درمان بیماری‌های پوستی با لیزر
28 آذر

درمان بیماری‌های پوستی با لیزر

بررسی درمان بیماری‌های پوستی با لیزر

لیزر در درمان پسوریازیس

یکی از شایع‌ترین بیماری های پوستی در ایران است که یک بیماری خود ایمنی است و به آن صدفک نیز می‌گویند و سلول‌های پوست زیادی تولید می‌شوند که بیش از مقدار ریختن آنها است. محرک های این بیماری استرس، صدمه به پوست، عفونت و بعضی داروها می‌باشد.

این بیماری درمانی ندارد و در مراحل آخر که پزشک از درمان دارویی نتیجه نگرفت، برای کاهش علائم بیماری لیزر و کنترل استرس را برای جلوگیری از شدت گسترش بیماری تجویز می نماید.

لیزر در درمان خال های عروقی

این عارضه در کودکان دیده می‌شود و ماه‌گرفتگی در این دسته طبقه‌بندی می‌شود. وقتی کودک به سن مناسبی برسد پزشک با استفاده از لیزر از انتشار بیشتر این ضایعه جلوگیری می‌کند.

تأثیر لیزر در درمان آکنه و اسکار

بعضی از جوشگاه‌ها به خصوص در جوانان باقی می‌ماند که به آن جای جوش بلوغ می‌گویند. این اسکارها شبیه فرورفتگی هایی در پوست دیده می‌شود. لیزرهای جدید که به آن لیزر صاف کردن پوست می‌گویند این مشکل را تا هشتاد درصد برطرف می‌کند و سبب ساختن سلول‌های جدید در محل فرورفتگی و هموارسازی محل‌های برآمده می‌شود. البته اگر آکنه هنوز فعال باشد فرد باید درمان دارویی را شروع کند و پس از درمان از این روش بهره ببرد.

پیشنهاد مطالعه
امکان میکرونیدلینگ و لایه برداری بعد از بوتاکس

تأثیر لیزر در درمان لکه‌های حاملگی

به این مشکل ملاسما نیز می‌گویند. این لک‌ها وابسته به هورمون هستند و به همین دلیل کاملا از بین نمی‌روند و فقط می‌توان آنها را تا حد زیادی کمرنگ کرد. به همین دلیل درمان دارویی همراه با لیزر درمانی از ظاهر آن می‌کاهد. این لک‌ها ممکن است بازگردند ولی زمان دقیقی ندارند و ممکن است پس از دو سال یا ده سال بازگردند.

درمان بیماری‌های پوستی با لیزر | بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر

درمان کک‌ ومک با لیزر

کک‌ ومک یک بیماری ژنتیک پوستی است که با وجود زیبایی برای بعضی افراد خوشایند نیست. کک و مک در نژادهای اروپایی بسیار شایع است و کسانی که پوست‌های خیلی سفید دارند از این مشکل رنج می‌برند. لیزر می‌تواند به کمرنگ شدن این لک‌ها کمک کند.

پیشنهاد مطالعه
بررسی علل اختلال آکرودرماتیت پاپیولار کودکی

درمان التهابات پوستی با لیزر

نوعی لیزر است که برای التهابات مفصلی استفاده می‌شود و قدرت بالایی در موارد درمانی دارد. برای افرادی که سال‌ها قبل از ژل پاژ استفاده کرده‌اند و دچار عوارض بلند مدت شده اند، پس از تخلیه ژل التهاب رخ می‌دهد و استفاده از این لیزر در کاهش التهاب و کبودی پوست بسیار مؤثر است.

پیسی، برص، لک و پیس یا ویلتیگو

یک اختلال تولید رنگ دانه است که در آن سلول‌های تولید رنگ‌دانه یا ملانوسیت ها در قسمت‌هایی از پوست تخریب‌شده‌اند. علت این بیماری هنوز شناخته شده نیست ولی ممکن است از بیماری‌های خودایمنی باشد.البته درمان این مشکل ساده و فقط به کمک لیزر نیست و باید درمان‌های متفاوت بسته به شدت و انتشار این بیماری در پیش گرفت.

پیشنهاد مطالعه
معرفی انواع خال و زگیل

زخم ها و جای سوختگی

برای بهبود آثار زخم، جراحی و سوختگی نیز می‌توان از لیزر استفاده نمود. البته پوست به حالت اول بازنمی‌گردد؛ ولی درصد قابل توجهی به وسیله درمان دارویی و لیزر بهبود می‌یابد.

بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر | دکتر جویا را در اینستاگرام دنبال کنید


مطالعه بیشتر:

هیرسوتیسم یا پرمویی در زنان

روش های درمان هیرسوتیسم

افراد مناسب جهت تزریق فیلر بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *