روش های پیشگیری از پف زیر چشم
10 دی

روش های پیشگیری از پف زیر چشم

پیشگیری از پف زیر چشم

  1. زودتر بخوابید. تلویزیون را خاموش کرده و زودتر از معمول به تختخواب بروید تا از ایجاد پف چشم جلوگیری به عمل آورید. اگر نمی‌توانید از برنامه مورد علاقه خود دست بکشید، آن را ضبط کرده و در فرصت مناسب آن را تماشا کنید. خواب شما مهم‌تر است. بدن شما برای بازسازی خود به استراحت نیاز دارد. برای جلوگیری از بیدار ماندن،چهار ساعت قبل از خواب از خوردن کافئین اجتناب ورزید.
  2. در معرض نور خورشید قرار نگیرید. در معرض نور خورشید قرار گرفتن نه تنها باعث آفتاب سوختگی بلکه باعث ظهور فرآیندهای پیری زودرس، مانندِ ظهور چین و چروک‌ها و خطوط ریز پوستی و همچنین پف زیر چشم می‌شود. اگر قرار است برای مدت زمان طولانی در زیر نور خورشید به مانید، از پوست خود با یک ضد آفتاب مناسب با spf30 محافظت کنید.
  3. بهبود رژیم غذایی. گاهی اوقات پف زیر چشم ناشی از رژیم غذایی ضعیف می‌باشد. همچنین فقدان مواد مغذی می‌تواند باعث بروز علائم پیری مانند پف زیر چشم گردد. برای محافظت در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد، از مولتی‌ویتامین‌ها و مکمل‌های حاوی آنتی‌اکسیدان استفاده نمایید. همچنین می‌توانید از ویتامین e و دیگر مواد و مواد مغذی ضد پیری برای جلوگیری از روند پیری پوست استفاده نمایید.
پیشنهاد مطالعه
عوامل ایجاد چین و چروک پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *