بررسی علت بروز انواع درماتیت
27 اردیبهشت

بررسی علت بروز انواع درماتیت

علت بروز انواع درماتیت چیست؟

انواع مختلفی از درماتیت وجود دارد. برخی از آنها می توانند برای مدت طولانی دوام بیاورند، در حالی که برخی دیگر ممکن است بین دوره های نمایان شدن و بدون علائم در چرخش باشند. برخی از انواع درماتیت در کودکان و برخی دیگر در بزرگسالان شایع تر است. در این مطلب که در سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس برای شما منتشر شده است. به بررسی علت بروز انواع درماتیت خواهیم پرداخت.

درماتیت آتوپیک

مردم معمولاً از آن به عنوان اگزما یاد می کنند. درماتیت آتوپیک معمولاً در دوران نوزادی ایجاد می شود. با این حال، می تواند در بزرگسالی نیز ایجاد شود. هیچ درمانی برای درماتیت آتوپیک وجود ندارد. افراد مبتلا به این بیماری معمولاً علائم را در هنگام نمایان شدن و دوره‌هایی با علائم کم یا بدون علائم تجربه می‌کنند. لکه های پوست ممکن است خشن، خشک و خارش دار به نظر برسند.

پیشنهاد مطالعه
سابسیژن همراه با فیلر

درماتیت تماسی

درماتیت تماسی زمانی اتفاق می‌افتد که ماده‌ای با پوست شما تماس پیدا می کند و باعث واکنش نامطلوب می‌شود. این واکنش ها می توانند به راش هایی تبدیل شوند که می سوزند، می خارند یا تاول می زنند.

درماتیت تماسی ممکن است نتیجه یک واکنش آلرژیک یا تحریک کننده باشد. در درماتیت تماسی تحریکی، یک ماده خارجی به طور مستقیم به پوست آسیب می رساند و باعث واکنش می شود.

در همین حال، در درماتیت تماسی آلرژیک، ماده بیرونی ممکن است مستقیماً به پوست آسیب نرساند، اما باعث می شود سیستم ایمنی بدن شما به گونه ای واکنش نشان دهد.

علت بروز انواع درماتیت | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

درماتیت دیسیدروتیک

در درماتیت دیسیدروتیک، پوست نمی تواند از خود محافظت کند. این امر منجر به خارش و خشکی پوست می شود که اغلب با تاول های کوچک همراه است. این عارضه عمدتاً در پاها و دست‌ها رخ می‌دهد و ممکن است در افرادی که به شدت در این نواحی عرق می‌کنند نیز رخ دهد.

پیشنهاد مطالعه
نکات مراقبتی قبل و بعد از تزریق پلاسما ژل

درماتیت سبورئیک

نوع درماتیت بیشتر در پوست سر دیده می شود، اگرچه ممکن است در صورت، قفسه سینه و اطراف گوش نیز رخ دهد. اغلب باعث ایجاد لکه های پوسته پوسته، تغییر رنگ پوست و شوره سر می شود. استرس یا کمبود خواب می تواند این علائم را بدتر کند.

برخی دیگر از انواع درماتیت عبارتند از:

نورودرماتیت

این نوع شامل لکه های خارش دار پوست است که اغلب در اثر استرس یا چیزی که پوست را تحریک می کند ایجاد می شود. درماتیت نومولار شامل زخم های بیضی شکل روی پوست است که اغلب پس از آسیب پوستی ایجاد می شود نومولار به معنای ‘سکه مانند’ است.

پیشنهاد مطالعه
برداشتن خال ( قسمت اول )
درماتیت استاز

این نوع درماتیت شامل تغییرات پوستی به دلیل گردش خون ضعیف است. می تواند باعث تغییر رنگ پوست در اندام تحتانی شود و حتی ممکن است باعث ضخیم شدن بافت پوست شود.

درماتیت غفلت

درماتیت غفلت از تجمع سبوم، عرق و سایر موارد در ناحیه‌ای از پوست ایجاد می‌شود که پوسته‌ای فشرده و چسبنده را تشکیل می‌دهد.

دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان را در اینستاگرام دنبال کنید

راه های ارتباط با متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر


مطالعه بیشتر:

نحوه بالا بردن ایمنی تزریق ژل

علل بروز کبودی (اکیموز) بی دلیل چیست؟

بررسی عوارض و فاکتور های ریسک پذیر در تزریق ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *