تزریق ژل پیشانی برای چه افرادی مناسب است؟
4 اردیبهشت

تزریق ژل پیشانی برای چه افرادی مناسب است؟

تزریق ژل پیشانی برای چه افرادی مناسب است؟

افزایش چین و چروک روی پیشانی در دوران میان‌سالی، امری اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد. امروزه این موضوع تنها شامل حال افراد میان‌سال و پیر نمی‌شود و در افراد جوان نیز قابل مشاهده است. نوشته امروز سایت دکتر ابوالفضل جویا متخصص پوست اصفهان که برای شما عزیزان آماده شده است. به این سوال خواهیم پرداخت که تزریق ژل پیشانی برای چه افرادی مناسب است؟

تزریق ژل در پیشانی، یکی از ایده‌آل‌ترین روش‌ها برای از بین بردن این چین و چروک‌ها محسوب می‌شود. وقتی این تزریق را انجام می‌دهید، سطح پیشانی شما صاف و تماشایی می‌شود و ظاهر شما به مراتب جوان‌تر به نظر می‌رسد.

از بین بردن خطوط روی پیشانی، یکی از قابلیت‌های مهم ژل‌ها به شمار می‌روند. ژل‌های زیبایی، مواد قابل تزریقی هستند که می‌توانند با کمک به بهبود کیفیت پوست و همچنین افزایش حجم آن، نقش مهمی در از بین رفتن چین و چروک‌ها ایفا کنند. این تزریق در زمان بسیار کوتاهی صورت می‌گیرد اما نتایجی قابل توجه به همراه می‌آورد.

افراد مناسب برای تزریق ژل پیشانی

تزریق ژل در پیشانی به طور کلی برای دو گروه از افراد بسیار مناسب خواهد بود:

  1. افرادی که دارای خطوط پیشانی کاملا عمیق هستند. معمولا این افراد به سراغ روش‌هایی مثل استفاده از کرم‌ها و پمادهای مختلف می‌روند اما از یک جایی به بعد، این متدها دیگر برای آن‌ها اصلا مناسب و کارآمد به نظر نمی‌رسد. این دسته از مردم می‌توانند به خوبی از اثرات مثبت تزریق فیلر برخوردار شوند و یک تغییر چشمگیر را در پیشانی خود احساس کنند. تغییری که با جوان‌سازی چهره آن‌ها همراه خواهد شد.
  2. افرادی که می‌خواهند خط و خطوط روی پیشانی خود را از بین ببرند اما به هیچ‌وجه نمی‌‌خواهند که دچار افتادگی در ناحیه ابروهای خود شوند. بعضی از روش‌های از بین بردن چین و چروک‌ها، موجب افتادگی ابروها و پایین آمدن آن‌ها می‌شود اما تزریق ژل پیشانی، چنین خطری را برای شما به وجود نمی‌آورد.
پیشنهاد مطالعه
روش های درمان موخوره

تزریق بوتاکس برای درمان میگرن | متخصص پوست اصفهان

چگونگی نحوه تزریق ژل به پیشانی

اولین مرحله از این عمل زیبایی، در جلسه مشاوره بین شما و پزشک رقم می‌خورد. ابتدا باید مشخص شود که شما کاندیدای مناسبی برای انجام این فرآیند هستید. اگر این موضوع با انجام آزمایش‌های لازم مسجل شد، نوبت به انتخاب فیلر مناسب و همچنین انتخاب محل دقیق انجام تزریق می‌رسد.

فیلرها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها برای قابلیت‌های خاصی به کار می‌روند. برای انتخاب درست، متخصص باید به وضعیت پوست شما، وضعیت اولیه پیشانی و همچنین وضعیت چین و چروک‌ها توجه کند.

در روز انجام تزریق فیلر به پیشانی، اولین مرحله از کار، پاک‌سازی و همچنین استفاده از بی‌حس‌کننده موضعی خواهد بود. البته بعضی از فیلرها در ترکیب خود، ماده بی‌حس‌کننده نیز دارند. اگر از این ژل‌ها استفاده شود، دیگر به بی‌حسی موضعی قبل از انجام کار نیاز نخواهد شد.

پیشنهاد مطالعه
دلایل و انواع زوائد برجسته پوست

مرحله اصلی فرآیند که شامل تزریق است، تنها چند دقیقه طول می‌کشد. به طور کلی تزریق ژل پیشانی کم تر از 20 دقیقه زمان می‌برد و بخش کوتاهی از این بیست دقیقه، به خود تزریق اختصاص دارد.

پس از پایان تزریق، اگر احساس درد داشته باشید، از کمپرس یخ برای شما استفاده می‌شود. البته این اتفاق معمولا رخ نمی‌دهد و افراد متقاضی پس از پایان تزریق، درد چندانی را احساس نمی‌کنند. اگر هم احساس درد وجود داشته باشد، این درد آنقدر زیاد نیست که به مصرف دارو یا مسکن خاصی نیاز پیدا کنید.

بعد از اتمام کار، نیازی به ماندن در کلینیک نخواهد بود و می‌توانید خیلی زود به خانه بروید و فعالیت‌های همیشگی زندگی خود را از سر بگیرید.

پیشنهاد مطالعه
راهکارهای درمانی برای از بین‌ بردن چروک پیشانی

مدت زمان تزریق

مرحله اصلی فرآیند که شامل تزریق است، تنها چند دقیقه طول می‌کشد. به طور کلی تزریق ژل پیشانی کم تر از 20 دقیقه زمان می‌برد و بخش کوتاهی از این بیست دقیقه، به خود تزریق اختصاص دارد. پس از پایان تزریق اگر احساس درد داشته باشید، از کمپرس یخ برای شما استفاده می‌شود. البته این اتفاق معمولا رخ نمی‌دهد و افراد متقاضی پس از پایان تزریق، درد چندانی را احساس نمی‌کنند. اگر هم احساس درد وجود داشته باشد، این درد آنقدر زیاد نیست که به مصرف دارو یا مسکن خاصی نیاز پیدا کنید. پس از پایان فرآیند، شما نیازی به ماندن در کلینیک تزریق ژل به پیشانی ندارید و می‌توانید خیلی زود به خانه بروید و فعالیت‌های همیشگی زندگی خود را از سر بگیرید.

دکتر ابوالفضل جویا متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر را در اینستاگرام دنبال کنید

راه های ارتباط با متخصص ژل و بوتاکس


مطالعه بیشتر:

مزایای ضد باکتری یون‌های روی چیست؟

مراقبت های درمانی میگرن با تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *