طول درمان جراحی بلفاروپلاستی
15 آبان

طول درمان جراحی بلفاروپلاستی

بررسی طول درمان جراحی بلفاروپلاستی

این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص ژل و بوتاکس طول درمان جراحی بلفاروپلاستی را مورد بررسی قرار می دهیم.

جراح شما برش‌های کوچکی را در پلک‌های فوقانی یا تحتانی در طول عمل ایجاد می‌کند. بنابراین چشمان شما احتمالا برای چند روز احساس درد و سفتی خواهند داشت و همچنین ممکن است چسبناک، خشک و خارش دار باشند. برخی از بیماران تاری دید را برای دو یا سه روز گزارش می‌دهند. پزشک به شما داروهای مسکن تجویز می‌کند تا در طول درمان بلفاریت چشم راحت باشید. به یاد داشته باشید که پلک‌ها را تمیز نگه دارید و از مالیدن آنها خودداری کنید.

مدت بهبودی جای زخم و بخیه‌ها

بخیه‌ها معمولا خود به خود حل می شوند (جذب پوست می‌شوند) یا جراح ممکن است بعد از حدود پنج روز آنها را بکشد و جای بخیه بعد از جراحی پلک باقی نمی‌ماند. پس از جراحی بلفاروپلاستی، پلک‌ها به مدت یک تا سه هفته کبود و متورم می‌شوند. با این حال، اکثر بیماران می‌گویند که در طول درمان بلفاروپلاستی چشمانشان پس از یک تا سه ماه طبیعی و بهتر از قبل به نظر می‌رسد.

پیشنهاد مطالعه
افراد مناسب کلاژن سازی پوست با اکسنت

با این حال، مردم معمولا احساس خوبی ندارند که در انظار عمومی رفته و بعد از 10 تا 14 روز به سر کار بازگردند. این بستگی به شغل شما دارد و اینکه آیا از اینکه دیگران می‌دانند شما جراحی کرده‌اید، احساس خوبی دارید یا خیر. بعد از دو هفته، هنوز هم ممکن است کبودی بعد از جراحی پلک خفیفی داشته باشید، اما این علائم به زودی محو می‌شوند.

عوارض جراحی بلفاروپلاستی چشم | متخصص پوست اصفهان

دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی تقریبا چهار تا شش هفته طول می‌کشد. همه انسان‌ها با سرعت متفاوتی بهبود می‌یابند و در نتیجه جدول زمانی بهبودی یا طول درمان بلفاروپلاستی مورد انتظار شما بر اساس دامنه عمل و میزان مراقبت از خود پس از آن متفاوت خواهد بود. به طور کلی، اگر به جای بلفاروپلاستی بالا و پایین، فقط بلفاروپلاستی تحتانی انجام دهید، جدول زمانی بهبودی مورد انتظار کوتاه تر خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه
مقایسه تزریق ژل (فیلر) و بوتاکس

دکتر ابوالفضل جویا ، بهترین متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

درک این نکته مهم است که حتی اگر چهار تا شش هفته طول بکشد تا پس از عمل شما بهبود یابید، نیازی به مرخصی نزدیک به این مدت از کار نخواهید داشت. به طور کلی می‌توانید انتظار داشته باشید که بین سه تا پنج روز از کار نیاز داشته باشید تا روی بهبودی خود پس از بلفاروپلاستی تحتانی تمرکز کنید. با این حال، اگر از نظر فیزیکی شغل سختی دارید، ممکن است لازم باشد چند هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید تا روی بهبودی خود تمرکز کنید.

پیشنهاد مطالعه
درمان آسیب های آفتاب سوختگی

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا 


مطالعه بیشتر:

تکنیک های رایج کاشت مو

کاربرد انواع فیلر الانسه

مزایای تزریق ژل به گونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *