چگونگی انجام جراحی پلک فوقانی و تحتانی
9 بهمن

چگونگی انجام جراحی پلک فوقانی و تحتانی

جراحی پلک فوقانی

در جراحی پلک فوقانی پوست اضافی عضله و کیسه های چربی که به صورت پف کردگی خصوصاً در قسمت داخلی تظاهر می کند ، بر اساس امکانات و انتخاب جراح توسط چاقوی جراحی ، لیزر یا امواج رادیویی برداشته می شود .

به علاوه در صورتی که افتادگی پلک نیز وجود داشته باشد می توان آن را در حین عمل اصلاح کرد . جراحی پلک فوقانی باعث بهبودی شکل و موقعیت پلک فوقانی شده و اگر این پوست اضافی یا افتادگی پلک باعث محدودیت میدان دید شده باشد ، آن را نیز برطرف می کند و در مجموع ظاهری جوان تر به فرد می بخشد .

گاهی عمل جراحی بالا کشیدن ابرو نیز همراه با جراحی پلک فوقانی انجام می شود .

پیشنهاد مطالعه
راهکارهایی برای پیشگیری از پیری زودرس

جراحی پلک تحتانی

جراحی پلک تحتانی در اغلب موارد به منظور برداشتن کیسه های چربی زیر پلک تحتانی که حالت پف کردگی ایجاد می کند انجام می شود .

و در موارد خاص چربی برداشته نشده و فقط جابه جا یا بخش می شود . در بیشتر موارد عمل با ایجاد برشی در پشت پلک تحتانی ( در سمت ملتحمه ) صورت گرفته و چربی های اضافی برداشته می شوند و در انتهای عمل نیازی به بخیه کردن نیست .

در صورت وجود پوست اضافی و شلی پوست ، در زیر خط مژه ها برش داده شده و از این طریق پوست و چربی اضافی و احیاناً عضله برداشته می شوند و محل برش با بخیه های ظریف دوخته می شود .

پیشنهاد مطالعه
زمان ریکاوری در هایفو

در جراحی پلک تحتانی نیز می توان از لیزر یا امواج رادیویی استفاده کرد . مزیت استفاده از لیزر و امواج رادیویی بستن همزمان عروق خونریزی دهنده حین برداشتن بافت است ، در نتیجه احتمال خونریزی حین و پس از عمل و خطرات احتمالی آن را کاهش می دهد .

بیشتر بخوانید : بلفاروپلاستی , عمل‌های جراحی روی پلک‌ها

آیا پس از عمل بلفاروپلاستی تغییرات پوستی ایجاد نمی شود و با افزایش سن نتایج برگشت نخواهد کرد ؟

همان طور که نمی توان جلوی افزایش سن را گرفت ، نمی توان جلوی تغییرات بافتی و پوستی به علت گذشت زمان را گرفت .

برای انجام این عمل در پلک فوقانی ، در چین طبیعی برش ظریفی داده خواهد شد . آشنایی جراح با آناتومی عروق و اعصاب و نسوج حیاتی این نواحی بسیار مهم است ، چنانچه برش ظریف و در چنین طبیعی بالای پلک داده شود ،

پیشنهاد مطالعه
از جراحی پلک چه انتظاراتی داشته باشیم ؟

آثار قابل ملاحظه ای نخواهد داشت و محل برش معمولاً 3 تا 6 ماه رنگ صورتی دارد و پس از این مدت به صورت یک خط ظریف سفید در می آید و تقریباً محو می شود .

در پلک تحتانی چنانچه پوست اضافه نداشته باشد و فقط پف آلودگی در نتیجه بیرون زدگی چربی باشد از طریق داخل پلک تحتانی ( trans conjuctival ) عمل خواهد شد و هیچ گونه بخیه ای نخواهد داشت .

در صورت وجود پوست اضافی ، برش در زیر خط مژه ها و در محلی خواهد بود که آثاری بر جای نمی گذارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *