روش های مراقبت از موهای معمولی و فر
22 دی

روش های مراقبت از موهای معمولی و فر

روش های مراقبت از موهای معمولی و فر

مراقبت از موهای معمولی

مراقبت از موهای معمولی چندان سخت نیست. این موها مشکل خاصی ندارند که نیاز به مراقبت‌های ویژه داشته باشند. برای مراقبت از موهای معمولی هم بهتر است از شامپوی مناسب این موها استفاده شود. به‌این‌ترتیب نه رطوبت موها گرفته می‌شود و نه موها بیش‌از‌حد چرب خواهند شد. درست شانه‌کردن موها، استفاده از سرم و نرم‌کننده‌های مو، حفظ بهداشت و سلامت موها و مواردی ازاین‌دست می‌تواند برای مراقبت از موهای معمولی مفید باشند.

مراقبت از موهای فر و وز

موهای فر و وز مراقبت‌های به خصوصی را می‌طلبند. در قدم اول باید از نرم‌کننده‌ها و شامپوهایی مناسب استفاده کرد. در درجه بعدی برای مراقبت از موهای فر و وز، توصیه می‌شود از مصرف بیش‌از‌حد شامپو خودداری شود. برای مراقبت از موهای فر و وز حتما باید از ماسک و نرم‌کننده‌های قبل از حمام استفاده کرد. بهتر است موهای مجعد را زیاد برس نزنید و از حالت دادن به این موها با ابزارهای حرارتی تا جای ممکن خودداری کنید. در صورت استفاده از سشوار یا اتوی مو، حتما آن‌ها را روی حرارت متوسط بگذارید.

پیشنهاد مطالعه
علل ایجاد هایپرپیگمنتیشن

امروزه برس‌های مختلف برای انواع مو وجود دارد. دقت داشته باشند که از برس مخصوص موی فر استفاده کنید. برای شانه‌زدن موهای فر و وز از شانه‌های دندانه‌دار بسیار پهن استفاده کنید و همیشه از آب سرد برای شستن موها استفاده کنید. کوتاهی منظم موها و اصلاح انتهای آنها می‌تواند برای جلوگیری از ریش‌ریش شدن و شکستگی موها مفید باشد. سرم‌های مغذی مو بعد از حمام و اسپری‌های گره بازکن هم می‌توانند به‌سلامت و درخشش موهای فر و وز کمک زیادی کند.

روش های مراقبت از موهای معمولی و فر | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

مراقبت از موهای بلند

موهای بلند همیشه زیبا بوده‌است و اکثر افراد به داشتن موهایی بلند و زیبا علاقه دارند. اما این زیبایی به مراقبت‌های زیادی نیاز دارد. داشتن موهایی بلند اما ناسالم و تیره قطعا جذابیت کمتری خواهد داشت. برای مراقبت از موهای بلند استفاده از سرم‌ها و نرم‌کننده‌های مناسب اهمیت زیادی دارد.

پیشنهاد مطالعه
علل و درمان شپش و شوره سر

این موها به دلیل قرارگرفتن در معرض عناصر مختلف آسیب‌رسان به مراقبت بیشتری نیاز دارند. رطوبت‌رسانی دائمی یکی از مهمترین موارد در مراقبت از موی بلند است. مهمترین کارها برای مراقبت از موی بلند عبارت‌اند از:

  • حالت‌دهی منظم به موها
  • استفاده از سرم‌های مغذی مو
  • خودداری از سشوار زدن‌های مداوم
  • استفاده کمتر از شامپوهای شیمیایی
  • ماساژ سر به‌صورت منظم برای تقویت رشد موها
  • استفاده از اسپری‌های گره بازکن
  • استفاده از شانه‌های دندانه‌دار چوبی برای بازکردن گره‌های مو.

بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر | دکتر جویا را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

روش تزریق ژل به ساق و مچ پا

پیشنهاد مطالعه
نحوه عملکرد لیزر موهای زائد چگونه است ؟

بررسی مزایا و کاربرد هایفوتراپی

عوارض آر اف فرکشنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *