نقص‌های ساختاری آن، بهره بردن از جراحی زیبایی بینی بود که معایب و آسیب‌های متعددی را به دنبال داشت؛ اما با ظهور پروسه‌ی تزریق پرکننده به بینی و رواج تزریق ژل به بینی به عنوان یک روش مؤثر در ترمیم عیوب ساختاری بینی و به دست آوردن یک بینی ایده آل، تغییرات گسترده‌ای در دنیای جراحی‌های زیبایی ایجاد شد.

تزریق فیلر بینی | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

نحوه تزریق فیلر بینی

بیمار پس از این که روی تخت و یا صندلی مخصوص دراز می‌کشد، روی بینی وی کاملاً تمیز می‌شود و پزشک با استفاده از سوزنی نازک از یکی از فیلرهای اسید هیالورونیک با توجه به شکل دلخواه بیمار فیلر را در نواحی مورد نظر تزریق می‌کند تا نواقص ظاهری بینی را برطرف کند و پس از تزریق قسمت‌هایی که تزریق صورت گرفته است بینی ماساژ داده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
الانسه چیست و عملکرد آن

کاربردهای تزریق فیلر بینی

یک تزریق مناسب می تواند سبب بهبود موارد زیر گردد:

  • بینی نامتقارن
  • نوک افتاده بینی
  • فرورفتگی روی پره‌ها
  • برآمدگی روی پره‌ها
  • کاهش ظاهر قوز بینی
  • بینی‌های پهن با ظاهر کوبیده

مزایای فیلر بینی

  • اصلاح بینی با فیلر به شما امکان می‌دهد از بیهوشی خودداری کنید.
  • دوره نقاهت کم و بهبودی سریع
  • پس از این روش، می‌توانید به محض همان روز یا روز دیگر به محل کار و فعالیت‌های منظم خود برگردید.
  • هزینه جراحی زیبایی بینی بدون جراحی بسیار کمتر از جراحی زیبایی بینی سنتی است.

عوارض تزریق فیلر به بینی

بینی یک ناحیه حساس می‌باشد؛ زیرا پر از رگ‌های خونی و عروقی می‌باشد که نزدیک چشمان فرد است. به همین علت اصلاح فرم بینی با استفاده از تزریق فیلر نسبت به سایر روش‌های پرکننده تزریقی کمی پیچیده‌تر است و باید تحت نظر پزشک انجام بگیرد تا بهترین نتایج بدون هیچ‌گونه خطر و آسیب را برای بیمار به همراه داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه
انواع روش های لیفت شقیقه

تمام تزریق‌ها معمولاً با عوارض همراه است از جمله تورم، کبودی و خونریزی؛ اما در قبال عوارض ناشی از جراحی بسیار محدود و قابل چشم پوشی می‌باشند و با گذر زمان به مرور بهبود پیدا می‌کنند. باید توجه داشته باشید که ژلی که برای این کار استفاده می‌شود از جنس هیالورونیک اسید می‌باشد و هیچ واکنشی را در بدن پس از تزریق ایجاد نمی‌کند. اصلاح بینی با فیلر برای افرادی که از جراحی بینی هراس دارند و می‌خواهند بینی خود را زاویه‌دارتر کنند مناسب است. به طور کلی می‌توان گفت اصلاح بینی برای ایجاد تغییرات کوچک در بینی مناسب است.

بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر | دکتر جویا را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

علائم بیماری پمفیگوس

عوارض آرگیریا برای افراد مبتلا

عوامل و عوارض بیماری پمفیگوس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *