چند نکته برای افزایش ماندگاری تزریق بوتاکس
17 شهریور

چند نکته برای افزایش ماندگاری تزریق بوتاکس

بررسی چند نکته برای افزایش ماندگاری تزریق بوتاکس

اثر ماندگاری نتایج بوتاکس در برند های مختلف متفاوت می باشد ولی معمولا از 4 الی 7 ماه اثر تزریق بوتاکس باقی می ماند. اگر با فواصل منظم تزریق صورت گیرد، دچار عوارضی نمی شوید. در این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص ژل و بوتاکس چند نکته برای افزایش ماندگاری تزریق بوتاکس را مورد بررسی قرار می دهیم. با اینکه تزریق بوتاکس روشی غیر دائمی و موقتی است، ولی می‌توان با اقداماتی ماندگاری آن را افزایش داد.

نداشتن اضطراب و استرس

یکی از مؤثرترین عوامل در ماندگاری بوتاکس، استرس و فشارهای روحی است. اگر به لحاظ روحی آرامش نداشته باشید و حتی پس از تزریق بوتاکس، برای تخلیه این تنش‌ها مرتب عضلات صورت خود را منقبض کنید، با اینکه امکان انقباض عضله وجود ندارد، ولی از ماندگاری بوتاکس کاسته خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه
بهترین لیزر موهای زائد اصفهان

پزشک متخصص در تزریق بوتاکس

اکیدأ توصیه می‌نماییم از تزریق بوتاکس در آرایشگاه‌ها و مراکز غیر پزشکی، به دلیل ایجاد عوارض غیر متداول و کاهش تاثیر بوتاکس به دلیل تکنیک نادرست تزریق اجتناب نمایید.

موارد نیاز به تخلیه و ترمیم ژل تزریق شده | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

توصیه های پزشکی برای ماندگاری بوتاکس

استعمال دخانیات

کشیدن دخانیاتی مانند سیگار، همانطور که روی بسیاری از ارگانهای بدن تأثیر منفی دارد، بر روی پوست هم نتایج بسیار بدی خواهد داشت. استفاده از این مواد همچنین می‌تواند ماندگاری بوتاکس و تزریق ژل را نیز کاهش دهد.

دکتر ابوالفضل جویا ، بهترین متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

محافظت در برابر نور خورشید

در ارتباط با مضرات اشعه خورشید برای پوست بسیار گفته شده. قرارگیری در برابر تابش نور خورشید، بدون ضد آفتاب و پوشش مناسب (عینک و کلاه لبه دار) در کاهش تاثیر بوتاکس نیز نقش دارد.

پیشنهاد مطالعه
دلایل ایجاد انواع ماه‌ گرفتگی پوست
ترمیم به موقع تزریق بوتاکس

طبق برنامه تعیین شده، برای تمدید تزریق بوتاکس به پزشک خود مراجعه نمایید. زیرا تکرار تزریق بوتاکس به مرور زمان توانایی ماهیچه را کاهش می‌دهد و تاثیر بوتاکس را به مدت طولانی‌تری حفظ می‌کند. پس لازم است یک برنامه طولانی مدت داشته باشید تا ماندگاری بوتاکس را بیشتر حفظ نمایید. اگر فواصل جلسات درمانی کوتاه باشد ماهیچه پاسخی به بوتاکس نمی‌دهد و اگر فواصل تزریق طولانی باشد مابین جلسات چین و چروک‌ها مجدد پدیدار خواهند شد.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا 


مطالعه بیشتر:

بایدها و نبایدها در تزریق بوتاکس

مراقبت های ویژه در فعالیت روزانه بعد از تزریق ژل

پیشنهاد مطالعه
پلاسما بینی و صورت چه مزایایی دارد؟

موارد نیاز به تخلیه و ترمیم ژل تزریق شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *