استحمام بعد از بوتاکس
27 فروردین

استحمام بعد از بوتاکس

استحمام بعد از بوتاکس

اگر چه این تزریق کردن بوتاکس فقط چند دقیقه طول می‌کشد اما لازم است مدتی بگذرد تا بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارد. مطلبی که امروز در سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس برای شما عزیزان گردآوری شده است. بطور خلاصه به بررسی استحمام بعد از بوتاکس میپردازد. به دور از تغییر برنامه‌های روزمره، چند نکته ساده در مورد دوش گرفتن بعد از بوتاکس وجود دارد که باید آن‌ها را بخاطر بسپارید:

۲۴ ساعت اول بعد از تزریق بوتاکس مهمترین و طلایی‌ترین زمان برای مراقبت از نواحی تحت درمان است زیرا در این مدت است که بوتاکس می‌تواند تغییر مکان داده و به قسمت‌های دیگری انتقال پیدا کند. بنابراین تا چند ساعت بعد از بوتاکس نباید صورت را شست یا دوش گرفت. خوشبختانه این زمان فقط یک روز طول می‌کشد و شما می‌توانید ۲۴ ساعت بعد، اولین حمام بعد از بوتاکس خود را انجام دهید.

پیشنهاد مطالعه
علائم و درمان بیماری اریتما اینفکتیوزوم

در واقع اعمال محدودیت در استحمام بعد از بوتاکس برای جلوگیری از جابه‌جایی داروی بوتاکس، ایجاد درد و ناراحتی، جلوگیری از تورم و کبودی صورت و رسیدن به نتیجه ‌ایده‌آل و ماندگار می‌باشد. پس بهتر است حداقل یک روز منتظر بمانید تا بتوانید مجددا صورت را ماساژ داده و یا به سراغ دوش گرفتن بعد از بوتاکس بروید.

استحمام بعد از بوتاکس | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

اگر بعد از بوتاکس دوش بگیرم چه اتفاقی می‌افتد؟

دوش گرفتن بعد از بوتاکس خوب است! این دمای آب و ماساژ صورت است که می‌تواند بر نتایج این درمان تأثیر منفی بگذارد. بعد از پایان تزریق، بحث دوش گرفتن با آب گرم کاملاً منتفی است. گرمای ناشی از دوش آب، جریان خون را در صورت افزایش می‌دهد و باعث تغییر محل بوتاکس می‌گردد. بنابراین نتایج غیرطبیعی را روی صورت شما ایجاد می‌کند. چند مورد مهم دیگر که بعد از تزریق بوتاکس باید از انجام آن‌ها اجتناب کرد عبارتند از:

  • غوطه ور شدن در وان آبگرم
  • شستن صورت با آب گرم
پیشنهاد مطالعه
علل خارش خال

نشستن در سونای بخار یا خشک (مانند دوش آب گرم، بخار و گرما در داخل سونا و یا اتاق سولاریوم افزایش می‌یابد و می‌تواند باعث تغییر مکان بوتاکس شود و نتیجه‌ای را که دوست ندارید برای شما ایجاد کند).

دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

راه های ارتباط با متخصص ژل و بوتاکس


مطالب پیشنهادی:

درمان آکنه و اختلالات پوستی به کمک زینک، زینک-PCA

درمان مشکلات پوستی با زینک و زینک-PCA

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *