مراحل جراحی لیفت پیشانی
16 فروردین

مراحل جراحی لیفت پیشانی

مراحل جراحی لیفت پیشانی

جراحی لیفت پیشانی به چه صورت است؟

در عمل جراحی لیفت پیشانی موها به طور کامل جمع می‌شوند و ممکن است بخشی از موها که در خط برش قرار گرفته کوتاه شود. سپس برشی در نزدیکی گوش تا بخش بالایی پیشانی زده می‌شود. این برش برای آقایانی که در قسمت جلوی سر خود مو ندارند در وسط سر زده می‌شود. ممکن است پزشک با توجه به ظاهر صورت بیمار و میزان افتادگی پوست پیشانی، یکی از تکنیک‌های زیر را برای مرحله برش به کار بگیرد:

  • لیفت با تکنیک باز

در این تکنیک که به آن لیفت کلاسیک یا لیفت تریکوفیتی نیز گفته می‌شود؛ یک برش بزرگ در سرتا سر پیشانی و در محل رویش مو ایجاد می‌شود. پزشک چربی و پوست اضافه را برمی‌دارد و در پایان وضعیت ابروها نیز تغییر می‌کند چون در اثر لیفت پیشانی، ابروها کمی بالاتر از جای قبلی قرار می‌گیرد.

  • لیفت آندوسکوپیک پیشانی

در این روش 3 برش کوچک در بالای سر و 1 برش نیز در نزدیکی هر شقیقه ایجاد می‌شود. برش‌ها به طور کامل در محل رویش مو مخفی می‌شوند. سپس لوله نازکی به نام آندوسکوپ وارد محل برش می‌شود و جراح ساختار داخل پیشانی را مشاهده می‌کند و تغییرات لازم را انجام می‌دهد.

پیشنهاد مطالعه
کاربرد لیزر الکساندرایت

مراحل جراحی لیفت پیشانی | متخصص پوست اصفهان - بهترین متخصص ژل و بوتاکس - بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

دکتر ابوالفضل جویا ، متخصص پوست اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید.

  • لیفت پیشانی با برش محدود

در این روش برش‌های کوچکی در محل رویش مو ایجاد می‌شود و پزشک بدون استفاده از آندوسکوپ پیشانی را لیفت می‌کند که در نتیجه آن بخش مرکزی پیشانی تغییری نمی‌کند اما در از بین بردن چروک‌های اطراف چشم و ابرو موثر است. معمولأ از این روش همراه با جراحی پلک استفاده می‌شود و ابروها نیز کمی لیفت می‌شود.

پس از به پایان رسیدن مرحله برش، پزشک محل جراحی را بخیه می‌زند.

بهترین روش لیفت پیشانی کدام است ؟

در حال حاضر تمام روش‌های لیفت پیشانی پرکاربرد و متداول هستند اما پزشک جراح با توجه به شکل صورت هر شخص و میزان افتادگی پوست پیشانی از یکی از روش‌ها برای لیفت پیشانی استفاده می‌کند. یا ممکن است ترکیبی از روش‌های لیفت را برای حاصل شدن نتیجه مطلوب به کار بگیرد. برای افرادی هم که از سوزن ترس دارند، پزشک از روش لیزر درمانی یا هایفوتراپی استفاده می‌کند.

پیشنهاد مطالعه
ضایعه ی اپیدرمی چیست؟

 


مطالب پیشنهادی سایت دکتر ابوالفضل جویا (بهترین متخصص پوست در اصفهان):

انواع روش های لیفت پیشانی

آشنایی با لیفت پیشانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *