معایب عمل جراحی کاشت مو چیست؟
25 آبان

معایب عمل جراحی کاشت مو چیست؟

معایب عمل جراحی کاشت مو چیست؟

برای عمل جراحی کاشت مو و کاشت ریش ، معایبی نیز وجود دارد. برای همه افرادی که می‌خواهند این عمل را انجام دهند لازم است که قبل از عمل، خطرات آن را در برابر فواید حاصل از آن بسنجند. ‌اما به‌طورکلي، خطر پزشکی جدی برای این گونه از جراحی‌ها وجود ندارد و یا بسیار کم است. در واقع هر چند این روش معایبی هم دارد، اما آنقدر مهم نیست که بیمار بخواهد از انجام این عمل صرف‌نظر کند.

  • خونریزی یا عفونت
  • آسیب‌دیدگی عصب
  • جای زخم و بریدگی که یکی از معایب احتمالی عمل کاشت مو طبیعی محسوب می‌شود.
  • بی‌حسی و کاهش حساسیت پوست سر که یکی از عوارض جانبی احتمالی، ظرف چند ماه اول بعد از جراحی است. اغلب بیماران، حس کامل پوست سر خود را تا یک سال بعد از عمل به طور کامل به دست می‌آورند.
  • ممکن است در افرادی که این عمل را انجام می‌دهند، پوست سر در اطراف فولیکول‌های پیوند مو به حالت پوسته پوسته در بیاید. این حالت کاملاً طبیعی است و پوسته‌ها در حدود یک هفته بعد از انجام عمل، به خودی خود می‌ریزند. دقت کنید که این پوسته‌ها هرگز نباید کنده شود، زیرا کندن آن‌ها می‌تواند باعث کنده شدن موهای پیوندی شود.
پیشنهاد مطالعه
ترک پوستی یا استریا و درمان آن

اکثر قریب به اتفاق افرادی که عمل کاشت مو انجام می‌دهند، این عمل را کاملاً موفقیت‌آمیز و بدون عوارض کاشت مو ارزیابی می‌کنند. تیم جراحی به بیماران کمک می‌کند تا انتظارات خود از انجام این عمل را در حد واقع‌بینانه‌ای حفظ کنند، زیرا این عامل اهمیت بسیار زیادی در جلوگیری از نارضایتی بیماران دارد. برای افرادی که قسمت زیادی از سر آن‌ها دچار طاسی شده است، می‌توان یک لایه ضخیم و پُرپشت مو ایجاد کرد. داشتن انتظارات واقع‌بینانه و رعایت کامل دستورات تیم جراحی می‌تواند یک عمل موفقیت‌آمیز کاشت مو در بانوان و آقایان و یک تجربه رضایت‌بخش برای شما به دنبال داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه
اصول تشخیص و درمان رنگ پریدگی پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *