روش درمان زیبایی بینی بدون نیاز به عمل جراحی
19 دی

روش درمان زیبایی بینی بدون نیاز به عمل جراحی

در روش زیبایی بینی بدون عمل جراحی از تزریق مواد پر کننده برای اصلاح ظاهر بینی استفاده می شود. بر خلاف جراحی رینوپلاستی، تزریق پر کننده ها این امکان را فراهم می کند که نتایج سریع درمانی با دوره بهبود به نسبت کوتاه یا حتی بدون نیاز به دوره بهبود برای بیمار ایجاد شود. هنگامی که عدم توازن ظاهر بینی در سطح حداقل باشد، روش درمانی زیبایی بینی بدون عمل جراحی می تواند به صورت سرپایی بر روی بیمار انجام شده و ظاهر کلی صورت را بهبود بخشد.

افراد مناسب برای استفاده از این روش

روش درمانی زیبایی بینی بدون عمل جراحی با تزریق ژل یک راهکار ایده آل برای بیمارانی است که به دنبال یک روش غیر تهاجمی و غیر جراحی بوده و می خواهند نتایج حاصل از درمان به صورت سریع و رضایت بخش ایجاد شود. افراد مناسب برای استفاده از این روش درمانی به دنبال اصلاح مشکلات زیبایی ناچیز همچون رفع برآمدگی یا قوز در بینی خود هستند. متاسفانه، افرادی که بینی آنها دارای مشکلات عمده است و نیز کسانی که به دنبال کاهش اندازه بینی خود هستند، نمی توانند از این روش درمانی برای اصلاح مشکل خود استفاده نمایند. برای این بیماران، لازم است از عمل جراحی برای اصلاح مشکل استفاده شود.

پیشنهاد مطالعه
جلوگیری از تعریق بیش از حد با بوتاکس

ریکاوری و نتایج

همانطور که گفته شد، روش درمانی زیبایی بینی بدون عمل جراحی با تزریق ژل نیاز به استراحت ندارد و بیماران معمولاً می توانند بلافاصله پس از تکمیل درمان فعالیت های عادی خود را مجدداً شروع نمایند. بعضی افراد ممکن است در این زمان با مقداری کبودی و ورم، قرمز شدن و ناراحتی (به خصوص در ناحیه سر بینی) مواجه شوند، اما همه این علائم در طول مدت دو هفته بر طرف خواهند شد. نتایج این روش درمانی برای حدود ۱۰ ماه تا یک سال در صورت استفاده از کلسیم هیدروکسی آپاتیت و در صورت استفاده از ولوما تا دو سال دوام و ماندگاری دارد. در صورتی که برای این درمان از نوعی کولاژن مخصوص به نام بلافیل استفاده شود، نتایج ایجاد شده در اکثر موارد می تواند دائمی باشد.

دکتر مهرشاد رابط - رینو پلاستی با ژل - روش درمان زیبایی بینی بدون نیاز به عمل جراحی

پس از درمان، شما می توانید مراقبت های عادی از پوست خود را ادامه دهید. به هر حال پیشنهاد می شود از انجام تمرین های حرکتی و مصرف الکل برای ۲۴ ساعت پس از انجام تزریق اجتناب گردد. علاوه بر این لازم است از استفاده عینک های سنگین وزن برای حداقل یک هفته خودداری شود. برای بیمارانی که گرایش بیشتر به کبودی دارند، معمولاً مصرف مواد غذایی و داروهای رقیق کننده خون برای یک هفته قبل و نیز دو روز بعد از درمان تجویز می شود. رقیق کننده های خون عبارت از الکل، آسپیرین، ایبو پروفن، آدویل، آلیو، مکمل های ویتامین ای (E)، روغن ماهی یا روغن دانه های گیاهی، و نیز گیاه دارویی ﺟﯿﻨﮕﻮ ﺑﯿﻠﻮﺑﺎ است.
مزایا و معایب

پیشنهاد مطالعه
بهترین درمان زگیل تناسلی چیست؟؟؟؟؟؟؟

زیبایی بینی بدون عمل جراحی یک روش درمانی مناسب و ایده آل برای افرادی است که دارای مشکلات خفیف تا متوسط در ظاهر بینی خود همچون برآمدگی، افتادگی سر بینی، انحراف بینی یا پل بینی کوتاه هستند. این روش یک راهکار ایده آل برای افرادی است که از عمل جراحی رینوپلاستی قدیمی استفاده کرده اند، اما بطور کامل از نتایج آن رضایت ندارند. رینوپلاستی بدون عمل جراحی اغلب می تواند مشکلات زیبایی که در نتیجه جراحت های ناشی از عمل های جراحی قبلی ایجاد شده را اصلاح کند و بیمار را از خطر عمل جراحی رینوپلاستی اصلاحی دور نماید. با توجه به غیر جراحی و غیر تهاجمی بودن این روش، محدودیت در ترمیم های ایجاد شده در نتیجه استفاده آن وجود دارد. به همین خاطر پزشکان این کلینیک می توانند در مورد قابل استفاده بودن این روش برای رفع مشکل و نیز نتایج مورد انتظار آن در طول جلسه مشاوره به شما اطلاعات لازم را ارائه نمایند.

پیشنهاد مطالعه
مقایسه 3 روش لیپوماتیک، لیزر لیپولیز و لیپوساکشن

بسیاری از بیماران به این دلیل به روش زیبایی بینی بدون عمل جراحی علاقه دارند که این روش می تواند نتایج کوتاه مدت در ارتباط با اصلاح ظاهر بینی برای فرد ایجاد کند. به این ترتیب بیمار می تواند قبل از انتخاب یک روش درمانی دائمی، از ایجاد ظاهر مطلوب در هنگام درمان مطمئن گردد. به خاطر اینکه در این حالت نیازی به استراحت و ریکاوری وجود ندارد، بیماران می توانند بلافاصله پس از درمان فعالیت های عادی خود را مجدداً شروع نمایند.

روش زیبایی بینی بدون عمل جراحی دارای مزایای فراوان است، اما این روش دارای برخی ریسک ها و خطرات خاص خود نیز می باشد. مهم است که در این رابطه درک مناسب از هر دوی مزایا و معایب این روش درمانی قبل از انتخاب آن وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *