روش های جلوگیری از عرق سوز شدن
9 خرداد

روش های جلوگیری از عرق سوز شدن

بررسی روش های جلوگیری از عرق سوز شدن

در مطلبی که امروز در سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان برای شما منتشر شده است. به بررسی روش های جلوگیری از عرق سوز شدن خواهیم پرداخت. درست است که تابستان و گرما با خود چیزهای خوبی می‌آورند. چیزهای خوبی مثل بستنی و هندوانه. اما جنبه منفی هم دارند: عرق سوز شدن! اگر مشکلی با عرق زیاد یا بوی بد بدن نداشته باشید، ممکن است نتوانید در مقابل عرق سوز شدن تاب بیاورید. تا جایی که حتی از کار و زندگی هم بیفتید. اما دلیل عرق سوز شدن چیست و چرا عرق سوز می شویم؟

وقتی هوا زیاد و به مدت طولانی گرم می‌شود یا زیاد عرق می‌کنیم، مجاری عرق بسته شده و پوست ملتهب می‌شود. این التهاب در برخی جاهای بدن مانند زیر بغل یا نواحی بین کشاله ران بیشتر از بقیه جاها اتفاق می‌افتد. برای پیشگیری از عرق سوز شدن کارهای زیر را انجام دهید:

پیشنهاد مطالعه
روش های درمانی لکه های پوستی تیره

کم کردن وزن

چاقی و وزن زیاد در عرق سوز شدن نقش دارد. وقتی چاق هستید بیشتر گرم می‌شوید، بیشتر عرق می‌کنید و در نواحی حساس به این عارضه، پوستتان بیشتر به هم ساییده می‌شود. پس برای اینکه کمتر عرق سوز شوید، بهتر است از وزنتان بکاهید.

مطلب پیشنهادی برای مطالعه : تاثیرات مخرب آلودگی هوا بر پوست

پوشیدن لباس‌های آزاد و خنک

لباس‌های تنگ باعث ایجاد گرما و عرق بیشتر می‌شوند. به غیر این دو، تنگی لباس باعث کشیده شدن آن به پوست شده و التهاب ایجاد می‌کند.

تعداد کمتری لباس بپوشید

برخی حتی از در زمستان هم عرق سوز می‌شوند. بهتر است متناسب با آب و هوا لباس بپوشید تا از گرم شدن بیش از حد پوست جلوگیری شود.

خشک نگهداشتن پوستتان

بیشتر مواقع عرق سوزی به خاطر رطوبت به وجود می‌آید. پس سعی کنید تا جای ممکن پوست را خشک نگه‌دارید. مثلا بعد از حمام به طور کامل خود را خشک کنید و بعد لباس بپوشید. بهتر است برای خشک کردن خود به جای حوله از سشوار استفاده کنید. همچنین سعی کنید برای حمام از آب داغ استفاد نکنید. حتما از صابون مرطوب کننده پوست استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه
روتین مراقبت از پوست آقایان | بخش دوم

استفاده از کرم مرطوب کننده

برای مرطوب کردن پوست از کرم استفاده کنید. بهترین زمان برای مالیدن مرطوب کننده روی پوست بعد از حمام و زمانی است که پوست را کاملا خشک کرده‌اید. همچنین از کرم بی بو و بی رنگ استفاده کنید. کرم‌های بو دار و رنگی حاوی ماده‌ای هستند که ممکن است منافذ پوست را ببندد.

روش های جلوگیری از عرق سوز شدن | بهترین متخصص پوست اصفهان

دوری از گرما و نور خورشید

درواقع این اولین توصیه‌ای است که باید به آن توجه کنید. نور خورشید به خود خود باعث عرق سوز شدن نمی‌شود. چیزی که باعث می‌شود گرمای آن است.

هوا را خنک نگه‌ دارید

برای جلوگیری از تعرق بیش از حد، بهتر است هوا را خنک نگه‌دارید. چون همانگونه که در ابتدا گفتیم تعریق بیش از حد باعث گرفتگی منافذ پوست می‌شود.

پیشنهاد مطالعه
علل بیماری آرگیریا یا آبی چیست؟

روش های بالا بهترین روش ها برای پیشگیری از از عرق سوز شدن بود. اما اگر عرق سوز شدیم چه کنیم؟!

داشتن تغذیه مناسب

برای جلوگیری از عرق سوز شدن مصرف میوه و سبزیجات را افزایش دهید

آب کافی بخورید

آب برای خنک کردن بدن حیاتی است. پس برای اینکه عرق سوز نشوید، به میزان کافی آب بنوشید.

استفده از پودر بچه

اگر زیاد عرق سوز می‌شوید استفاده از پودر بچه راهکار خوبی است. به هر حال این پودر مخصوص پوست لطیف بچه‌ها تولید شده است. پس برای پوست شما هم به خوبی عمل خواهد کرد.

استفاده از پنکه

برای اینکه پوستتان را خشک و خنک نگه‌دارید بهتر است کاری کنید که هوا در محیط جریان داشته باشد.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

راه های درمانی لکه های تیره صورت

علائم و درمان های ملاسما چیست؟

بررسی تاثیرات بالا رفتن سن روی پوست

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *