نحوه رشد مجدد موها در اسکار پوستی
19 تیر

نحوه رشد مجدد موها در اسکار پوستی

نحوه رشد مجدد موها در اسکار پوستی

در یک کار بزرگ که ممکن است راهی برای بازگرداندن رشد مو در بیمارانی که در اثر سوختگی، جراحت یا جراحی دچار زخم های پوستی شده اند باز کند، دانشمندان رشد مجدد موها را در پوست آسیب دیده موش ها گزارش کردند. مطلبی که امروز در سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان منتشر شده است. به مطالعه نحوه رشد مجدد موها در اسکار پوستی می پردازیم.

مطلب پیشنهادی برای مطالعه : پیشی گرفتن درمان آکنه از ایزوترتینوئین

در آزمایش های انجام شده بر روی جوندگان، محققین دریافتند که با فعال کردن یک مسیر سیگنال دهی خاص که ارتباط بین سلول های فیبروبلاست را ممکن می کند، امکان رشد مجدد موها در این نواحی وجود دارد. این سلول ها تولید کلاژن می کنند. پروتئینی که نقش مهمی در حفظ شکل و استحکام پوست و مو ایفا می کند.

پیشنهاد مطالعه
پیشگیری از عوامل ایجاد کننده آکنه پوست سر

نحوه رشد مجدد موها در اسکار پوستی | بهترین متخصص پوست اصفهان

این مسیر سیگنال دهی در مراحل اولیه رشد در رحم بسیار فعال است. زمانی که فولیکول های مو تشکیل می شوند اما در پوست آسیب دیده بزرگسالان فعالیت خود را از دست می دهد. محققین اظهار می دارند که علت عدم رشد موها در پوست آسیب دیده فعال نبودن این مسیر در این نواحی است. دکتر مایومی ایتو استاد دانشکده پوست در شهر نیویورک معتقد است که نتایج نشان می دهن.د که تحریک فیبروبلاست ها از طریق مسیر سیگنال دهی خاص موجب رشد مو در نواحی می شود. که از زمان بهبودی زخم ها مویی در آن جا دیده نشده است.

پیشنهاد مطالعه
مراحل جراحی لیفت پیشانی

دکتر ابوالفضل جویا را در اینستاگرام دنبال کنید

اعتقاد بر این است که به عنوان بخشی از فرآیند بهبودی، اسکار و تولید کلاژن در پوست آسیب دیده از رشد مجدد موها جلوگیری می کند. در حال حاضر، ما می دانیم این یک مسئله سیگنالی است که که در دوران رشد در رحم بسیار فعال است اما با افزایش سن فعالیت آن در سلول های بالغ کمتر می شود. تیم تحقیقاتی به تحقیقات خود در زمینه شناسایی برخی هدف های دارویی برای تحریک رشد مجدد موها ادامه می دهند.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

درمان عفونت های پوستی و تنفسی آنتی بیوتیک اوماداسایکلین

کاربردهای روش آی پی ال چیست؟

علل و عوامل انواع اگزما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *