روش بهبودی اگزما با مایع سفید کننده
18 خرداد

روش بهبودی اگزما با مایع سفید کننده

بررسی روش بهبودی اگزما با مایع سفید کننده

مطلبی که امروز در سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان برای شما منتشر شده است. به بررسی روش بهبودی اگزما با مایع سفید کننده می پردازیم.

اگزما چیست؟

اگزما یا درماتیت آتوپیک شرایطی است که در آن پوست دچار قرمزی و خارش می شود. این بیماری در کودکان شایع تر است اما می تواند در هر سنی اتفاق بیافتد. اگزما یک بیماری طولانی مدت و مزمن است که در طول زمان پیشروی بیشتری می کند. این بیماری ممکن است که همراه بیماری های دیگری ماند آسم یا تب یونجه ایجاد شود.

درمان قطعی اگزما کشف نشده است. اما درمان های موجود و اقداماتی که خود برای مراقبت از خود انجام می دهد. کاهش خارش اگزما و پیشگیری از بروز ضایعات بیشتر را به دنبال دارند. برای مثال عدم استفاده از صابون های ناملایم، مرطوب کردن پوست به طور مرتب و استفاده از پماد ها و کرم های دارویی از جمله این درمان ها و اقدامات هستند.

پیشنهاد مطالعه
تزریق میدفیس چیست؟

مطلب پیشنهادی برای مطالعهعلت ، پیشگیری و درمان شپش سر کودکان

روش بهبودی اگزما با مایع سفید کننده | بهترین متخصص پوست اصفهان

امکان درمان اگزما با مایع سفید کننده هست؟

استفاده از مقدار اندکی مایع سفید کننده در آب به هنگام حمام کردن، می تواند علائم اگزمای مزمن را تخفیف دهد.

اگزما شرایطی است که موجب خارش پوست می شود و اغلب اوقات با یک عفونت باکتریایی تشدید می گردد. مایع سفید کننده ای که به منظور درمان اگزما در حمام استفاده می شود باکتری ها موجود در سطح پوست از بین می برد، خارش، قرمزی و پوسته پوسته شدن را نیز برطرف می سازد. این روش زمانی که با سایر درمان های اگزما مانند استفاده از داروها و مرطوب کردن پوست همراه می شود بسیار موثر خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه
بهترین روش جوانسازی کدام است؟

اگر مایع سفید کنند به خوبی رقیق شده و طبق دستور استفاده شود، برای کودکان و بزرگسالان ایمن خواهد بود.

دکتر ابوالفضل جویا را در اینستاگرام دنبال کنید

برای کسب نتایج بهتر در درمان اگزما به کمک مایع سفید کننده در حمام توجه به نکات زیر لازم است:
  1. نصف فنجان یا 118 میلی لیتر مایع سفید کننده را به حدود 151 لیتر آب ولرم در وان حمام اضافه کنید. این معیارها بر اساس اندازه های استاندارد آمریکا تعیین شده اند. از مایع سفید کننده خانگی و نه مایع غلیظ شده استفاده کنید.
  2. نواحی گردن به پایین و یا فقط نواحی از پوست که درگیر اگزما شده اند. را به مدت 10 دقیقه در ترکیب آب و مایع سفید کننده غوطه ور کنید.
  3. در صورتی که پوست شما توانایی تحمل مایع سفید کننده را نداشت فورا خود را بشویید و پوست را به آرامی به کمک یک حوله خشک کنید.
  4. بلافاصله به کمک مقدار زیادی مرطوب کننده پوست خود را مرطوب کنید.
  5. از مایع سفید کننده در حمام به منطور درمان اگزمای مزمن، بیش از سه بار در هفته استفاده نکنید.
پیشنهاد مطالعه
جوان سازی با تزریق چربی (بخش دوم)

استفاده مقدار زیادی از مایع سفید کننده و یا دفعات بیشتر از ترکیب آب و سفید کننده در حمام، موجب خشکی پوست شما می گردد. اگر پوست شما بسیار خشک و ترک خورده است، حمام کردن از جمله حمام کردن با مایع سفید کننده می تواند آزار دهنده و دردناک باشد. قبل از حمام کردن با مایع سفید کننده به منظور درمان اگزما، با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

راه درمان پسوریازیس ناخن

سوالات کلیدی برای درمان خشکی پوست

روش های ترمیم انواع مختلف اسکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *