چگونه می توان تخلیه چربی صورت را انجام داد؟
25 فروردین

چگونه می توان تخلیه چربی صورت را انجام داد؟

چگونه می توان تخلیه چربی صورت را انجام داد؟

تخلیه چربی صورت برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • داشتن صورت باریک – اگر صورت شما به طور طبیعی کاملاً لاغر است، انجام عمل جراحی برداشتن چربی بوکال می تواند باعث ظاهر شدن گونه های فرورفته در سنین بالاتر شود.
 • مبتلا به آتروفی پیشرونده همی فاسیال – اگرچه این اختلال نادر است، اما باعث کوچک شدن پوست یک طرف صورت می شود و به عنوان اثری بر روی پد چربی بوکال شناخته شده است.
 • به طور کلی مسن تر بودن – با افزایش سن، به طور طبیعی چربی موجود در صورت خود را از دست خواهید داد و این روش می تواند بر روی پاها یا سایر نشانه های پیری روی صورت تاکید کند.
پیشنهاد مطالعه
رژیم غذایی افراد دیابتی برای ارتقای سلامت مو

چگونه می توان تخلیه چربی صورت را انجام داد؟

برداشتن چربی صورت، که به عنوان جراحی کاهش گونه یا کانتور گونه نیز شناخته می شود، باعث می شود که پدهای چربی بوکال به طور کامل برداشته شوند. این باعث می شود که صورت لاغرتر به نظر برسد و کانتوری تر شود. حذف چربی بوکال نتایج موثر و دائمی ارائه می دهد.

این روش را می توان با سایر روش های جراحی زیبایی مانند جراحی بینی یا لیفت صورت ترکیب کرد.

با افزایش سن، چربی های صورت به طور طبیعی از بین می روند. در یک فرد مسن تر، برداشتن پد چربی بوکال ممکن است بر روی پاها و سایر علائم پیری تأکید کند و به طور بالقوه ظاهر ناخوشایندی را در فرد ایجاد کند. اگر بالای 40 سال دارید، حذف چربی بوکال ممکن است بهترین گزینه برای شما نباشد.

پیشنهاد مطالعه
چه ژل یا فیلری مناسب است؟

چگونه می توان تخلیه چربی صورت را انجام داد؟ | متخصص پوست اصفهان - بهترین متخصص ژل و بوتاکس - بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

دکتر ابوالفضل جویا ، متخصص پوست اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید.

برداشتن چربی بوکال تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این جراحی نسبتاً ساده است و زمان بهبودی سریعی دارد. معمولاً انتظار می رود که بیماران در حدود سه هفته بهبودی کامل پیدا کنند، مشروط بر اینکه توصیه های مراقبت های بعدی را دنبال کنند. این نکات شامل استفاده از دهان شویه مخصوص برای جلوگیری از عفونت و رعایت رژیم غذایی مایع در روزهای بلافاصله پس از جراحی برداشتن چربی صورت است. پس از عمل باید تورم و کبودی را انتظار داشت، اما این موارد به سرعت ناپدید می شوند. گونه ها ممکن است چند ماه طول بکشد تا شکل جدید خود را پیدا کنند.

پیشنهاد مطالعه
علل انواع کورک و دمل های چرکی

یکی از مزایای بزرگ تخلیه چربی صورت این است که به طور کلی هیچ جای زخم قابل مشاهده ای ایجاد نمی کند زیرا برش ها در داخل دهان ایجاد می شوند.

اگرچه به طور کلی به عنوان یک جراحی بی خطر در نظر گرفته می شود، لیستی از عوارض احتمالی وجود دارد.

این عوارض شامل:

 1. خونریزی بیش از حد،
 2. عفونت،
 3. هماتوم،
 4. قفل فک،
 5. سروما (انباشت مایع)،
 6. آسیب به غدد بزاقی،
 7. آسیب عصب صورت،
 8. ترومبوز ورید عمقی،
 9. عوارض جانبی قلبی یا ریوی
 10. عدم تقارن صورت است.

 


مطالب پیشنهادی سایت دکتر ابوالفضل جویا (بهترین متخصص پوست در اصفهان):

آشنایی با تخلیه چربی از صورت

بلفاروپلاستی و تخلیه چربی پشت پلک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *