عمل کاشت مو چگونه انجام مي‌شود؟
22 آبان

عمل کاشت مو چگونه انجام مي‌شود؟

انواع جراحي کاشت مو – FUT و FUE

به‌طورکلي دو روش اصلي براي عمل کاشت و ترمیم موی سر وجود دارد که هر دو از يک لحاظ بسيار به هم شبيه هستند و آن اينکه در هر دو روش، موي سالم از يک ناحيه اعطاء کننده برداشته مي‌شود و در قسمتي از پوست سر که دچار طاسي يا کم‌پشتي مو شده است، کاشته مي‌شود. اما تفاوت اصلي بين اين دو روش جراحي، در نحوه گرفتن (يا برداشتن) مو از ناحيه اعطاء کننده است. که باید مراقبت های بعد از کاشت مو بسیار جدی گرفته شود.

FUT: کاشت واحد فوليکولي

کاشت مو به روش fut یک عمل جراحی جزئی و یک روزه است که تحت شرایط بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. پزشک جراح ابتدا از بی‌حسی موضعی در ناحیه دهنده که می‌خواهد موی سالم را از آنجا بردارد، استفاده می‌کند و سپس یک نوار باریک از پوست سر را که موهای زیادی روی آن باشد، برمی‌دارد و همه واحدهای فولیکولی موجود بر روی آن را جدا می‌کند. این نوار باریک به این دلیل از ناحیه دهنده واقع در پشت سر برداشته می‌شود که موی این قسمت از سر از نظر ژنتیکی به گونه‌ای است که ریزش نمی‌کند. در واقع این‌ها موهای دائمی و مقاوم به ریزش هستند.

پیشنهاد مطالعه
مراحل انجام عمل تزریق بوتاکس معده

در مرحله بعد، نوار برداشته شده در زیر میکروسکوپی که به طور اختصاصی برای جراحی کاشت و ترمیم مو طراحی شده است، قرار داده می‌شود و به گرافت‌های میکروسکوپی دارای فولیکول‌های انفرادی مو که هر کدام شامل ۱ تا ۴ تار مو می‌باشد، تقسیم می‌شود. این یک مرحله بسیار مهم از جراحی کاشت و پیوند موی طبیعی محسوب می‌شود و باید حتماً با دقت بالایی انجام شود تا بتوان بهترین عملکرد ممکن را از موهای ناحیه دهنده به دست آورد. این گرافت‌ها به همین صورت نگهداری می‌شوند تا زمانی که پزشک جراح آن‌ها را با دقت و وسواس زیاد در ناحیه پذیرنده که از قبل آماده شده است، بکارد.

ناحیه پذیرنده قسمتی از پوست سر است که موی برداشته شده در آن قسمت کاشته می‌شود. معمولاً ناحیه پذیرنده در مرز بین پوست سر و پیشانی، شقیقه‌ها، خط رویش مو و یا فرق سر قرار دارد.

پیشنهاد مطالعه
روغن ارگان چیست؟ فواید آن برای پوست و مو

سپس گرافت‌های حاوی واحدهای فولیکولی مو در داخل بریدگی‌های سر سوزنی که در ناحیه پذیرنده ایجاد شده است، قرار داده می‌شود. این روش کاشت مو که در آن مو به صورت نواری از پشت سر برداشته می‌شود را غالباً به عنوان روش طلایی در کاشت مو می‌شناسند، زیرا معتقدند  تقبل قیمت کاشت موی سر به این روش ، مؤثرترین روش برای کاشت مو می‌باشد.

FUE: برداشت واحد فولیکولی

در روش FUE یا کاشت موFIT به جای آنکه یک نوار از پشت سر برداشته شود، فولیکول‌های مو مستقیماً از ناحیه دهنده به صورت انفرادی برداشته می‌شود. در این روش از یک پانچ میکروسکوپی برای بریدن و برداشتن گرافت‌های انفرادی مو استفاده می‌شود. عملکرد این پانچ شبیه به دستگاه هسته‌گیر است که برای درآوردن هسته‌های سیب استفاده می‌شود. این روش کاشت و پیوند موی طبیعی سر دارای مزایا و معایب خاص خود می‌باشد و در بعضی از موارد بسته به ترجیح خود بیمار و یا ویژگی‌های خاص او مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پیشنهاد مطالعه
جوش نوزاد چیست؟

تنش و فشار بالای کار دلیل اصلی ریزش مو به ویژه در آقایان است. كاشت مو به روش sut تکنیکی غیرجراحی برای جبران ریزش مو است.  یکی از روش‌های کاشت مویی که در مراکز تخصصی  از آن استفاده شده و در آن نیازی به بیهوشی،تیغ جراحی، برش نیست و جای زخم و بخیه هم در آن باقی نمی‌ماند و همچنین هیچ گونه عوارضی نداشته روش SUT  می‌باشد. در این روش جدید بیماران گرامی خط رویش طبیعی و همچنین تراکم بالای مو را مشاهده خواهند کرد و کسانیکه که موهای این افراد را مشاهده می‌کنند نمی‌توانند تشخیص دهند که موها پیوند زده شده است.

روش دیگر برای کاش مو، hrt است. در کاشت مو به روشHRT دیگر نیازی به بانک موی شما نبوده زیرا این مرکز با دارا بودن بانک مو صد در صد طبیعی که همانند با جنس و رنگ و به طور کامل همزاد با موهای شما است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *