زمان بندی ریکاوری پس از تزریق چربی
9 فروردین

زمان بندی ریکاوری پس از تزریق چربی

زمان بندی ریکاوری پس از تزریق چربی

با توجه به مطالب سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان میدانیم که میزان دقیق تغییرات پس از تزریق چربی در افراد مختلف متفاوت است اما می‌توان به صورت تخمینی این زمان‌بندی را برای چنین عملی در نظر گرفت:

روز اول:

پس از پایان تزریق چربی به خانه برگردید و استراحت کنید. این استراحت برای شما بسیار مفید خواهد بود و به بدن شما برای خوگرفتن به تغییرات کمک می‌کند. در اولین روز پس از انجام تزریق، شما شاهد تورم و کبودی جزئی در ظاهر خود خواهید بود.

روز‌های دوم و سوم:

احساس خارش، کبودی و همچنین ورم به بیشترین حالت خود می‌رسند. البته تورم در ظاهر شما چندان شدید و غیرقابل تحمل نخواهد بود با این حال بیشترین میزان تورم در همین روز اتفاق می‌افتد.

پیشنهاد مطالعه
ریکاوری بلفاروپلاستی از روز اول تا هفته اول

روز چهارم:

دوش بگیرید. ناحیه انجام تزریق را با هیدروژن‌پراکسید شستشو بدهید. اگر پزشک برای شما آنتی‌بیوتیک تجویز کرده، این آنتی‌بیوتیک را به صورت درست و دقیق بر مبنای تجویز پزشک مصرف کنید.

زمان بندی ریکاوری پس از تزریق چربی | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

روز هفتم:

شما شاهد از بین رفتن تورم ناشی از انتقال چربی خواهید بود. این تورم که به مرور زمان اثر خود را از دست داده، حالا دیگر به طور کامل از بین می‌رود.

روز بیست و یکم:

برای انجام معاینه‌های لازم باید به کلینیک مراجعه کنید.

شش ماه تا ۲ سال:

اثرات چربی تزریق شده بالاخره از بین ‌می‌روند و شما در صورت تمایل، باید جلسه دیگری از تزریق را برای تکرار نتایج پشت سر بگذارید.

پیشنهاد مطالعه
دلایل ریزش سکه ای ریش

روش کاهش تورم پوست پس از تزریق چربی

برای کاهش تورم پوست پس از تزریق چربی، چند راهکار ساده و موثر وجود دارد. یکی از این راهکار‌ها استفاده از کمپرس سرد است. این کمپرس موجب کاهش تورم در بدن شما می‌شود. علاوه بر این، انجام مراقبت های بعد از تزریق چربی نیز برای کاهش تورم، بسیار موثر خواهد بود. اگر بخشی از پوست بدن شما به هر دلیلی دچار ورم شده است، نباید به سراغ این فرآیند بروید و باید این کار را به زمان دیگری موکول کنید.

دکتر ابوالفضل جویا متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر را در اینستاگرام دنبال کنید

راه های ارتباط با متخصص ژل و بوتاکس


مطالب پیشنهادی:

عوارض و نکات مراقبتی بوتاکس گونه

پیشنهاد مطالعه
سال نو مبارک

افراد مناسب برای انتقال چربی میکروفت

مزایای انتقال چربی به خط اخم چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *