انواع لیزر کیوسوئیچ
25 آذر

انواع لیزر کیوسوئیچ

بررسی انواع لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ انواع گوناگونی دارد. میله‌های کریستالی داخل دستگاه لیزر، نوع لیزر‌ها را متمایز می‌کنند. میله‌ها باعث می‌شوند که لیزر‌های کیوسوئیچ در طول موج‌های مختلفی تولید شوند. این طول موج‌های متغیر تعیین می‌کنند که هر یک از انواع لیزر کیوسوئیچ برای چه مصارفی کاربرد داشته باشند.

بعضی از انواع لیزر کیوسوئیچ عبارتند از:

  • لیزر کیوسوئیچ یاگ معمولاً برای جوانسازی پوست به صورت غیرفرسایشی، رفع جای زخم‌های تیره و علائم مادرزادی قهوه‌ای استفاده می‌شود. این نوع لیزر کیوسوئیچ می‌تواند طیف گسترده‌ای از رنگ‌های خالکوبی را پاک کند.
  • لیزر کیوسوئیچ روبی برای حذف رنگ‌های کمتر متداول در تاتو مانند سبز مغزپسته‌ای و آبی آسمانی استفاده می‌شود.
  • لیزر کیوسوئیچ الکساندریت برای رفع لکه‌های قهوه‌ای و لکه‌های حاصل از نور خورشید و ملاسما به کار می‌رود و می‌تواند رنگ‌های سیاه تاتو را پاک کند.
پیشنهاد مطالعه
بررسی لیکن پلانوپیلاریس (لیکن پلان مویی)

انواع لیزر کیوسوئیچ | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

عملکرد لیزر کیوسوئیچ

دستگاه لیزر کیوسوئیچ یک دستگاه مخصوص است و باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد تا بتواند لک‌های قهوه‌ای پوستی که دارای عمق زیاد، کک و مک، خالکوبی یا تاتوی ابرو یا بدن و لکه های خورشیدی که بر اثر آفتاب به وجود آمده را از بین ببرد. نحوه عملكرد اين نوع ليزر با هدف قرار دادن رنگدانه موسوم به ملانين در پوست ناحيه تحت درمان مي باشد. ستون نور ليزر با طول موج 532 يا 1064 نانومتر اين رنگدانه را متلاشي مي كند و زخمي سطحی بر روي پوست به وجود می‌آید كه طي چند روز بهبود می‌یابد.

پیشنهاد مطالعه
احتمال ابتلا به اگزما در بزرگسالی

رنگدانه هاي متلاشي شده توسط سلول های به خصوص (ماكروفاژها) كه در خون همه افراد وجود دارند، بلعيده شده و از بدن خارج می‌شوند.این دستگاه می‌تواند انواع لک و تاتوها را در ابعاد و اندازه‌های مختلف در هر جای بدن یا صورت از بین ببرد بدون اینکه درد زیاد یا عوارض خطرناکی داشته باشد.

بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر | دکتر جویا را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

جوانسازی پوست با لیزر کیوسوئیچ

تزریق فیلر بینی

افراد مناسب جهت تزریق فیلر بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *