عوارض آرگیریا برای افراد مبتلا
18 آذر

عوارض آرگیریا برای افراد مبتلا

بررسی عوارض آرگیریا برای افراد مبتلا

افراد مبتلا به آرگیریا ممکن است هیچ گونه عوارض منفی سلامتی نداشته باشند اما ممکن است دچار مشکلات احساسی و عاطفی شوند. افراد بسیار کمی به دلیل قرار گرفتن در معرض فلز نقره فوت کرده اند. در واقع، افراد مبتلا به آرگیریا معمولاً هیچ گونه عوارض منفی سلامتی را به دلیل این بیمار تجربه نمی نمایند.

با این وجود، این افراد ممکن است دچار مشکلات روحی و روانی به دلیل تغییر در رنگ پوست بدن خود شوند. بعضی از این افراد ممکن است افسرده، مضطرب یا گوشه گیر شوند بخصوص اگر درمان ها نتوانند نتایج مطلوبی به همراه داشته باشند. افرادی که دچار افسردگی یا اضطراب می شوند بایستی این موضوع را به اطلاع پزشک شان برسانند تا در صورت نیاز به یک مشاور یا درمانگر معرفی شوند. انجام مشاوره ها می تواند به این افراد کمک کند تا با علائم فیزیولوژیکی حاصل از بیماری خود بهتر کنار بیایند.

پیشنهاد مطالعه
بهترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن

عوارض آرگیریا برای افراد مبتلا | متخصص پوست اصفهان

آیا بیماری پوستی آرگیریا واگیردار است؟

پاسخ: خیر. آرگیریا واگیردار نمی باشد. آرگیریا وضعیتی است که به دلیل وارد شدن ذرات نقره به پوست و غشای مخاطی بدن ایجاد می شود. این ذرات باعث ایجاد تغییر رنگ آبی – خاکستری در پوست می شوند که معمولاً قابل بازگشت نمی باشد. آرگیریا وقتی فرد تماس بسیار زیادی از طریق شغل، داروها یا پر کردن دندان ها با فلز نقره داشته باشد، روی می دهد. استفاده از مکمل های رژیمی حاوی نقره کلوئیدی نیز می تواند خطر بروز این مشکل را افزایش دهد. بنابراین شما نمی توانید این بیماری را از فرد دیگری بگیرید.

پیشنهاد مطالعه
اضافه کردن مواد اضافی به مواد ضد عفونی کننده برای بهتر شده چه خطراطی دارد؟

نتیجه گیری

  • آرگیریا اساساً یک مشکل زیبایی محسوب شده و تاثیر منفی خاصی بر سلامت عمومی فرد مبتلا ندارد.
  • با این وجود بعضی افراد ممکن است بدلیل این تغییر رنگ پوست دچار آشفتگی روانی قابل ملاحظه ای شود.
  • درمان های مشاوره ای می تواند به این افراد کمک کنند تا با افسردگی یا اضطراب بوجود آمده به دلیل این بیماری بهتر مقابله کنند.
  • از لحاظ درمان آرگیریا، درمان لیزر QS به نظر می رسد می تواند نتایج مطلوبی داشته و حتی باعث بهبود کامل تغییر رنگ پوست شود.
  • با این وجود دانشمندان کماکان به انجام بررسی های بیشتر برای تایید تاثیر این روش درمانی نیاز دارند.
پیشنهاد مطالعه
خصوصیات و مزایای پوست خشک

متخصص پوست اصفهان | دکتر جویا را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

علل ایجاد آرگیریا یا آبی شدن پوست

علل بیماری آرگیریا یا آبی چیست؟

درمان کلویید یا گوشت اضافه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *