لیفتینگ ابرو و پیشانی
19 بهمن

لیفتینگ ابرو و پیشانی

با افزایش سن و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست و نسج نرم، فاصله بین ابروها و مژه‌ها کاهش پیدا می‌کند. پایین آمدن ابرو و ایجاد خطوط چروک عمیق در پیشانی و اطراف چشم‌ها، فرد را مسن، خسته و غمگین نشان می‌دهد. با انجام عمل لیفتینگ پوست پیشانی، اصلاح عضلات و برداشتن بافت اضافی، خطوط ناخواسته برطرف شده و ابروها بالا کشیده می‌شود تا چهره جوان‌تر و شاداب‌تر نشان داده شود. هدف از این جراحی، تصحیح افتادگی پلک‌ها و از بین بردن خطوط افقی صورت و شيارهای پيشانی است. لیفتینگ پیشانی را می‌توان به تنهایی یا به همراه سایر عمل‌های زیبایی نظیر لیفتینگ صورت انجام داد.

Brow
روش‌های لیفتینگ ابرو و پیشانی

مدت زمان جراحی بسته به گستردگی عمل و شیوه انجام آن، بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. برای انجام عمل، بیمار تحت بیهوشی کامل یا بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد. لیفتینگ پیشانی و ابرو به روش‌های مختلفی انجام می‌شود اما سه تکنیک عمومی برای این جراحی عبارت از لیفتینگ تاجی یا کرونال (Coronal Lift)، لیفتینگ به روش آندوسکوپی (Endoscopic Lift) و لیفتینگ زیرپوستی (Subcutaneous Lift) می‌باشد.

لیفتینگ کرونال

در لیفتینگ کرونال، خط برش بر روی خط رویش مو قرار دارد که از یک طرف گوش شروع شده و به گوش دیگر می‌رسد. در این روش، جراح از طریق برش ایجاد شده پوست پيشانی را بلند می‌کند تا بافت زير آن جدا و عضلات پيشانی آزاد و يا اصلاح شوند. ابروها (در صورت نیاز) بالا کشيده شده و نسوج اضافه در محل برش جدا می‌شوند. سپس ناحیه برش به وسيله بخيه يا گيره‌های مخصوص بسته خواهد شد. در بعضی موارد، جراح ترجيح می‌دهد که محل برش با گاز پانسمان و یا باند کِشی بسته شود. لیفتینگ کرونال یکی از روش‌های مطمئن و مرسوم در عمل لیفتینگ ابرو و پیشانی محسوب می‌شود. مزیت این تکنیک ماندگاری آن است؛ به علاوه جوشگاه بعد از گذشت مدتی زیر موها پنهان شده و قابل مشاهده نخواهد بود.

پیشنهاد مطالعه
لیزر CO2 فرکشنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *