فواید تزریق بوتاکس به گونه
19 اسفند

فواید تزریق بوتاکس به گونه

بررسی فواید تزریق بوتاکس به گونه

داشتن گونه‌هایی برجسته و زیبا به یکی از معیارهای زیبایی چهره در سال‌های اخیر تبدیل شده است. از جمله روش‌های کاربردی که برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد تزریق بوتاکس گونه است. تمامی افرادی که به صورت مادرزادی از فرم و حالت گونه‌های خود ناراضی هستند و یا با بالا رفتن سن دچار افتادگی در عضله‌های صورت شده‌اند می‌توانند به کمک تکنیک تزریق بوتاکس نتیجه ایده‌آل خود را به دست آورند. گونه گذاری با تزریق بوتاکس روشی کاملا بی‌خطر بوده و بیمار می‌تواند همان روز به انجام کارهای روزمره خود بپردازد. متخصص پوست اصفهان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات این روش و البته هزینه بوتاکس گونه شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می کند.

چگونگی عملکرد تزریق بوتاکس گونه

در این نوع درمان از شکل بسیار خفیف نوروتوکسین برای جلوگیری از تکانه‌های عصبی در ناحیه هدف استفاده می‌کنند. این کار به نوبه خود، عضلات متصل به صورت را که منقبض شده و باعث ایجاد چین و چروک و خطوط می‌شود به صورت موقت بی‌حرکت خواهد کرد. در واقع سم بوتولینوم در دوز‌های کوچک از طریق یک سوزن ریز به عضلات اطراف منطقه تزریق می‌شود تا اعصاب را کنترل کرده و انقباضات عضلات را کاهش دهد. بنابراین چین و چروک‌های صورت مانند خطوط اخم و خطوط پا کلاغی در کنار چشم را به حداقل می‌رساند. در کنار برطرف کردن چروک‌های پوستی، این شیوه درمانی به مستحکم شدن پوست و بازگشت حالت ارتجاعی آن نیز کمک بسیار زیادی خواهد کرد و در جوانسازی صورت و پر کردن گونه‌ها هم نقش مهمی را ایفا می‌کند.

پیشنهاد مطالعه
عوامل ، علائم و روش های درمان بیماری لیکن اسکلروز

تزریق بوتاکس گونه

یکی از متداول‌ترین و کم خطر‌ترین روش‌ها برای قرینه‌سازی گونه‌ها، رفع افتادگی آن‌ها و همچنین برجسته‌تر کردن گونه‌های خالی، استفاده از بوتاکس است. گر چه بیشتر افراد این روش درمانی را روشی برای برطرف‌ کردن چین و چروک می‌دانند اما برای جذاب‌تر کردن چهره، به ویژه گونه‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیار پرطرفدار است. البته در کنار این موارد باید به کاربرد‌های مختلف درمانی آن نیز اشاره کرد که برای درمان میگرن، گردن درد، افتادگی پلک، تعرق زیاد و مواردی از این دست نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تزریق بوتاکس در گونه از روش محافظه‌کارانه استفاده می‌شود بدین معنی که ابتدا در دوز و مقدار کم حدود یک تا دو واحد تزریق مطابق نظر پزشک انجام شده و بعد از ارزیابی مجدد اثرات و نحوه عملکرد، مقدار تزریق در جلسه بعد که دو هفته پس از تزریق اولیه است، بیشتر خواهد شد.

بهترین متخصص ژل و بوتاکس

فواید تزریق بوتاکس به گونه | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

کاربرد های بوتاکس برای گونه

موارد متعددی وجود دارد که افراد را جهت بوتاکس گونه به کلینیک‌های زیبایی می‌کشاند. مهمترین آن‌ها عبارتند از:

زاویه‌دار کردن صورت

یکی از مواردی که این روز‌ها افراد به ویژه جوان‌تر‌ها بیشتر به آن علاقه دارند، زاویه‌دار کردن و فرم‌دهی به صورت است. با تزریق بوتاکس به گونه و برجسته‌تر شدن آن، فک و چانه کوچک‌تر به چشم می‌آیند و فرم دلخواه حاصل می‌شود. البته برای انجام این کار ابتدا پزشک معاینات را انجام می‌دهد تا با توجه به شکل صورت شما تشخیص داده شود این روش برای شما مفید است یا خیر؟

پیشنهاد مطالعه
خطرات گزش و نیش حشرات

بوتاکس و رفع افتادگی گونه

با بالا رفتن سن و یا عدم مراقبت از خود ناشی از رژیم غذایی نادرست، مصرف دخانیات، در معرض آفتاب بودن، بیماری و یا کاهش وزن شدید، گونه به مرور افتاده شده و حالتی ایجاد می‌شود که به آن افتادگی گونه می‌گویند. یکی از ویژه‌ترین و مهم‌ترین کاربرد‌های بوتاکس گونه کمک به رفع افتادگی گونه به شمار می‌رود.

یکی از نکات مهمی که در مورد اثرات بوتاکس گونه باید بدانید این است که اثرات دائمی و ماندگار نیستند. بعد از گذشت سه الی ۷ روز نتایج به شکل نهایی خود را نشان داده و اغلب به مدت چهار ۱۲ ماه دوام خواهند داشت. به همین دلیل است که برای تزریق مجدد بوتاکس باید مراجعه‌های بعدی را انجام دهید.

فواید تزریق بوتاکس گونه

علاوه بر دو کابردی مهمی که برای بوتاکس گونه ذکر شد و جز فواید آن نیز به شمار می‌رود،از فواید بوتاکس می‌توان به غیر جراحی بودن آن اشاره نمود. تزریق به ساده‌ترین شکل، با کمترین میزان درد و البته خونریزی بسیار اندک، به صورت سرپایی انجام خواهد گرفت. طول دوره بهبودی یا همان نقاهت هم در این روش بسیار کوتاه است و تنها بعد از گذشت سه روز به وضوح، نتایج آن قابل مشاهده خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه
تزریق چربی به روش میکروفت چیست؟

هزینه بوتاکس گونه

قیمت نهایی تزریق بوتاکس گونه می‌تواند برای هر شخصی با توجه به شرایط او متفاوت باشد. چرا که در قدم اول حالت چهره و شرایط صورت افراد با یکدیگر متفاوت هستند. بنابراین حجم ماده بوتاکسی که باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب کار مورد استفاده قرار داد در هر فردی با فرد دیگر فرق خواهد داشت. از طرف دیگر این روز‌ها برند‌های مختلفی از ماده بوتاکس وارد بازار شده‌اند. هر یک از این برند‌ها با توجه به کیفیت و مواد اولیه به کار رفته. در آن‌ها از قیمت‌های مختلفی برخوردار هستند. به همین دلیل اینکه از چه برندی برای گونه‌گذاری و لیفت گونه‌ها استفاده می‌شود. در قیمت نهایی کار موثر خواهد بود. جدا از تمامی این بحث‌ها، دستمزد پزشک و کلینیکی که برای تزریق بوتاکس گونه انتخاب می‌شود. از جمله موارد مهمی هستند که بر هزینه کار تاثیر می‌گذارند.

بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر | دکتر جویا را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

مزایای تزریق چربی به چانه

فاصله زمانی مناسب بین جلسات تزریق چربی

تفاوت بین تزریق ژل و بوتاکس چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *