بهترین لیزر موی زاید کدام است؟
9 مهر

بهترین لیزر موی زاید کدام است؟

جهت درمان دائمی موی زائد می توان از لیزرها استفاده نمود. بر اساس رنگ پوست نوع بهترین لیزر موی زائد که دائمی موثر باشد متفاوت است. ضمناً دائمی بودن لیزر جهت رفع موی زائد در صورت عدم وجود مواردی مثل هورمونال یا فامیلی بودن موی زائد می‌تواند با بعضی از انواع لیزر امکان پذیر باشد۰
اما موثر ترین انواع لیزر در پوست با درجه تیرگی با مدل مشابه پوست آسیایی یا فیتزپاتریک سه و چهار لیزر الکساندرایت و لیزر دایود است و پوست تیره با درجه تیرگی فیتزپاتریک ۵ و بالاتر با لیزر ND YAG موثر و کم عارضه است.
ضمناً باید گفت تبلیغاتی مثل سال و یا نوع لیزر یا دستگاه به واسطه سرد بودن لیزر در انتخاب بهترین نوع لیزر کم و یا بی اثر است.
مثلاً لیزرهای سرد دارای درد کمی کمتر است اما معمولاً تعداد جلسات بیشتری از انواع مشابه نیاز دارد.
هرچقدر هسته مرکزی دستگاه قوی‌تر باشد و در مدل های پیشرفته تر که معمولاً قیمت های بالاتری نیز ایجاد می کند دارای طول موج مناسب بهتر است و هم عوارض کمتر و هم اثرات بیشتری دارد.
استفاده از عبارت ارزان ترین لیزر موی زائد بدترین اشتباه در انتخاب نوع لیزر است و معمولا بیشترین عوارض را دارد .بعضی از موارد لیزر ها مثل لیزر آی پی ال که نوری مشابه لیزر تولید می‌کند اما این طول موج انتخابی نیست عوارض بیشتری دارد و تعداد جلسات بیشتری مورد نیاز است.
ضمناً می تواند در لیزر آی پی ال بعضی موهای پرز یا نازک مقاوم به درمان شوند.
به عبارتی لیزرهای انتخابی و دارای قدرت بیشتر تعداد جلسات کمتر و اثرات دائمی در رفع موی زائد می باشند.
نکته مهم آن است که انجام لیزر باید زیر نظر متخصص انجام شود زیرا عوارض طولانی مدت در رابطه با لیزر ها وجود دارد در ضمن انتخاب نوع لیزر بر اساس نظر پزشک میباشد و عبارت ارزانترین یا دائمی بودن لیزر یا نوع لیزر مثل الکساندرایت و دایود  و سرد آخرین چیزی است که باید به آن توجه داشت.
بنابراین برای انجام لیزر موهای زائد فقط با متخصصین پوست مشورت فرمایید.

پیشنهاد مطالعه
کاربردهای درمانی میکرونیدلینگ صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *