رفع عدم تقارن صورت با تزریق چربی
30 شهریور

رفع عدم تقارن صورت با تزریق چربی

بررسی رفع عدم تقارن صورت با تزریق چربی

تعادل و تقارن در صورت، ویژگی بارزی در زیبایی است. زیبایی و تقارن اعضای صورت نقش مهمی در افزایش اعتمادبنفس افراد دارد. این امکان وجود دارد که بطور معمولی و بدون هیچ جراحی کم تهاجمی ای، صورت کاملا متقارن نباشد. در این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر رفع عدم تقارن صورت با تزریق چربی را مورد بررسی قرار می دهیم.

امروزه تزریق چربی و ژل های مختلف اصلاح تقارن صورت بدون جراحی میتوان اعتماد به نفس و رضایت شما از صورت و ظاهرتان را بالا برد. پزشک، با معاینه شما و بررسی شرایط می تواند علت عدم تقارن صورت و شدت عدم تقارن صورت را مشخص کند و با تزریق این فیلر ها، عدم تقارن را اصلاح کند.

دلایل داشتن صورت نامتقارن

وراثت و مشکلات ژنتیکی یا مادرزادی، نواقص و مشکلات رشد و نمو در دوران جنینی، جراحات، جراحی یا بیماریهای مختلف از عواملی است که باعث عدم تقارن در صورت میشود.

مسایل مربوط به دندان و دندانپزشکی:

کشیدن دندان، استفاده از دندان مصنوعی یا روکش دندان، خطوط صورت و شکل عضلات صورت را تغییر میدهد.

کهولت سن:

با افزایش سن ، عدم تقارن صورت افزایش می یابد. این امر یک قسمت طبیعی از افزایش سن است. در بلوغ رشد استخوان ها متوقف می شود ، اما با افزایش سن ، غضروف ها همچنان رشد می کنند. گوش و بینی با افزایش سن تغییر می کند و باعث عدم تقارن صورت میشود.

پیشنهاد مطالعه
جراحی ترمیم بلفاروپلاستی
عادت های زندگی:

شاید خوابیدن روی شکم یا داشتن وضعیت بد بدن می تواند به عدم تقارن صورت کمک کند.

جراحت:

ضربه یا آسیب به صورت شما در دوران کودکی یا بزرگسالی باعث عدم تقارن در صورت میشود.

شکل بینی:

شکستگی بینی یا بریدگی عمیق باعث عدم تقارن در چهره شده است.

فلج بل (فلج اعصاب صورت):

عدم تقارن ناگهانی صورت نشانه یک بیماری جدی تر است. فلج بل، فلج اعصاب صورت است. همچنین سکته مغزی هم باعث عدم تقارن و ناهماهنگی اعضای صورت میشود.

تورتیکولیس:

گردن پیچ خورده نیز نامیده می شود. به وضعیت غیرعادی عضلات گردن گفته شده است. گاهی اوقات تورتیکولیس در حالت جنینی اتفاق می افتد.

آسیب بدنی:

هر نوع آسیب روند فعالیت عضلات در یک طرف صورت را تغییر داده و این امر ناهماهنگی صورت یا عدم تقارن در صورت ایجاد میکند.

گونه ها و چانه نامتقارن

اگر یک طرف صورت کمبود چربی بیشتر از طرف دیگر داشته باشد؛ و یا شکل چانه ناهماهنگ با بقیه اعضای صورت باشد، از درمان تزریق ژل در یک سمت گونه و تزریق به چانه جهت ایجاد تقارن استفاده میشود.

چین و چروک در یک سمت

از دست دادن چربی موجب ایجاد چین و چروک نامناسب در صورت می شود. تزریق ژل برای اصلاح عدم تقارن در دو طرف گزینه مناسبی است. عدم تقارن کم به راحتی با برخی از درمان ها مانند تزریق ژل با حداقل تهاجم اصلاح میشود.

پیشنهاد مطالعه
عوامل و عوارض بیماری پمفیگوس

عوامل موثر در ماندگاری تزریق ژل | بهترین متخصص ژل و بوتاکس

تزریق ژل برای گونه و چانه

ژل های قابل تزریق برای گونه و چانه و بینی ، در جهت اصلاح صورت نامتقارن، استفاده میشود. با احیا حجم از دست رفته به ظاهری جوان تر دست میابید و تعادل بین اندام های صورت برقرار خواهد شد. اصلاح صورت نامتقارن بدون جراحی، با ژل ها، روشی موثر و بی خطر نسبت به روش های جراحی میباشد. نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده است.

مهمترین عوامل عدم تقارن پس از تزریق چربی

عدم تقارن پس از تزریق چربی به دلایل مختلفی ایجاد میشود. باید در انتخاب پزشک دقت کافی و لازم را داشته باشید.

تزریق غیر اصولی :

عمده ­ترین عامل در عدم تقارن پس از تزریق چربی مراجعه به فرد غیر متخصص است. تمامی روش ­های درمانی زیبایی، نیاز به دانش و تخصص دارد. پس در انتخاب متخصص خود برای این کار دقت کافی داشته باشید.

کیفیت چربی استخراج شده :

چربی، از قسمت­ هایی از بدن چربی استخراج می­شود. کیفیت چربی مورد استفاده نقش مهمی در تقارن پس از تزریق چربی دارد.

پیشنهاد مطالعه
مزایای مزوتراپی صورت
مراقبت­ پس از تزریق چربی :

مراقبت­ های لازم پس از تزریق از مواردی است که در تقارن پس از تزریق چربی موثر میباشد. باید تا مدتی از ورزش ­های سنگین بدون تجویز پزشک خودداری کنید چون عدم قرینگی را موجب میشود.

دکتر ابوالفضل جویا ، بهترین متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

مراقبت ­برای حفظ تقارن پس از تزریق چربی

عدم ماساژ و فشار روی ناحیه درمان شده است. دستکاری و یا فشار موجب شده چربی جابجا شود و به بافت­ های مجاور نفوذ کند و عدم قرینگی را به وجود آورد. مصرف آنتی بیوتیک­ از عفونت بافت جلوگیری می­کند چون یکی از عوامل عدم تقارن پس از تزریق چربی است. استفاده از میوه ­ها و سبزیجات و کاهش مصرف نمک از عواملی هستند که در کاهش تورم و حفظ تقارن پس از تزریق چربی تاثیرگذار است.

اصلاح غیر قرینگی پس از تزریق چربی

با توجه به میزان عدم تقارن، اقدامات ترمیم و اصلاح عدم تقارن انجام میشود و با تزریق چربی لازم، تقارن را ایجاد می­کند. اگر غیر قرینگی در سطح زیاد باشد باید چربی به صورت کامل تخلیه گردد.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا 


مطالعه بیشتر:

عوارض وجود چربی بیش از حد در کف سر

اصول ورزش بعد از تزریق چربی به صورت

ویژگی افراد مناسب جراحی بوکال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *