بررسی دلایل عدم تقارن صورت
8 اردیبهشت

بررسی دلایل عدم تقارن صورت

دلایل عدم تقارن صورت چیست؟

نوشته ای که امروز در سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان برای شما عزیزان گردآوری شده است. به بررسی دلایل عدم تقارن صورت می‌پردازد.

آسیب

ضربه یا آسیب به صورت در دوران کودکی یا بزرگسالی می‌تواند باعث عدم تقارن شود. صدماتی مانند شکستگی بینی یا بریدگی عمیق نیز می‌تواند منجر به عدم تقارن چهره شما گردد.

ژنتیک

گاهی اوقات عدم تقارن صورت به دلیل تفاوت در رشد و نمو ژنتیکی عضو‌های صورت بروز می‌کند. بیماری‌های ژنتیکی مانند شکاف لب و کام (لب شکری) می‌توانند منجر به نامتقارن بودن صورت شوند.

پیری

با افزایش سن، نامتقارن شدن صورت به خصوص در ناحیه فک افزایش می‌یابد و غالب اوقات نیاز به اصلاح عدم تقارن صورت و فک خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه
بهترین روش های جوانسازی پوست - بخش 1

عادات سبک زندگی

برخی از افراد در زمان خواب دائما بر روی شکم یا صورت می‌خوابند. یک مطالعه معتبر نشان داده است که خوابیدن بر روی صورت می‌تواند باعث نامتقارن شدن صورت شود.

سکته

افتادگی صورت می‌تواند نشانه‌ای از سکته مغزی باشد. اگر لبخند شما ناگهان ناهموار و کج شد یا در یک طرف صورت خود احساس بی‌حسی کردید، باید فوراً به پزشک مراجعه نمایید.

سیگار کشیدن

از آنجایی که سیگار کشیدن صورت را در معرض سموم قرار می‌دهد، این عمل می‌تواند به طور مستقیم با عدم تقارن صورت ارتباط داشته باشد.

بررسی دلایل عدم تقارن صورت | بهترین متخصص پوست اصفهان

نحوه محاسبه تقارن صورت

با ارزیابی شاخصه‌های صورت در خانه می‌توان به قرینه بودن یا نبودن اجزیا صورت پی برد. استفاده از یک عکس چاپ شده از خود برای این بررسی مناسب خواهد بود. نقاط زیر را در عکس صورت خود علامت‌گذاری کنید. یا اگر از آینه استفاده می‌کنید، از یک ماژیک وایت برد استفاده نمایید که بعداً بتوانید شیشه را پاک کنید:

  • نقطه بالایی پیشانی و پایین چانه (این دو نقطه تنها نقاطی هستند که از نظر تقارن عمودی بررسی خواهند شد و بقیه نقاط به صورت افقی هستند.
  • علامت‌گذاری در نقطه چین‌دار هر دو چشم
  • نقطه اشک چشم (جایی که چشم‌ها در کنار پل بینی شروع می‌شوند)
  • قسمت‌هایی که لب‌های شما از آن شروع می‌شوند.
  • عریض‌ترین نقطه دو طرف صورت
  • وسیع‌ترین قسمت بینی (در هر دو طرف سوراخ بینی)
پیشنهاد مطالعه
افراد مناسب برای کربوکسی تراپی زیر چشم

در انتها با استفاده از خط‌کش می‌توانید بررسی کنید و ببینید آیا یک خط کاملاً تراز، هم اندازه و افقی بین هر مجموعه وجود دارد یا خیر.

دکتر ابوالفضل جویا متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر را در اینستاگرام دنبال کنید

راه های ارتباط با متخصص ژل و بوتاکس


مطالعه بیشتر:

بررسی علل تورم لب ها

ساختار و موارد استفاده از ژل پرفکتا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *