کاربردهای تزریق چربی در اعضای بدن
24 مرداد

کاربردهای تزریق چربی در اعضای بدن

بررسی کاربردهای تزریق چربی در اعضای بدن

در این مطلب از سایت دکتر ابوالفضل جویا بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر کاربردهای تزریق چربی در اعضای بدن را مورد بررسی قرار می دهیم. تزریق چربی در مناطق مختلف بدن به دو دلیل عمده انجام می گیرد:

  • به دلیل نواقص و یا غیر قرینگی های مادرزادی
  • به علت نواقص ظاهری ناشی از انجام اعمال جراحی قبلی

به کمک تزریق چربی می توان گود افتادگی های ناشی از جای عمل های مختلف را ترمیم کرد. به غیر از موارد ترمیم ذکر شده ، تزریق چربی راه بسیار مناسبی برای افرادی است که از لاغری دست ها ، مچ و ساق پا ، ران و یا فرم نامتناسب باسن ، گود افتادگی های کنار باسن و حتی غیر قرینگی اندام ها شکایت دارند. با تزریق چربی ، با کمترین عارضه می توان اندامی متناسب و کاملا طبیعی با ماندگاری طولانی ایجاد کرد.

تزریق چربی باسن و کناره های تو رفته ران

اکثر خانم ها از گودافتادگی کناره باسن به سمت ران ها ناراضی هستند. باسن افراد در سنین میانسالی و بعضا در جوان ها نسبتا صاف شده و از برجستگی قسمت بالای آن به مرور زمان کاسته می شود و در عین حال ، افزایش چربی ناحیه پهلوها و بالای باسن (اصطلاحا کپل) موجب تشدید حالت صاف و تخت باسن می شود. با برداشتن چربی این نواحی همراه با ساکشن ظریف پهلوها و ناحیه زیر کتف ، باسن وضعیت بهتری پیدا می کند و تزریق در قسمت فوقانی باسن نتیجه کار را بسیار رضایت بخش می کند.

میزان برجستگی باسن

میزان حجم دهی باسن و برجسته سازی آن بر اساس میزان چربی ساکشن شده است. در مواردی تا میزان ۳۵۰ سی سی در هر سمت باسن و بغل ران آمار تزریقی داشته ام ولی به طور متوسط میزان تزریق ۲۰۰ الی ۲۵۰ سی سی می باشد .

پیشنهاد مطالعه
با تیرگی دور چشم چه کنیم؟

ماندگاری چربی در باسن

میزان ماندگاری چربی در تزریق باسن بسیار خوب و رضایت بخش است. فرم بسیار طبیعی و یکدست آن از دیگر مزایای تزریق چربی در این ناحیه است. نتایج فرم دهی باسن و کناره های ران با انجام تزریق چربی بسیار بهتر از پروتز باسن گزارش شده است

فیگور سازی بدن (Body Sculpting)

به دلیل اینکه برای تزریق چربی باسن به حجم زیادی از چربی نیازمندیم باید ابتدا شکم ، پهلوها ، زیر کتف و گاهی قسمت پشت ران و زیر باسن کاملا ساکشن شده و یکدست گردد و سپس چربی آماده شده برای کناره و بالای باسن و بغل گود ران ها استفاده شود . نتیجه این عمل دو منظوره و در حقیقت جابه جایی بافت چربی از نقطه ای به نقطه دیگر ، فیگور بسیار جذاب و زیبای بدن خواهد بود.

مزایای تزریق چربی به چانه | متخصص پوست اصفهان

تزریق چربی دست ها

دست ها جزء بسیار مهمی در زیبایی محسوب می شوند . یک دست زیبا و جوان دستی است با پری و یکدستی متناسب ، به طوریکه رگ ها وتاندون های پشت دست ، کمتر قابل دیدن باشند. با افزایش سن ، همزمان با کاهش چربی ناحیه پشت دست ، رگ ها نمایان تر شده و رنگ آبی رگ ها مشخص تر و پر رنگ تر می شوند . تاندون های پشت دست نیز با کاهش چربی و بافت نرم ، مشخص تر به نظر می رسند.

به همراه این تغییرات عمقی ، ظاهر پوست دست نیز چروکیده شده و مسن تر به نظر می رسد. یکی از مشکلات دست افراد مسن ، تغییر رنگ و لک های پوستی است . این مشکل تا حدی با تزریق چربی قابل جبران است ولی استفاده از میکرودرم ابریژن و لیزر های کاهش دهنده لک های پوست و کرم های برطرف کننده لک ، کمک بیشتری برای رفع این مشکل دارند.

پیشنهاد مطالعه
کاهش تعریق صورت با تزریق بوتاکس

نکته مهم در تزریق چربی پشت دست ، توچه به حفظ کارایی و عدم آسیب دیدگی تاندون ها و اعصاب دست -که کاملا سطحی و در معرض آسیب های جراحی می باشنداست . جراح باید باید با آناتومی ناحیه دست و محل قرارگیری اعصاب ئ تاندون های و عضلات ظریف دست کاملا آشنا باشد.

تکنیک تزریق چربی دست

بعد از آماده ساری چربی ، پشت دست به طور کامل از ناحیه مچ بی حس شده و از طریق ۱ الی ۲ برش کوچک ۱ میلی متری ، لایه نازکی از چربی در فضای پشت دست ما بین رگ ها وتاندون ها و مناطق حالی شده از چربی ، به خصوص بین انگشت شست و انگشت اشاره ، کناره انگشت کوچک و فضای استخوانی پشت دست تزریق می شود.

ناجیه قابل تزریق ، از ۵ سانتی متر بالای مچ دست (اصطلاحا خط ساعت) تا بند اول انگشتان می باشد. قسمت انتهایی انگشتان ، با ماساژ ملایم از بالا به پایین ، تا حدی پر می شود تا یکدست شود. باید دقت کرد که ماساژ ذکر شده شدید و عمیق نباشد چرا که می تواند. با وارد کردن چربی به ساختمان زیرین و عمقی دست ، در به حرکت در آوردن انگشتان و حرکات دست مشکلات جدی بیافریند.

دکتر ابوالفضل جویا، بهترین متخصص تزریق چربی و لیپوترانسفر را در اینستاگرام دنبال کنید

نکته دیگر حین تزریق چربی دست اینکه در اینجا برخلاف صورت و سایر نقاط بدن ، نکتیک تزریق لایه به لایه نبوده و به صورت کاملا سطحی انجام می شود ولی چربی باید کاملا یکدست ، نرم و یکنواخت تزریق شود. از تزریق قطعه قطعه که موجب ناهمواری های بعدی می شود باید اجتناب کرد. با استفاده از کانول های مخصوص تزریق چربی دست ، می توان موارد ذکر شده را کنترل کرد. تزریق دست ها مکمل تزریق چربی جوان سازی صورت می باشد. نمی توان صورت جوان و دست مسن داشت.

پیشنهاد مطالعه
مقایسه بین تومور خوش خیم و بدخیم

معمولا افرادی که برای جوان سازی صورت مراجعه می کنند بعد از آگاهی از اینکه می توانند همزمان دستی جوان و متناسب با صورت جوان شده داشته باشند داوطلب تزریق چربی دست می شوند. نهایتا میزان رضایتمندی از هر دو کار همزمان ، بسیار بیشتر از تزریق چربی صورت به تنهایی است.

مراقبت های بعد از تزریق چربی در دست، پا و باسن

  • اگر تزریق چربی در دست ها انجام شده باشد، از انجام کارهای غیر ضروری طی دو هفته پس از تزریق خودداری کنید. هرچه میزان حرکت عضلات کوچک بین انگشتی کمتر باشد، میزان ماندگاری چربی بیشتر خواهد بود.
  • در صورتی که تزریق چربی در پاها و ران ها انجام شده باشد. از پیاده روی ساده و تردمیل، طی دو هفته ی اوّل خودداری کنید.
  • از تحت فشار قرار دادن مناطق تزریق شده به مدت دو هفته خودداری کنید. به طور مثال اگر تزریق چربی در ناحیه ی باسن انجام شده باشد. حین استراحت، به پهلوها و یا شکم بخوابید و یا با قرار دادن بالش در ناحیه ی کمر، از اصطکاک طولانی مدّت منطقه ی تزریق شده با دشک جلوگیری کنید.
  • در تزریق چربی ناحیه ی ساق و به خصوص مچ پا، به دلیل ایستادن های طولانی مدت کمی افزایش تورم در مناطق تزریق شده مشاهده می شود که گاه تا ۶ ماه ادامه دارد و به تدریج بهبود می یابد این عارضه با قرار دادن یک بالش زیر پا حین استراحت به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

دریافت اینترنتی نوبت ویزیت دکتر ابوالفضل جویا 


مطالعه بیشتر:

مزایا و معایب تزریق ژل موقت

علل تزریق چربی لب

نکات مراقبتی پس از تزریق چربی در صورت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *