عوامل بروز شوره ریش
5 دی

عوامل بروز شوره ریش

آشنایی با عوامل بروز شوره ریش

درست مانند هر بیماری رایج دیگری، شوره ریش می تواند نتیجه چند عامل باشد. دانستن اینکه چه چیزی می تواند باعث خشکی و پوسته پوسته شدن پوست زیر ریش شما شود، اولین قدم برای خلاص شدن از شر شوره سر یک بار برای همیشه است. علت دقیق شوره می تواند ترکیبی از استرس، مخمری که در پوست زندگی می کند و هوای سرد باشد. اگر این وضعیت به درستی درمان نشود، وضعیت می تواند بدتر شود. در حالی که اصلاح، این حالت را در اکثر مردان از بین می برد، شما می خواهید ریش مردانه خود را رشد دهید و همچنان ریش های بدون شوره داشته باشید. در ادامه این مطلب سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان به بررسی عوامل بروز شوره ریش خواهیم پرداخت.

درماتیت سبورئیک

درماتیت سبورئیک یک بیماری نادر پزشکی است که می تواند به شوره سر منجر شود. این وضعیتی است که با پوست خشک و همچنین قرمز مشخص می شود. در این شرایط پوست آنقدر خشک می شود که نواحی سفید پوسته پوسته شروع به تشکیل روی پوست می کنند. درماتیت سبورئیک، شبیه دو علت دیگر شوره سر مانند اگزما و پسوریازیس است. اینها بیماری های خود ایمنی هستند که در آن بدن به سلول های سالم خود حمله می کند. اگر سابقه پسوریازیس، سبوره یا اگزما دارید، باید به یک متخصص پوست مراجعه کنید تا این بیماری کنترل شود.

پیشنهاد مطالعه
نمونه لیفت صورت

مطالعه بیشتر : روش های جوان‌تر شدن پوست دست‌ها

با درمان های خانگی می توان این شرایط را درمان کند، زیرا آنها در داخل سیستم خود ایمنی هستند. با این حال، قبل از اینکه به درمان های خانگی فکر کنید، مراجعه به یک متخصص برای رد هر گونه بیماری اساسی جدی باید هدف اصلی شما باشد.

خشکی پوست

خشکی پوست معمولا زمانی اتفاق می افتد که پوست زیر موهای صورت شما با صابون ها و پاک کننده های خشن شسته شود. در حالی که این محصولات برای تمیز کردن ریش و همچنین پوست زیر آن به خوبی کار می کنند، می توانند پوست و ریش شما را از روغن هایی که باعث تغذیه آن ها می شود را از بین ببرد.

پیشنهاد مطالعه
علل ایجاد ترک پوستی ( استریا )

روش های درمانی شوره ریش | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

شوره ریش همچنین می تواند در نتیجه محیطی که در آن گرمای شدید یا سردی ریش و پوست زیر آن خشک می شود، رخ می دهد. در پایان روز، تا زمانی که در معرض محیط هستید، جلوگیری از خشکی پوست غیرممکن است. به این ترتیب، شما باید از محصولاتی استفاده کنید که جایگزین روغن های از دست رفته پوست صورت شود.

دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

عفونت مخمری (کاندیدا)

عفونت های مخمری کمتر شایع هستند اما همچنان می توانند به شوره سر منجر شوند. این عفونت قارچی زمانی رخ می دهد که مخمری که روی پوست زندگی می کند از نور خورشید محروم شود.

پیشنهاد مطالعه
نکات مراقبتی بعد از اندولیفت صورت

در حالت ایده‌آل، نور خورشید رشد قارچ‌ها را از بین می‌برد یا آن را کند می‌کند، اما زمانی که شروع به گذاشتن ریش می‌کنید، ریش جلوی نور خورشید را می‌گیرد که باعث رشد قارچ می‌شود و در این فرآیند منجر به خشکی و پوسته پوسته شدن پوست می‌شود.

عوارض جانبی بالقوه ماینوکسیدیل

در نهایت، اگر از ماینوکسیدیل برای تقویت رشد ریش استفاده می کنید ممکن است دچار این وضعیت شوید. شایع ترین عارضه استفاده از این محصول خشکی پوست و پوسته پوسته شدن ریش است.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

افزایش سرعت رشد ابروها

عوامل افزایش ترشحات پوست سر

روش های زیبایی آسیب زننده به مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *