درمان علائم بیماری فلاشینگ صورت
26 آذر

درمان علائم بیماری فلاشینگ صورت

شناسایی و درمان علائم بیماری فلاشینگ صورت

فلاشینگ یا گرگرفتگی صورت یکی از مشکلات یا بیماری های است که خانم ها در سنین یائسگی بیشتراز سایرین دچار آن می شوند. این عارضه پاسخ فیزیولوژیکی بدن در برخی شرایط خاص است و در حقیقت نشان دهنده ی افزایش یافتن جریان خون در پوست می باشد. در ادامه این مقاله از سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس به بررسی ، شناسایی و درمان علائم بیماری فلاشینگ صورت خواهیم پرداخت.

فلاشینگ صورت مختص خانم های یائسه نیست و ممکن است افراد دیگری هم بنا به دلایلی از اضطراب، اختلالات عصبی و وجود تومورهای عصبی، اختلالات غده تیروئید، مصرف برخی داروها، مصرف الکل و برخی از مواد مخدر، ابتلا به انواعی از بیماری های سیستمیک و حتی به دلیل خوردن محصولات غذایی حاوی سولفیت، نیترات و ادویه ها و … هم فلاشینگ پوست را تجربه کنند.

پیشنهاد مطالعه
نحوه استفاده از کوکتل های میکرونیدلینگ

مطالعه بیشتر : شناسایی و درمان درماتوفیت

علائم بیماری فلاشینگ صورت

بارزترین علامت فلاشینگ صورت احساس گرگرفتگی و قرمز شدن پوست صورت است. این علائم در نواحی مرکزی صورت از جمله بینی و گونه ها بیشتر ایجاد می شود. در موارد خفیف گرگرفتگی صورت به شکل مقطعی است و پس از گذشت مدت زمان نسبتا کوتاهی برطرف می شود. اما چنانچه این عارضه به صورت مداوم ایجاد گردد، مویرگ ها و رگ های صورت به شکل دائمی گشاد باقی می مانند و قرمزی صورت دائمی می شود.

معایب درمان های خانگی قارچ پوستی | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

در چنین مواقعی برای رفع این عارضه نیاز به درمان های جدی تری است. البته بایستی بدانید درمان بیماری فلاشینگ همانند سایر ضایعات عروقی نیاز به زمان زیادی دارد. زنان یائسه که دچار این عارضه هستند ممکن است روزی چندین مرتبه حملات فلاشینگ را تجربه کنند و از این رو احساس ناراحتی همیشگی داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه
پلاسما جت چیست؟بلفاروپلاستی با پلاسما جت؟؟؟

دکتر ابوالفضل جویا متخصص ژل و بوتاکس را در اینستاگرام دنبال کنید

ترمیم پوست و درمان فلاشینگ صورت

عوامل مختلفی می توانند زمینه ساز بروز فلاشینگ شوند، بنابراین برای درمان بهتر است ابتدا به پزشک مراجعه کنید تا علت واقعی روشن شود. چنانچه پس از آزمایشات و بررسی های انجام شده برای فلاشینگ علت یا بیماری خاصی یافته نشود، پزشک با تجویز یک سری داروها و توصیه به اجتناب از یک سری عوامل تشدید کننده، آن را کنترل می کند.

برای فلاشینگ ناشی از یائسگی هم داروهایی وجود دارند که می توانید آن ها را با نسخه ی پزشک تهیه کنید. امروزه برای درمان گشاد شدگی دائمی عروق پوستی روش های نوین تری به وجود آمده است که اثرات بسیار خوبی برای درمان خواهند داشت. درمان با کمک تکنولوژی IPL یا نور شدید پالسی از همین روش های نوین است که با تجزیه ی اکسی هموگلوبین های رسوب یافته در عروق درون پوست موجب کاهش حجم و نرمال شدن آن ها می گردد.

پیشنهاد مطالعه
نکات شستشوی پوست بعد از تزریق بوتاکس

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا


مطالعه بیشتر:

دلایل کرکی شدن مو جلوی سر

ریزش موی زمستانی و تابستانی

علل ریزش مو جلوی سر در مردان و زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *