عوارض و خطرات تزریق ژل پاژ
19 آبان

عوارض و خطرات تزریق ژل پاژ

بررسی عوارض و خطرات تزریق ژل پاژ

این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص ژل و بوتاکس عوارض و خطرات تزریق ژل پاژ را مورد بررسی قرار می دهیم. هیدروژل پلی آکریل آمید نوعی ژل آبی استریل سمی، پایدار و غیرقابل جذب است و از ۲.۵ درصد پلی آکریل آمید متقاطع و آب تشکیل شده است. ژل پاژ به عنوان فیلر در سالهای گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما امروزه به دلیل عوارض بالای آن دیگر تزریق نمی‌شود.

به طور کلی فیلرهایی که توسط بدن جذب نمی‌شوند، به هیچ عنوان مناسب نیستند. فیلر مناسب قابل جذب و بی خطر بوده و همچنین دارای خصوصیت قابل برگشت است این در حالی است که نتایج حاصل از ژل پاژ غیرقابل بازگشت است. دلیل محبوبیت آن به دلیل مقرون به صرفه بودن آن بود. خطرات و عوارض ناشی از تزریق این فیلر عبارت است از:

  • درد
  • عفونت
  • ایجاد توده
  • راه افتادن ژل
  • درد سینه و حرکت ژل
  • ایجاد سمیت برای عصب و عضله
  • عدم تقارن درصورت، سینه‌ها و…
  • افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه برای بیمارانی که این ژل را به سینه تزریق می‌کنند.
پیشنهاد مطالعه
مزیت های ویتامین E برای پوست صورت

کاربرد انواع فیلر الانسه | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

احتمال سرطان زایی

هیدروژل پلی آکریل آمید از رشد فیبروبلاست جلوگیری کرده و حتی ممکن است موجب آپوپتوز آن شود در نتیجه احتمال سرطان زایی را نیز افزایش می‌دهد. این ژل همچنین می‌تواند پارامترهایی نظیر اندازه و دانه بندی فیبروبلاست‌های انسانی را تغییر داده و موجب افزایش بیان RNA پیام رسان c-myc شود که ژن تنظیم‌کننده فاکتور رونویسی و کنترل رشد را بر عهده دارد. علاوه بر آن عوارض بالینی نظیر سفتی، ایجاد توده و واکنش التهابی نیز ایجاد می‌کند. همچنین تزریق ژل پاژ در زنان شیرده موجب التهاب حاد و تشکیل توده‌های شیری در دوران شیردهی شود. مطالعات نشان داده است که ۷۲.۸ درصد از بیماران (۱۷۱نفر) پس از تزریق به طور همزمان دچار چندین عارضه شده‌اند.

پیشنهاد مطالعه
افراد مناسب برای انتقال چربی میکروفت

دکتر ابوالفضل جویا ، بهترین متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

نتیجه گیری

اگرچه ژل پاژ در گذشته بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت، اما دارای عوارض خطرناکی است. عوارض ناشی از تزریق ژل پاژ ممکن است ماه‌ها تا سال‌ها پس از تزریق باقی بماند و به همین دلیل بسیاری از افراد تصمیم به تخلیه آن می‌گیرند. اگرچه خارج کردن کامل ژل پاژ امری دشوار است، اما در هر صورت تخلیه و جراحی در کاهش بیشتر علائم موفقیت آمیز است. به همین خاطر برخی از روش‌های زیبایی نظیر فیلرهای پوستی و … به منظور جایگزین ژل پاژ توصیه می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه
دستگاه Age Jet برای لیفت و جوانسازی پوست

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا 


مطالعه بیشتر:

علل انجام جراحی لیفت صورت

روش های طبیعی برای رفع قرمزی جای جوش

درمان های پزشکی قرمزی جای جوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *