درمان زوائد برجسته پوست
25 اسفند

درمان زوائد برجسته پوست

درمان زوائد برجسته پوست بستگی به علت زمینه‌ای آن دارد.

بسیاری از علل شایع زوائد برجسته پوست، بی ضرر هستند. بنابراین شما احتمالاً به درمان نیاز نخواهید داشت. با این حال، اگر زوائد برجسته پوست شما آزاردهنده باشد، می‌توانید آنها را صرفاً به دلایل زیبایی از میان بردارید. برای مثال، یک متخصص پوست می‌تواند تگ‌های پوستی و یا زگیل‌ها را با انجماد (فریز) آنها برطرف کند. متخصص پوست همچنین می‌تواند با جراحی، برجستگی‌های پوستی خاص از جمله کیست و لیپوما را از بین ببرد. برجستگی‌های دیگری که با خارش یا تحریک همراه هستند، ممکن است با پمادهای موضعی و کرم درمان شوند.

پیشنهاد مطالعه
لک‌های سفید پوستی و درمان آنها

در مواردی که درمان پزشکی اضافی مورد نیاز باشد، پزشک شما داروهایی تجویز می‌کند که می‌تواند به از بین بردن زوائد برجسته پوست شما و علت زمینه‌ای آن کمک کند. برای درمان یک عفونت باکتریایی مانند MRSA، ممکن است به مصرف آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید. برای یک عفونت ویروسی، مانند آبله مرغان، پزشک شما ممکن است داروهای بدون نسخه و درمان‌های خانگی را توصیه کند. برخی از عفونت‌های ویروسی مانند تبخال، قابل درمان نیستند. با این حال، پزشک شما می‌تواند داروهایی برای کاهش علائم آنها تجویز کند.

اگر پزشک دریابد که برجستگی‌های پوست شما سرطانی یا پیش سرطانی هستند، به احتمال زیاد آنها را به طور کامل از پوست شما برمی‌دارد. همچنین باید به طور منظم در جلسات پیگیری درمان حضور یابید تا پزشک شما بتواند این منطقه را بررسی کرده و از عدم بازگشت مجدد سرطان اطمینان یابد.

پیشنهاد مطالعه
روش های درمانی خونریزی زیر پوستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *