راهکارهای پیشگیری از راش پوستی
19 خرداد

راهکارهای پیشگیری از راش پوستی

راهکارهای پیشگیری از راش پوستی چیست؟

مطلبی که امروز در سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان برای شما منتشر شده است. به بررسی راهکارهای پیشگیری از راش پوستی می پردازیم. شاید استفاده از یک صابون جدید و یا آب و هوای سرد و خشک سبب قرمزی و خارش دست های شما شود. به گفته دکتر Melissa Piliang متخصص پوست در کلینیک کلیولند واقع در اوهایو دلایل زیادی برای راش پوستی ایجاد شده در دست ها وجود دارد. ایشان و سایر متخصصین پوست بر این باورند که علت راش پوستی مشخص نیست.

آلرژی به صابون جدید یا هر آن چه شما با آن در تماس هستید می تواند در ایجاد راش پوستی در دست ها دخالت داشته باشد اما وجود راش می تواند نشانه ای از وقایع درونی بدن شما باشد.

پیشنهاد مطالعه
نقاط قابل درمان با هایفوتراپی پوست

مطلب پیشنهادی برای مطالعه : روش بهبودی اگزما با مایع سفید کننده

Piliang عنوان داشت شایع ترین علت راش پوستی می تواند اگزما باشد. اگزما اصطلاحی است که در طیفی از التهابات و تحریکات پوستی به کار می رود. اما اغلب راش هایی که در دست ایجاد می شود علت آلرژیک دارد. برخی اوقات آلرژی می تواند سال ها بعد از تماس با چیزهایی ایجاد شود که شما مدت ها بدون ایجاد مشکلی با آن در تماس بوده اید، مانند حلقه ازدواج، محصولات بهداشتی مراقبت از پوست یا غذاهایی مانند ماهی، سیر و مرکبات.

راهکارهای پیشگیری از راش پوستی | بهترین متخصص پوست اصفهان

اقداماتی وجود دارد که افراد می توانند برای پیشگیری از راش پوستی انجام دهند. برخی از این اقدامات پیشگیرانه عبارت است از:

استفاده از دستکش:

می توانید دست های خود را در حین انجام کارهای خانه، باغبانی و یا استفاده از ترکیبات شیمیایی مانند رنگ ها، دترجنت ها و پاک کننده ها با استفاده از دستکش محافظت کنید. هرگز از دستکش هایی که مرطوب شده اند استفاده نکنید.

پیشنهاد مطالعه
کاربرد لیزرهای تخریبی
گرم بمانید:

هوای سرد می تواند پوست شما را خشک کند و شما را مستعد ابتلا به راش پوستی نماید. پوشیدن دستکش های گرم و عایق می تواند به مرطوب ماندن پوست کمک کند.

از صابون های ملایم استفاده کنید:

شستن دست ها با صابون های خشن و تحریک کننده می تواند در ایجاد راش پوستی دخالت داشته باشد. از آب گرم و شوینده ای ملایم برای پاک کردن پوست استفاده کنید.

دکتر ابوالفضل جویا را در اینستاگرام دنبال کنید

پوست خود را به طور مرتب مرطوب کنید:

بعد از شستن دست ها در طول روز از مرطوب کننده استفاده کنید. محصولاتی انتخاب کنید که حاوی گلیسرین و ژل پترولیوم باشد.
موارد زیادی به گفته Piliang وجود دارند که در ایجاد راش پوستی دخیل اند. وقتی به راش پوستی دچار شدید باید به متخصص پوست مراجعه کنید تا علت ایجاد راش پوستی مشخص شده و مانع از دردناک شدن و عوارض بعدی شوید.

پیشنهاد مطالعه
نحوه درمان شیلیت زاویه ای

راش هایی که در دست ها ایجاد می شود اغلب با استفاده از کرم های غیر نسخه ای، لوسیون ها و یا برخی داروهای نسخه ای درمان می شود. پزشکانی که به وجود آلرژی در بیماران خود مشکوک هستند انجام تست پوستی به نام تست پچ را توصیه می کنند.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

علت ، پیشگیری و درمان شپش سر کودکان

سوالات کلیدی برای درمان خشکی پوست

روش های ترمیم انواع مختلف اسکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *