مزایای لیزر درمانی
29 آذر

مزایای لیزر درمانی

بررسی مزایای لیزر درمانی

درمان بسیاری از بیماری‌هایی که با درد فراوان روبرو است، با لیزرتراپی بدون درد و غیر تهاجمی است. با کمترین جراحت و بدون آسیب به بافت بدن در زمان کوتاه‌تری نسبت به جراحی سنتی انجام می‌شود. جراحی به صورت دقیق‌تر و با صدمه بسیار کمتر بهبافت بدنبه صورت سرپایی و بدون دوران نقاهت انجام می‌شود و در اغلب موارد نیازی به بیهوشی عمومی نمی‌باشد که تورم و التهابات بسیار ناچیزی در پی دارد.

لیزر درمانی برای درد مزایای بسیاری دارد که برخی از آنها عبارت‌اند از:

ضد التهاب:

این فرآیند می‌تواند به کاهش فشار خون کمک کند؛ زیرا باعث اتساع عروق خونی می‌شود. به همین خاطر خاصیت ضد ورم نیز دارد. این درمان به سیستم تخلیه لنفاوی نیز کمک می‌کند تا نواحی متورم را تسکین دهد. در نتیجه این فرآیند، مایعات بافتی تا حد قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

تسکین دهنده درد:

این درمان ذاتاً مسکّن درد است، در نتیجه درد را تسکین می‌دهد. لیزر درمانی خاصیت ضد درد خود را به اثبات رسانده است. این درمان تأثیر مثبتی بر سلول‌های عصبی دارد، در نتیجه انتقال درد به سمت مغز را مسدود می‌کند. به همین دلیل حساسیت عصبی شخص کاهش خواهد یافت. به خاطر کاهش التهاب، تجمع مایعات کمتر و درد کمتری وجود خواهد داشت. این درمان در تسکین درد مؤثر بوده زیرا باعث آزاد شدن مواد شیمیایی ضد درد در بدن می‌شوند از جمله اندروفین و انکفالین که در مغز و غدد فوق کلیوی ترشح می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه
آمادگی برای بلفاروپلاستی
این درمان نرخ ترمیم بافتی و سلولی را افزایش می‌دهد:ن

ور لیزر به عمق پوست نفوذ کرده و نرخ ترمیم بافتی و سلولی را افزایش می‌دهد. نور لیزر سلول‌ها را با انرژی خود شارژ می‌کند. با افزایش سطح انرژی در سلول، سلول مواد مغذی را با سرعت بالاتری جذب کرده و مواد زائد را سریع‌تر تخلیه می‌کند. در نتیجه این فرآیند، سرعت ترمیم سلول‌ها شتاب می‌گیرند.

مزایای لیزر درمانی | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

عملکرد عصب‌ها را بهبود می‌بخشد:

وقتی عصب‌ها آسیب ببینند، نتیجه آن بی‌حسی و اختلال خواهد بود. لیزر درمانی با تسریع در سرعت بازسازی عصبی به شما کمک می‌کند تا از چنین شرایطی پیشگیری کنید. این درمان همچنین دامنه سیگنال‌های عصبی را افزایش می‌دهد تا بدن ریکاوری سریعتری داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه
مزایای روغن ویتامین E برای زخم

می‌تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت کند:

این درمان تأثیر مستقیمی بر سیستم ایمنی بدن دارد زیرا ایمونوگلوبولین‌ها و لمفوسیت‌ها را تحریک می‌کند. نور لیزر با آنزیم‌های مولکولی جذب می‌شود؛ که در نتیجه آن تولید ATP افزایش می‌یابد. ATP منشأ اصلی انرژی سلولی و منبع انرژی تمام واکنش‌های شیمیایی درون سلول است.

فعالیت عروق‌ها را بهبود می‌بخشد:

این درمان باعث بهبودی فعالیت عروقی در بدن می‌شود. نور لیزری که به داخل پوست تابانده می‌شود، تشکیل مویرگ‌ها را در بافت مصدوم افزایش می‌دهد. در نتیجه فرآیند بهبودی سرعت بیش از پیشی یافته، زخم‌ها با سرعت بیشتری خون می‌شوند و بافت اسکار نیز کاهش خواهد یافت.

بهبود متابولیسم: لیزر درمانی می‌تواند به متابولیسم سرعت تازه‌ای ببخشد. این درمان باعث افزایش خروجی آنزیم‌های بخصوص می‌شود. ضمناً اکسیژن بیشتری را در اختیار سلول‌های خونی قرار می‌دهد که به افزایش متابولیسم کمک می‌کند.

پیشنهاد مطالعه
درمان ‌های غیر جراحی چربی زیر پوستی چیست؟

زخم‌ها سریع‌تر بهبود می‌یابند:

این درمان به تسریع فرآیند بهبودی زخم‌ها کمک می‌نماید. این درمان باعث تحریک فعالیت فیبروبلاست می‌شود. فیبروبلاست تولید کلاژن را بر عهده دارد که پروتئین بسیار مهمی برای ترمیم یا تعویض بافت آسیب دیده است. به همین خاطر، لیزر درمانی بر زخم‌های باز و سوختگی‌ها تأثیر بسیار زیادی دارد.

نقاط فشار و نقاط طب سوزنی:

لیزر درمانی نقاط فشار و نقاط طب سوزنی را به شیوه‌ای غیرتهاجمی فعال می‌کند. با فعال شدن نقاط عضله، تسکین اسکلتی عضلانی درد را تجربه خواهید کرد.

کاهش شکل گیری بافت الیافی:

لیزر درمانی به شیوه‌ای مؤثر تشکیل بافت اسکار را کاهش می‌دهد. بافت اسکار در نتیجه جراحت یا جراحی تشکیل می‌شوند.

بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر | دکتر جویا را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

درمان بیماری‌های پوستی با لیزر

روش های درمان هیرسوتیسم

افراد مناسب جهت تزریق فیلر بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *